Środa, 26 stycznia 2022 r.   Imieniny: Tymoteusza, Michała, Tytusa
Polskie Radio PiK » PiKtogramy na wakacjach
Nova

Vademecum rowerzysty

Vademecum rowerzysty. Fot. pixabay.com
Vademecum rowerzysty. Fot. pixabay.com
Lato na rowerze to doskonały pomysł na realizowanie wakacyjnych planów w podróży na „dwóch kółkach”. Trzeba być jednak do tego dobrze przygotowanym. O czym nie można zapomnieć? O tym w każdy piątek ok. godz. 11.15 mówi Tomasz Kaźmierski.

27 sierpnia 2021

Czy rowery podlegają takim prawom rynku jak inne produkty? Czyli: są bardziej zaawansowane technicznie, lżejsze, szybsze, doskonalsze, ale za to bardziej awaryjne i mniej trwałe?
Polskie Radio PiK - Vademecum rowerzysty z 27.08.2021

20 sierpnia 2021

Rower elektryczny - dla kogo jest przeznaczony? Kto najczęściej go wybiera? Co o nim mówią przepisy? Który typ roweru najczęściej otrzymuje wspomaganie elektryczne? Odpowiedzi w „Vademecum rowerzysty”.
Polskie Radio PiK - Vademecum rowerzysty z 20.08.2021

13 sierpnia 2021

Tym razem o sprawach tak ważnych jak bezpieczeństwo czyli kask, KasK i jeszcze raz KASK! Powiemy również o czymś co nas przypnie do roweru.
Polskie Radio PiK - Vademecum rowerzysty z 13.08.2021

6 sierpnia 2021

Ach ta rowerowa moda! Obcisłe koszulki, obcisłe spodenki, w dodatku - uwaga - z tzw. pieluchą. To tylko wymysł, czy może jednak wymóg praktyczny?
Polskie Radio PiK - Vademecum rowerzysty z 06.08.2021

30 lipca 2021

Szczupły i szybki! Tym razem omawiamy rower szosowy! Jak jest zbudowany, jakiej szerokości ma opony, na co musimy uważać w mieście? I jeszcze jedno kolega szosówki: gravel - co to za cudo? Kolarzówka z grubymi oponami? Tak! Ale jak to jeździ! I po szosie i po szutrze!
Polskie Radio PiK - Vademecum rowerzysty z 30.07.2021

23 lipca 2021

Z bagietkami w koszu i w prochowcu czyli... rower miejski.
Polskie Radio PiK - Vademecum rowerzysty z 23.07.2021

16 lipca 2021

Złoty środek to rower krossowy? Czyli zdolny kuzyn górala i trekkinga?
Polskie Radio PiK - Vademecum rowerzysty z 16.07.2021

9 lipca 2021

Osprzęt górala i dlaczego je kupujemy po górach nie jeżdżąc? Otyła rodzina górala to „fat bike”?
Polskie Radio PiK - Vademecum rowerzysty z 09.07.2021

2 lipca 2021

Góral - co to tak naprawdę za rower? I do czego?
Polskie Radio PiK - Vademecum rowerzysty z 02.07.2021

Wakacyjne konkursy Polskiego Radia PiK

Na zdjęciu Wojciech Bulanda. Fot. Tomasz Kaźmierski
Na zdjęciu Wojciech Bulanda. Fot. Tomasz Kaźmierski
W naszym cyklu „Vademecum rowerzysty” mamy aż dwa konkursy!
Na Słuchaczy czekają atrakcyjne nagrody.

Pierwsza zabawa nosi nazwę: FOTKA Z ROWEREM. Zadaniem słuchaczy jest przesłanie pod adres lato@radiopik.pl własnoręcznie wykonanego zdjęcia, ukazującego wakacyjny wypoczynek na dwóch kółkach. Najciekawsze fotografie zamieszczamy na stronie „PiKtogramów na wakacjach” w portalu radiopik.pl oraz na profilu facebookowym rozgłośni. Z zebranych zdjęć w każdy wakacyjny piątek (począwszy od 9 lipca) wyłaniamy – zdaniem autorów programu „PiKtogramy na wakacjach” – najciekawsze. Nagrodą jest zestaw: koszulka plus czapeczka Polskiego Radia PiK oraz (jako bonus) książka Łukasza Panfila „Przeszkodowiec” poświęcona Bronisławowi Malinowskiemu (od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawko-Pomorskiego).


Przypomnijmy, że 2021 jest w regionie Pomorza i Kujaw oficjalnie rokiem naszego mistrza olimpijskiego z Moskwy.

Drugi konkurs nazywa się: WYPRAWA PO ROWER. I rzeczywiście można wygrać rower. Zadaniem słuchaczy jest stworzenie albumu dokumentującego rowerową wyprawę kujawsko-pomorskimi ścieżkami. Album powinien zawierać opis trasy (najlepiej z mapą – może być wyrysowana własnoręcznie), zdjęcia, relację z wycieczki z opisem ciekawych miejsc, wspomnienia, wrażenia, przygody na trasie, itp. Taką pracę należy nadesłać lub dostarczyć osobiście na adres rozgłośni: ul. Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz w dwóch nieprzekraczalnych terminach (do wyboru): 31 lipca lub 31 sierpnia. Rozstrzygnięcia dokonają autorzy programu „PiKtogramy na wakacjach” w dwóch etapach: 6 sierpnia oraz 3 września w czasie audycji. Oznacza to, że za lipiec przyznamy pierwszy rower, a za sierpień – drugi.

f5


Zgłoszenie do udziału w konkursach automatycznie oznacza zgodę autorów na publikację nadesłanych prac i zdjęć oraz akceptację regulaminu zabawy.
12