Czwartek, 28 stycznia 2021 r.   Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Polskie Radio PiK » Kraj - świat
Spółdzielnia
2020-10-13, 14:11 PAP

Premier rozpoczął kwarantannę, wojewoda kujawsko-pomorski już ją skończył

Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski zakończył kwarantannę. W odosobnieniu jest od 13 października premier Mateusz Morawiecki./fot. uw.gov.pl
Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski zakończył kwarantannę. W odosobnieniu jest od 13 października premier Mateusz Morawiecki./fot. uw.gov.pl
Premier Mateusz Morawiecki w najbliższym czasie przejdzie testy na obecność koronawirusa; o tym, jak długo będzie trwała kwarantanna premiera zdecyduje lekarz i inspektor sanitarny - mówił we wtorek, 13.10., rzecznik rządu Piotr Müller.
Premier Mateusz Morawiecki poinformował przed południem we wtorek, 13 października, że w związku z kontaktem z osobą zarażoną COVID-19, zgodnie z wszelkimi procedurami udaję się na kwarantannę.

Rzecznik rządu pytany w Polsat News jak długo będzie trwała ta kwarantanna odparł, że będzie to zależało od lekarza i inspektora sanitarnego. Premier kontakt z osobą zarażoną miał w zeszły piątek, dzisiaj ta informacja do nas trafiła, tzn. pozytywny test tej osoby, w związku z tym pan premier musiał przejść na kwarantannę" - powiedział Müller.

Jak dodał, Morawiecki przebywa w budynku rządowym, który pozwala na to, by prowadzić zdalne posiedzenia rządu, ale jednocześnie jest izolowany od innych osób. Dopytywany czy szef rządu wkrótce przejdzie testy na obecność koronawirusa odpowiedział: - Zapewne w najbliższym czasie też testy, natomiast jeszcze nie ma żadnych wyników w tym zakresie, więc tutaj nie mam o czym informować.

- W żadnym wcześniejszym teście pan premier nie miał pozytywnego testu; wcześniej nie stwierdzono u pana premiera przypadku koronawirusa. Na ten moment pan premier nie ma żadnych objawów - dodał Müller.

Rzecznik pytany, czy ktoś jeszcze z otoczenia premiera miał styczność z tą osobą zarażoną, Müller odparł, że będzie o tym informować jeszcze dzisiaj. - Dajmy czas, aby stosowne procedury osób, które miały kontakt z tą osobą też zadziałały, tak aby nie dowiedziały się o tym z mediów - mówił.

- Natomiast mogę powiedzieć, że to nie jest żaden polityk i ta osoba - z tego co mi wiadomo - nie miała kontaktu z innymi politykami poza premierem - zaznaczył.

Müller pytany, jak często premier jest testowany na obecność koronawirusa, odparł, że to zależy od sytuacji. - Kilkukrotnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy testy były przeprowadzane zgodnie z procedurą, która jest określana dla między innymi funkcjonariuszy publicznych, lekarzy czy innych osób - mówił rzecznik rządu.

Wcześniej Müller w komunikacie informował, że u premiera nie stwierdzono dotychczas zachorowania na COVID-19, nie ma też objawów choroby.

Dzięki zapewnieniu odpowiednich możliwości technicznych, premier będzie prowadził posiedzenia Rady Ministrów, Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz innych gremiów.

Tymczasem Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski, właśnie zakończył kwarantannę. Uzyskał negatywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 i zakończył o północy kwarantannę - poinformował rzecznik prasowy wojewody, Adrian Mól.

Wojewoda kujawsko-pomorski poinformował w ubiegły czwartek, że decyzją Sanepidu rozpoczyna kwarantannę. Przez kilka dni swoje obowiązki realizował zdalnie.

- Wczoraj pobrano od wojewody kujawsko-pomorskiego wymaz do badania. Test dał wynik ujemny. Od północy Mikołaj Bogdanowicz zakończył kwarantannę - powiedział Mól.

Bogdanowicz trafił na kwarantannę z powodu tego, że jego dziecko miało kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

Kraj - świat

2021-01-27, godz. 18:15 Ogólnopolski Strajk Kobiet: wyraźcie swój gniew tak, jak uważacie Jesteśmy gotowe, żeby wyjść na ulice - oświadczyły przedstawicielki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet po publikacji uzasadnienia wyroku TK. Wzywamy wszystkich, a ... » więcej 2021-01-27, godz. 11:13 Minister edukacji: na 99 proc. od początku lutego uczniowie nie wrócą do szkół - Starsi uczniowie nie wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach od 1 lutego - mówi minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jednocześnie wyraża nadzieję na ... » więcej 2021-01-27, godz. 10:46 Resort zdrowia: Prawie 7 tys. nowych zakażeń w kraju, zmarło 389 osób - Mamy 6 789 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia w środę (27 stycznia). W Kujawsko-Pomorskiem zachorow ... » więcej 2021-01-26, godz. 11:53 W Polsce wykonano dotąd blisko 777 tys. szczepień przeciw COVID-19 W Polsce wykonano dotąd 776 987 szczepień przeciw COVID-19 - wynika z danych zamieszczonych we wtorek na rządowej stronie internetowej gov.pl. » więcej 2021-01-26, godz. 10:45 Ministerstwo Zdrowia: 4604 nowe zakażenia koronawirusem; nasz region w czołówce Badania potwierdziły 4604 nowe przypadki zakażeń SARS-CoV-2 . Zmarło 264 chorych - podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. » więcej 2021-01-25, godz. 10:44 Mniej niż 2,5 tys. nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Najmniej od października Badania potwierdziły 2419 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2, najmniej od października. Zmarło 38 chorych - podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. » więcej 2021-01-25, godz. 09:44 440 tys. szczepionek przeciwko COVID-19 dotrze w tym tygodniu do punktów szczepień Od poniedziałku ruszają szczepienia seniorów przeciw COVID-19. Od ubiegłego piątku mogą się na nie zapisywać osoby 70 plus. Taką możliwość od tygodnia mają ta ... » więcej 2021-01-24, godz. 18:03 Dworczyk: ponad 3 mln zajętych terminów, w tej chwili nie mamy już wolnych szczepionek - Jutro ważny dzień, zaczynamy szczepienia populacyjne. W ponad 5 tys. punktów w całym kraju rozpoczną się szczepienia seniorów powyżej 70. roku życia - powie ... » więcej 2021-01-24, godz. 10:56 Ministerstwo Zdrowia: 4683 nowe zakażenia koronawirusem, w naszym regionie 447 Badania potwierdziły 4683 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, najwięcej w województwie mazowieckim i wielkopolskim. Zmarło 110 chorych - podało w niedziel ... » więcej 2021-01-23, godz. 22:05 Wielka Brytania. Czy pogrążony w śpiączce Polak wróci do kraju? Pełnomocnik Rządu do spraw Praw Człowieka, Marcin Warchoł, wystąpił do brytyjskiego ministra sprawiedliwości o przekazanie do kraju Polaka, będącego w śpiączc ... » więcej
1234567