Uczelnie z regionu otwierają korytarze dla przyszłych studentów! Ruszyła rekrutacja!
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy rozpoczyna rekrutację na studia. Inne uczelnie w regionie już przyjmują chętnych do zdobycia wyższego wykształcenia.
Informacje o tym, co można studiować na UKW, znajdują się na stronie rekrutacja.ukw.edu.pl.
Wśród nowości są: odnawialne źródła energii, rozwój osobisty i kariera zawodowa z AI, studia wschodnie, wczesne wspomaganie rozwoju i wsparcie rodziny, cyberbezpieczeństwo i matematyka w edukacji.
Z jednolitych magisterskich: fizjoterapia i pedagogika specjalna. Wśród pozostałych kierunków jest m.in. badanie i projektowanie gier, bezpieczeństwo narodowe, dietetyka, kryminologia, sinologia, socjoinformatyka i wojskoznawstwo. Zarejestrować się, a wcześniej wpłacić opłatę rekrutacyjną można do 14 lipca.
Kilka dni temu rekrutację rozpoczęła też Politechnika Bydgoska, gdzie można studiować m.in. architekturę, inspekcję weterynaryjną, rachunkowość i finanse. Na Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej studenci przyjmowani są bez konieczności wyboru kierunku – jeden z czterech oferowanych – technologię chemiczną, analitykę chemiczną i spożywczą, inżynierię farmaceutyczną, technologię żywności i żywienie człowieka, wybiera się w drugim semestrze pierwszego roku studiów.
Zainteresowani mogą się już zgłaszać także na Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, na którym do wyboru mają 100 kierunków studiów, w tym także po angielsku o zrównoważonym rozwoju miast. Wśród nowości są także studia dotyczące odnawialnym źródeł energii. Na większość kierunków można się zapisać do 14 lipca. Wystarczy założyć konto w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Ta data dotyczy także Collegium Medicum w Bydgoszczy.
Zobacz także
Laptopy i teleskopy dla najlepszych. Konkurs Wiedzy o Koperniku w Toruniu
2022-06-21, 06:51Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku zapowiedzieli prezydent Torunia Michał Zaleski i Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik. Wydarzenie wpisuje się w przypadającą w przyszłym roku 550. rocznicę urodzin wielkiego… Czytaj dalej »
Książnica Kopernikańska w Toruniu zaprasza na Kiermasz Książki Regionalnej
2022-06-14, 06:50Piętnastu wystawców, debata i wykłady - to wszystko już we wtorek (14 czerwca) w Książnicy Kopernikańskiej, gdzie odbędzie się VIII Toruński Kiermasz Książki Regionalnej. Czytaj dalej »
Lekarze z toruńskiego oddziału hematologii negocjują umowy. Pacjenci się niepokoją [aktualizacja]
2022-06-10, 09:00Podopieczni Oddziału Hematologii i Transplantacji Szpiku Szpitala Miejskiego w Toruniu obawiają się, czy ich lekarze pozostaną na swoich stanowiskach. Kontrakty kończą się im w czerwcu. Szybko rozniosła się wieść, że część lekarzy… Czytaj dalej »
Udało się obronić cenny manuskrypt. Kodeks Korwina zostaje w Toruniu?
2022-04-08, 20:27Bezcenny manuskrypt ze zbiorów toruńskiej Książnicy Kopernikańskiej najprawdopodobniej pozostanie w kraju. Rada ds. Narodowego Zasobu Bibliotecznego pozytywnie zarekomendowała wniosek o zaliczenie cymelium do swoich zbiorów. Czytaj dalej »
Samorządowcy i przedstawiciele UMK podpisali listy pod pomnikiem Kopernika. Chodzi o szlak słynnego astronoma
2022-03-24, 20:45Współpracy i utworzenia kujawsko-pomorskiego odcinka Szlaku Kopernikowskiego dotyczyły dwa listy intencyjne podpisane pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Czytaj dalej »
Grudziądz, Kopernik i... pieniądze. O nich słynny astronom mówił 500 lat temu
2022-03-21, 20:5521 marca minęło 500 lat od wygłoszenia przez Mikołaja Kopernika na Sejmiku Prus Królewskich w Grudziądzu traktatu „De aestimatione monetae” („O szacunku monety”). Na tę okoliczność Mennica Polska, na zlecenie Polskiego Towarzystwa… Czytaj dalej »
Tras jest pięć, a wszystkie łączy postać Kopernika. Harcerze „lecą" w kosmos!
2022-02-26, 18:26500 harcerzy z całego kraju przyjechało do Torunia. Biorą udział w 39. Ogólnopolskim Rajdzie Kopernikańskim. To impreza podczas której skauci wspólnie świętują urodziny patrona hufca i najbardziej znanego torunianina - Mikołaja… Czytaj dalej »
Wicemarszałek: Zabytkowy Kodeks Macieja Korwina musi zostać w Toruniu
2022-02-23, 21:00- Mamy prawo do XV-wiecznego Kodeksu Macieja Korwina - mówił podczas środowej konferencji prasowej wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski. Czytaj dalej »
O Kodeksie Korwina w Sejmie: „Oddanie go to zbrodnia na kulturze polskiej”
2022-02-22, 14:46- Konstytucja broni Kodeksu Macieja Korwina. W naszej kulturze jest wpisane, aby nie pozbywać się lekkomyślnie zabytków - podkreślali eksperci podczas wysłuchania w Sejmie. Czytaj dalej »
W przyszłym roku cały świat będzie się kręcić wokół Kopernika! [wideo]
2022-02-20, 18:20Światowy kongres kopernikański to najważniejsze wydarzenie, które Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu planuje na przyszły rok z okazji 550. rocznicy urodzin swojego patrona. Czytaj dalej »
Czasy Kopernika, epoka renesansu, obfitowała w geniuszy. Ludzi, jak sławny torunianin, którzy zmienili życie przyszłych pokoleń, ale osiągali oszałamiające sukcesy w wielu dziedzinach. Kopernik staje tu w jednym szeregu z Leonardem da Vinci czy Michałem Aniołem.
„Pozycja Kopernika w historii nauki, a jeszcze bardziej w historii cywilizacji jest szczególnie istotna. Można by zaryzykować twierdzenie, że ze względu na historyczną wartość naukowych idei i ich oddziaływanie na społeczeństwo czasy dzielą się na przed i po Koperniku” - uważa ksiądz Robert Janusz, profesor Akademii Ignatianum w Krakowie.