Niedziela, 01 sierpnia 2021 r.   Imieniny: Nadii, Justyna, Juliana
Polskie Radio PiK » PiKtogramy na wakacjach
Forum Rolnika 2021

Vademecum rowerzysty

Vademecum rowerzysty. Fot. pixabay.com
Vademecum rowerzysty. Fot. pixabay.com
Lato na rowerze to doskonały pomysł na realizowanie wakacyjnych planów w podróży na „dwóch kółkach”. Trzeba być jednak do tego dobrze przygotowanym. O czym nie można zapomnieć? O tym w każdy piątek ok. godz. 11.15 mówi Tomasz Kaźmierski.

30 lipca 2021

Szczupły i szybki! Tym razem omawiamy rower szosowy! Jak jest zbudowany, jakiej szerokości ma opony, na co musimy uważać w mieście? I jeszcze jedno kolega szosówki: gravel - co to za cudo? Kolarzówka z grubymi oponami? Tak! Ale jak to jeździ! I po szosie i po szutrze!
Polskie Radio PiK - Vademecum rowerzysty z 30.07.2021

23 lipca 2021

Z bagietkami w koszu i w prochowcu czyli... rower miejski.
Polskie Radio PiK - Vademecum rowerzysty z 23.07.2021

16 lipca 2021

Złoty środek to rower krossowy? Czyli zdolny kuzyn górala i trekkinga?
Polskie Radio PiK - Vademecum rowerzysty z 16.07.2021

9 lipca 2021

Osprzęt górala i dlaczego je kupujemy po górach nie jeżdżąc? Otyła rodzina górala to „fat bike”?
Polskie Radio PiK - Vademecum rowerzysty z 09.07.2021

2 lipca 2021

Góral - co to tak naprawdę za rower? I do czego?
Polskie Radio PiK - Vademecum rowerzysty z 02.07.2021

Wakacyjne konkursy Polskiego Radia PiK

Na zdjęciu Wojciech Bulanda. Fot. Tomasz Kaźmierski
Na zdjęciu Wojciech Bulanda. Fot. Tomasz Kaźmierski
W naszym cyklu „Vademecum rowerzysty” mamy aż dwa konkursy!
Na Słuchaczy czekają atrakcyjne nagrody.

Pierwsza zabawa nosi nazwę: FOTKA Z ROWEREM. Zadaniem słuchaczy jest przesłanie pod adres lato@radiopik.pl własnoręcznie wykonanego zdjęcia, ukazującego wakacyjny wypoczynek na dwóch kółkach. Najciekawsze fotografie zamieszczamy na stronie „PiKtogramów na wakacjach” w portalu radiopik.pl oraz na profilu facebookowym rozgłośni. Z zebranych zdjęć w każdy wakacyjny piątek (począwszy od 9 lipca) wyłaniamy – zdaniem autorów programu „PiKtogramy na wakacjach” – najciekawsze. Nagrodą jest zestaw: koszulka plus czapeczka Polskiego Radia PiK oraz (jako bonus) książka Łukasza Panfila „Przeszkodowiec” poświęcona Bronisławowi Malinowskiemu (od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawko-Pomorskiego).


Przypomnijmy, że 2021 jest w regionie Pomorza i Kujaw oficjalnie rokiem naszego mistrza olimpijskiego z Moskwy.

Drugi konkurs nazywa się: WYPRAWA PO ROWER. I rzeczywiście można wygrać rower. Zadaniem słuchaczy jest stworzenie albumu dokumentującego rowerową wyprawę kujawsko-pomorskimi ścieżkami. Album powinien zawierać opis trasy (najlepiej z mapą – może być wyrysowana własnoręcznie), zdjęcia, relację z wycieczki z opisem ciekawych miejsc, wspomnienia, wrażenia, przygody na trasie, itp. Taką pracę należy nadesłać lub dostarczyć osobiście na adres rozgłośni: ul. Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz w dwóch nieprzekraczalnych terminach (do wyboru): 31 lipca lub 31 sierpnia. Rozstrzygnięcia dokonają autorzy programu „PiKtogramy na wakacjach” w dwóch etapach: 6 sierpnia oraz 3 września w czasie audycji. Oznacza to, że za lipiec przyznamy pierwszy rower, a za sierpień – drugi.

f5


Zgłoszenie do udziału w konkursach automatycznie oznacza zgodę autorów na publikację nadesłanych prac i zdjęć oraz akceptację regulaminu zabawy.

30 lipca 2021

Nadesłała Ewa Jarząbek
Nadesłała Ewa Jarząbek
Do naszego peletonu dołączają juniorzy (naj)młodsi! Wprawdzie na rowerach bardziej „stacjonarnych”, ale na pierwszy rzut oka widać, że dzieciarnia aż rwie się na trasy ;) Takie właśnie dowody przesłali nam m.in. panowie: Piotr Kościołek z Solca Kujawskiego oraz Marek Zieliński z Grudziądza. Obaj autorzy otrzymują zestaw gadżetów Radia PiK. A nagrodę tygodnia zgarnia pani Ewa Jarząbek za cykl rowerowych impresji z własnym cieniem w roli głównej.

Pozdrawiamy rowerowych romantyków i czekamy na kolejne zdjęcia z kujawsko-pomorskich szlaków - nagrody czekają!

23 lipca 2021 - Fotka z rowerem...

Nadesłał Marek Nieckarz
Nadesłał Marek Nieckarz
Nadesłała Lucyna Kujat
Nadesłała Lucyna Kujat
Żarty się skończyły! Do akcji wkraczają „Iron Meni” i „Iron Żeni” kręcący setki kilometrów! Rekordzistą tygodnia (i zdobywcą zestawu nagród) jest pan Marek Nieckarz z Grudziądza, który pisze - Właśnie tydzień temu ukończyłem rajd „Wisła 1200” prowadzący z Baraniej Góry (schronisko Przysłop) do Gdańska wzdłuż królowej polskich rzek. Trasa w większości wiodła wałami nadwiślanymi. Obfitowała w wiele przygód, wielokrotnie jechaliśmy w czasie burz i ulew, stąd moje buty uległy zniszczeniu i część dystansu pokonałem w japonkach, co prezentuje jedno ze zdjęć zrobione na odcinku między Chełmnem a Grudziądzem (czyli okolice już 1000-go kilometra). Gratulujemy hartu ducha i wytrwałości, Panie Marku! A pani Lucynie Kujat z Obodowa gratulujemy licznej rodziny z pasją do dwóch kółek. Zestaw radiowych gadżetów z pewnością Państwa ucieszy :) Powodzenia na rowerowych trasach!

16 lipca 2021 - Fotka z rowerem

Nadesłał Damian Pawlikowski
Nadesłał Damian Pawlikowski
Nadesłała Agnieszka Jaworska
Nadesłała Agnieszka Jaworska
Do wakacyjnego peletonu dołączają kolejni uczestnicy – serdecznie witamy! Pozdrawiamy tych, którzy demonstrują ducha rywalizacji uciekając się nawet do… ucieczek ;) Ślemy serdeczności tym, którzy stawiają raczej na godne zaprezentowanie siebie, roweru lub przejechanej trasy :) Zazdrościmy bajecznych plenerów i udanego wypoczynku w pięknych okolicznościach przyrody, co w nadesłanej fotorelacji pokazał nam pan Damian Pawlikowski, który już niebawem przywdzieje koszulkę i czapeczkę z logo Polskiego Radia PiK – gratulujemy! Wreszcie – podziwiamy niezłomność cyklistów śmiało stawiających czoła burzom z ulewami, jak pani Agnieszka Jaworska z Torunia, która wraz z siostrą w deszczu pokonała 54 km! Pani Agnieszce z pewnością przyda się parasolka od wakacyjnych PiKtogramów :) Szerokości!

9 lipca 2021 - Fotka z rowerem

Nadesłała Ewelina Wiśniewska
Nadesłała Ewelina Wiśniewska
Za nami pierwszy tydzień konkursu „FOTKA Z ROWEREM”. Jak widać na załączonych obrazkach, peleton dopiero się zawiązuje, ale już widać w nim szerokie spektrum: od wyczynowców, przez amatorów, na… plażowiczach kończąc ;) Wszystkim bardzo dziękujemy za stanięcie na starcie w pierwszej linii! Z nadesłanych zdjęć najbardziej spodobało nam się to nadesłane przez panią Ewelinę Wiśniewską, która na przejażdżkę potrafi zabrać rodzinę i psa za jednym zamachem koła ;) Gratulujemy i życzymy szerokiej drogi!