Wtorek, 30 listopada 2021 r.   Imieniny: Andrzeja, Maury, Konstanteg
Polskie Radio PiK » Kraj - świat
Ogłoszenie własne nadawcy
2021-09-11, 08:12 Maciej Wilkowski/Redakcja

Już po regionalnej gali konkursu „Lodołamacze". Gratulacje dla Radziejowa!

Pracodawcom zatrudniającym osoby niepełnosprawne przyznano Lodołamacze/ fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Pracodawcom zatrudniającym osoby niepełnosprawne przyznano Lodołamacze/ fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Zakład Aktywności Zawodowej z Radziejowa zajął drugie miejsce w kategorii „Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa" w ogólnopolskim konkursie „Lodołamacze". Laureatów poznaliśmy na gali w Gdańsku.
W Gdańsku nagrodzono najlepsze firmy, instytucje i osoby działające na rzecz osób niepełnosprawnych. Był to finał etapu regionalnego, który obejmował aż cztery województwa. Oprócz naszego, także pomorskie, podlaskie i warmińsko-mazurskie. Regionalni Lodołamacze awansowali do finału ogólnopolskiego. Jego wyniki zostaną ogłoszone 7 października na Zamku Królewskim w Warszawie.

Nasz reporter Maciej Wilkowski rozmawiał na miejscu z Marią Dreszer, szefową Zakładu Aktywności Zawodowej z Radziejowa, jedynej nagrodzonej placówki z regionu.

- Ta nagroda to szczególne wyróżnienie. Jest to pierwsza w ogóle nagroda, która trafiła do powiatu, jednego z najmniejszych powiatów w regionie. To nagroda to szczególne wyróżnienie dla wszystkich moich współpracowników. Oni zasłużyli na tę nagrodę i im ją dedykuję. To jest zespół ludzi z niepełnosprawnościami, grupa 60 osób. Pracują w kilku branżach - prowadzimy restaurację, cateringi, hotelik. Są to osoby młode, tuż po szkole, i starsze, także w wieku emerytalnym. Gdyby nie było takiej placówki na mapie powiatu radziejowskiego, to te osoby siedziałby w domu. Powiat radziejowski jest szczególnym powiatem, bo w większości jest obszarem rolniczym. Nie ma tu zakładów pracy, miejsc pracy. W naszym zakładzie ci ludzie pracują, integrują się, wyjeżdżają, mają tu rehabilitację zawodową i społeczną. Ta placówka jest bardzo fajnym miejscem i oby tak pozostało - mówi Maria Dreszer.

Więcej w materiale Macieja Wilkowskiego.

Więcej o nagrodzonych: TUTAJ
Materiał Macieja Wilkowskiego (Popołudnie z nami)

Kraj - świat

2021-11-29, godz. 20:50 Muzyka, Słowo, Obraz i Idea. Nagrody Mediów Publicznych przyznane Józef Skrzek, Elżbieta Jaworowicz, Joanna Siedlecka i Piotr Semka - to laureaci Nagród Mediów Publicznych 2021. Uroczysta gala retransmitowana będzie we wtore ... » więcej 2021-11-29, godz. 15:04 Zakaz lotów do krajów Afryki. Nowe limity w restauracjach, kinach czy kościołach Zakaz lotów z siedmiu krajów Afryki i zmiana limitów obowiązujących w instytucjach kultury, kościołach, hotelach, lokalach gastronomicznych i na weselach - to ... » więcej 2021-11-29, godz. 09:19 Czy w Polsce jest już wariant Omicron? Zbierze się sztab kryzysowy - Nie mamy żadnych doniesień, że w Polsce jest przypadek nowego wariantu wirusa SARS-COV-2 o nazwie Omicron - poinformował w poniedziałek wiceminister zdrowia ... » więcej 2021-11-29, godz. 09:02 Kraska: ponad 13 tys. nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 18 osób zakażonych COVID-19 Ponad 13 tys. nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 18 osób zakażonych COVID-19 - poinformował w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Przekazał t ... » więcej 2021-11-28, godz. 15:16 Chcą ograniczeń dla niezaszczepionych. Apel specjalistów chorób zakaźnych O podjęcie w trybie pilnym prac nad aktami prawnymi umożliwiającymi weryfikację szczepień pracowników czy ograniczającymi dostęp osób niezaszczepionych do mie ... » więcej 2021-11-28, godz. 11:01 Ponad 20 tys. nowych zakażeń w Polsce. Prawie tysiąc w Kujawsko-Pomorskiem - Badania potwierdziły 20 tys. 576 nowych przypadków koronawirusa. Zmarło 51 osób z COVID-19 - poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. » więcej 2021-11-28, godz. 10:34 Omikron jest już w Europie. Rządy reagują ograniczeniami na granicach Nowy wariant koronawirusa o nazwie Omikron rozprzestrzenia się w Europie - wynika z doniesień służb sanitarnych w poszczególnych krajach. Rządy wprowadzają ko ... » więcej 2021-11-27, godz. 21:05 Po śmierci powrócił do kraju. Maurycy Mochnacki pochowany na Powązkach Wojskowych Maurycy Mochnacki, działacz emigracyjny, pisarz, uczestnik powstania listopadowego, spoczął w sobotę w Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych. - Szczątki Ma ... » więcej 2021-11-27, godz. 10:53 Koronawirus w Polsce: 26 182 nowe zakażenia, 1363 w Kujawsko-Pomorskiem Badania potwierdziły 26 tys. 182 nowe przypadki koronawirusa. Zmarło 378 osób z COVID-19 - poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. » więcej 2021-11-26, godz. 20:23 Omikron: nowy wariant koronawirusa podniesiony do rangi niepokojącego Światowa Organizacja Zdrowia określiła w piątek - wykryty w państwach południowej Afryki nowy wariant koronawirusa - mianem „niepokojącego'. - Odmiana znana d ... » więcej
1234567