Druga porażka Noteci. Niesamowity występ rozgrywającego Politechniki

2025-09-27, 22:16  Redakcja
KSK Qemetica Noteć Inowrocław z drugą porażką w tym sezonie/fot. Archiwlane/Izabela Langner

KSK Qemetica Noteć Inowrocław z drugą porażką w tym sezonie/fot. Archiwlane/Izabela Langner

KSK Qemetica Noteć Inowrocław nie utrzymała prowadzenia z otwarcia i uległa na parkiecie AZS Politechniki Opolskiej 90:98 w 2. kolejce Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn. Zespół z Kujaw przez długie fragmenty toczył wyrównany bój, lecz to gospodarze wykazali się większym pragmatyzmem.

Rywalizacja rozpoczęła się od mocnego uderzenia gości. Inowrocławianie popisali się oszałamiającą skutecznością zza łuku, trafiając aż 5 z 7 rzutów za trzy punkty. Ta kanonada pozwoliła im na minimalne zwycięstwo w premierowej odsłonie – 24:22.

W drugiej kwarcie opolanie zdołali odwrócić szalę na swoją stronę, triumfując 24:20. Ich skuteczność w rzutach za dwa punkty przekraczała 70%, co świadczy o dominacji pod koszem. Wyróżnił się zwłaszcza 26-letni Jakub Kobel, który w ciągu pierwszych dwudziestu minut zanotował 23 punkty na oszałamiających 75%. Pomimo tego znakomitego występu rywala, koszykarze znad Noteci utrzymywali niewielki dystans punktowy. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 46:44 dla Politechniki.

Po powrocie z szatni to gospodarze przejęli pełną kontrolę nad przebiegiem zdarzeń. Zwyciężyli tę część meczu z przewagą 29:21. Kobel kontynuował swój strzelecki recital, dorzucając kolejne 9 punktów (łącznie 34 punkty, 7 asyst i 5 zbiórek). Zawodnicy opolscy radzili sobie zdecydowanie lepiej zarówno w zbiórkach (na tablicach), jak i w ataku pozycyjnym. W tym okresie Kujawiacy mieli na swoim koncie zaledwie siedem asyst – amerykański rozgrywający, Dylan Frye, nie zanotował żadnego podania otwierającego drogę do kosza. W efekcie Politechnika bez większych trudności odskoczyła rywalom, osiągając dziesięciopunktową przewagę.

W ostatniej odsłonie inowrocławianie podjęli próbę odwrócenia losów spotkania, redukując stratę nawet do czterech oczek. Emocje sięgnęły zenitu, a kibice oglądali nerwowe końcowe fragmenty. Ostatecznie jednak kluczowa okazała się strata piłki popełniona przez Radosława Trubacza na minutę i dziesięć sekund przed zakończeniem regulaminowego czasu gry. Zamiast mieć szansę na zmniejszenie deficytu do czterech punktów, kontra rywali natychmiast powiększyła różnicę do ośmiu. Ten błąd w kluczowym momencie meczu pogrzebał nadzieje Kujawskiego Stowarzyszenia Koszykówki na zwycięstwo. Rywalizacja zakończyła się rezultatem 96:90.

AZS Politechnika Opolska – KSK Qemetica Noteć Inowrocław 98:90 (22:24, 24:20, 29:21, 23:25)

Sport

Z wielką pompą Grudziądz przywitał medalistkę z Tokio

Z „wielką pompą” Grudziądz przywitał medalistkę z Tokio

2021-08-02, 20:17
IO w Tokio - Udany poniedziałek Michalika, koniec szans w siatkówce plażowej

IO w Tokio - Udany poniedziałek Michalika, koniec szans w siatkówce plażowej

2021-08-02, 17:48
Wytrenowani maksymalnie, gotowi zdobywać medale wyruszają na podbój Tokio [zdjęcia]

Wytrenowani maksymalnie, gotowi zdobywać medale wyruszają na podbój Tokio [zdjęcia]

2021-08-02, 16:10
IO w Tokiolekkoatletyka - Nowicki i niepewny Fajdek w finale

IO w Tokio/lekkoatletyka - Nowicki i niepewny Fajdek w finale

2021-08-02, 08:42
Polonia przegrywa z Wilkami. Jest jeszcze szansa na play-off dla Bydgoszczy

Polonia przegrywa z Wilkami. Jest jeszcze szansa na play-off dla Bydgoszczy?

2021-08-01, 19:04
Włodarczyk pokazała moc, siatkarze zdominowali Kanadę, żeglarki walczą o złoto - podsumowanie niedzieli

Włodarczyk pokazała moc, siatkarze zdominowali Kanadę, żeglarki walczą o złoto - podsumowanie niedzieli

2021-08-01, 17:11
Siatkówka. Czwarte zwycięstwo Polaków w Tokio Które miejsce w grupie

Siatkówka. Czwarte zwycięstwo Polaków w Tokio! Które miejsce w grupie?

2021-08-01, 10:03
IO w Tokio - W sobotę pierwsze złoto Polski, dyskwalifikacja walczącego o medal Myszki

IO w Tokio - W sobotę pierwsze złoto Polski, dyskwalifikacja walczącego o medal Myszki

2021-08-01, 00:52
IO w Tokio - Pierwsze złoto Polaków Mieszana sztafeta 4x400m wygrywa, bijąc rekord Europy

IO w Tokio - Pierwsze złoto Polaków! Mieszana sztafeta 4x400m wygrywa, bijąc rekord Europy!

2021-07-31, 15:32
Skrzydlaci akrobaci w rywalizacji na toruńskim niebie [zdjęcia]

Skrzydlaci akrobaci w rywalizacji na toruńskim niebie [zdjęcia]

2021-07-31, 14:08
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę