Krzysztof Kanclerz (Polonia Bydgoszcz): Warunki cieplarniane się skończyły. Będzie walka o skład

2025-10-11, 07:00  Redakcja
Krzysztof Kanclerz (po prawej) podsumował sezon w wykonaniu Polonii/fot. Archiwum/Radosław Łączkowski

Krzysztof Kanclerz (po prawej) podsumował sezon w wykonaniu Polonii/fot. Archiwum/Radosław Łączkowski

Za Abramczyk Polonią Bydgoszcz rozczarowujący sezon w Metalkas 2. Ekstralidze. Zawód budzi kolejny brak sukcesu w walce o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, na którą Bydgoszcz czeka od 2013 roku. Zmagania podsumował kierownik drużyny, Krzysztof Kanclerz.

– W tym sezonie było trudno, bo Unia Leszno i Stal Gorzów w barażu to zespoły ekstraligowe. Zbudowaliśmy ekipę, która dawała nadzieję, że postawimy się Unii w lidze – powiedział Kanclerz.

Główna przyczyna braku awansu? Słabsza postawa seniorów. – Spodziewaliśmy się po nich więcej punktów, choć mierzyli się z trudnymi rywalami. Ci sprowadzili ich na ziemię. Jedynie na swoim torze jakkolwiek to wyglądało – przyznał rozmówca, komentując też postawę trenera Tomasza Bajerskiego. – Na pewno na jego niekorzyść działa brak realizacji celu. Nie wieszałbym jednak na nim psów, bo wykonywał dobrą pracę, często siedząc po nocach – dodał.

Zespół na sezon jest praktycznie zamknięty. Po dwóch latach do drużyny powróci Wiktor Przyjemski. Polonia zaskoczyła, przedłużając umowę z Tomem Brennanem na dwa lata. Brytyjczyk skończył starty na pozycji U24, a zatem został piątym seniorem. To zwiastuje walkę o skład.

– Warunki cieplarniane się skończyły. Nikomu już miejsce w drużynie nie będzie się należało. Będzie walka o skład i będą jeździć najlepsi. Przy słabszej postawie któregoś z seniorów gotowi do jazdy będą juniorzy, dzięki czemu ci starsi poczują oddech na plecach – przyznał kierownik. – Podchodzimy do tego pomysłu zdroworozsądkowo. Nie zamierzamy rotować składem przez cały sezon. Myślę, że po kilku kolejkach sytuacja się wyklaruje – zaznaczył.

Pełna rozmowa z Krzysztofem Kanclerzem:

Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

Wiktor Przyjemski czwarty podczas turnieju Zaplecza Kadry Juniorów

Wiktor Przyjemski czwarty podczas turnieju Zaplecza Kadry Juniorów

2022-06-08, 19:39
Bomba transferowa Anwilu Włocławek. Do drużyny dołączył Josh Bostic

Bomba transferowa Anwilu Włocławek. Do drużyny dołączył Josh Bostic

2022-06-08, 16:31
Wilfredo Leon przeszedł operację kolana. Teraz pora na rehabilitację

Wilfredo Leon przeszedł operację kolana. Teraz pora na rehabilitację

2022-06-08, 14:46
GKM Grudziądz z wygraną w Ekstralidze U-24. KS Toruń wyraźnie przegrał

GKM Grudziądz z wygraną w Ekstralidze U-24. KS Toruń wyraźnie przegrał

2022-06-07, 21:05
Jakub Nizioł w kadrze Polski na mecze eliminacyjne do MŚ

Jakub Nizioł w kadrze Polski na mecze eliminacyjne do MŚ

2022-06-07, 17:44
Reprezentacja Polski powalczy o tenisowe zwycięstwo w Glasgow

Reprezentacja Polski powalczy o tenisowe zwycięstwo w Glasgow

2022-06-07, 14:11
Szymon Woźniak awansował do GP Challenge. Nieudany występ Patryka Dudka

Szymon Woźniak awansował do GP Challenge. Nieudany występ Patryka Dudka

2022-06-06, 22:20
Nowy prezes Anwilu: Klubowi nie grozi zakończenie działalności [WYWIAD]

Nowy prezes Anwilu: Klubowi nie grozi zakończenie działalności [WYWIAD]

2022-06-06, 18:36
Rozegrano Memoriał Janusza Kusocińskiego. Medaliści IO najlepsi w swoich konkurencjach

Rozegrano Memoriał Janusza Kusocińskiego. Medaliści IO najlepsi w swoich konkurencjach

2022-06-06, 15:52
Polskie siatkarki zakończyły pierwszy turniej LN zwycięstwem

Polskie siatkarki zakończyły pierwszy turniej LN zwycięstwem

2022-06-06, 12:18
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę