Polskie Radio PiK
z 11 grudnia 2022 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Agroporanek
Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.
7:00 Pierwszy dzień tygodnia

"Zhanna". Jeszcze przed wybuchem wojny w Ukrainie chciała przyjechać do Polski. Uczyła się języka, interesowała historią i losami swojej rodziny. Dziadkowie Zhanny, to Polacy dlatego jej rodzina jest katolicka. Od marca przebywa w Polsce, jest studentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W dniu, w którym przyjechała do Polski spotkała ją osobista tragedia.
8:06 Piosenki na życzenie

Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.
10:06 Śniadanie z muzami

W magazynie publicystyki kulturalnej „Śniadanie z Muzami” Ewy Dąbskiej m.in.: wspomnienie zmarłego wybitnego aktora Jana Nowickiego. Spotkanie z maestro Antonim Witem, który poprowadził 9 grudnia br. koncert w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Raper Szczyl laureatem Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Stanisław Stasiulewicz otworzył swoją jubileuszową wystawę w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy. Teatr Improwizowany wymyWammy zagra swój ostatni spektakl. W Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu nowa wystawa pt. „Kolekcja”, a w Muzeum Historii Torunia ekspozycja pt. „Toruń w habicie”. Adam Lemańczyk wydaje swoją pierwszą debiutancką płytę. W Muzeum Kanału Bydgoskiego nowa wystawa o barkach. Właśnie ukazuje się drugi tom „Pamiętnika gapiów”.
12:00 Gramy z Wami

Dużo muzyki na weekend, pełen relaks oraz trochę ciekawostek i plotek- to wszystko znajdą nasi słuchacze w programie "Gramy z Wami"! ‘’Gramy z Wami’’ łagodnie i pogodnie, ‘’Gramy z Wami’’ największe hity lat 80-tych, 90-tych, ale też XXI wieku
14:00 Rodzinny PiKnik

Zabawa i rekreacja, nasze pasje i podróże, odkrywanie tajemnic i lokalnych historii, wspólne zdrowe gotowanie – to wszystko w rodzinnym gronie! Wspólnie odkrywamy, wspólnie poznajemy, wspólnie wspominamy…
16:30 W Cichej Dolinie
Wielopokoleniowa rodzina Malinowskich, mieszkająca w Cichej Dolinie - małej miejscowości niedaleko Bydgoszczy - to bohaterowie pierwszej radionoweli nagrywanej w Polskim Radiu PiK. Autorem słuchowiska „W Cichej Dolinie” jest Jarosław Jakubowski. Realizuje: Marek Rzepa.
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Regionalny Punkt Widzenia

Regionaliści są łącznikiem między przeszłością a współczesnością. Edukują, piszą książki, kultywują tradycje. Pracują, często społecznie, na rzecz regionalnej tożsamości. Bywają lokalnymi liderami. W minionym tygodniu spotkali się w Toruniu na I Kongresie Regionalistów Kujawsko-Pomorskich by porozmawiać o integracji środowiska i współpracy z samorządami. W niedzielnej audycji mówić będziemy o roli regionalistów i o tym dlaczego ich wspieranie jest tak ważną inwestycją.
19:00 Radiowy Klub Rodzica

W trakcie spotkań staramy się pytać: - Jak wychować zdrowe i szczęśliwe dziecko - Jakie są nowinki i modne gadżety i co warto kupić - Jakie atrakcje dla rodziców i dzieci oferują miasta w naszym regionie W audycjach pojawiają się : Specjaliści - ginekolodzy, pediatrzy , dietetycy , psychologowie dziecięcy i położne Gościmy super-mamy i super-ojców. Nie brakuje też konkursów i atrakcyjnych nagród.
20:00 Ziarna losu

W audycji „Ziarna losu” przedstawiamy koleje losu Władysława Komorka, który wiosną 1939 roku zgłosił swój akces do tzw. „Legionów śmierci” jako „żywa torpeda”. Jak się okazuje, opublikowany w poczytnej prasie pomysł trzech młodych mężczyzn na utworzenie jednostki „żywych torped” spodobał się wielu Polakom, a prawie 4.700 uznało zgłoszenie swojej kandydatury jako obowiązek. Wśród nich był Władysław Komorek. O tym traktuje reportaż Żanety Walentyn pt. „Żywa torpeda”, W drugiej części audycji przypominamy historię Leona Torlińskiego w reportażu pt. „Być wiernym”, powstałym we współpracy z Fundacją Generał Elżbiety Zawackiej. Zaprasza Żaneta Walentyn.
21:00 Radio planet i komet

Pierwsze grudniowe wydanie audycji i "po wodzie" i "po lodzie":) Wody poszukamy na Marsie, a przez lód przebijemy się na księżycu Jowisza - Europie. Przed świętami ogłosimy kilka konkursów i rozdamy nasze kalendarze astronomiczne na Rok Kopernika.
22:00 Wiadomości i przegląd sportowy
Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce, a potem - dawkę muzyki.
23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka

"Zhanna". Jeszcze przed wybuchem wojny w Ukrainie chciała przyjechać do Polski. Uczyła się języka, interesowała historią i losami swojej rodziny. Dziadkowie Zhanny, to Polacy dlatego jej rodzina jest katolicka. Od marca przebywa w Polsce, jest studentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W dniu, w którym przyjechała do Polski spotkała ją osobista tragedia. Powtórka porannej audycji.