Polskie Radio PiK
z 22 listopada 2021 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - codzienny poradnik językowy,kalendarium, historia, ludzie, zabytki i kuchnia regionu, zjawiska społeczne w codziennych komentarzach socjologa, filozofa, etyka, psychologa, coach'a, o 11:40 kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Radiokonferencja
Gośćmi Radiokonferencji będą poseł Joanna Borowiak (PiS), poseł Mariusz Kałużny (Solidarna Polska), poseł Arkadiusz Myrcha (Koalicja Obywatelska) i Marcin Sypniewski (Konfederacja). Będziemy rozmawiać przede wszystkim o wojnie hybrydowej prowadzonej przeciwko Polsce przez reżim Łukaszenki, ale także o ujawnionej korespondencji niemieckiej kanclerz z prezydentem Rosji i jej rozmowie z Łukaszenką oraz o budzącym kontrowersje poselskim projekcie ustawy umożliwiającym pracodawcy wgląd w sytuację zdrowotną pracownika. Audycja z transmisją wideo.
13:00 Od ucha do ucha
Ciekawostki, newsy ze świata znanych i lubianych, sportowe fakty, najważniejsze wydarzenia w regionie, informacje, konkursy z nagrodami, dużo dobrej muzyki, ale przede wszystkim UŚMIECH ! I to od ucha do ucha!
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Nasz mały świat

Coraz więcej osób choruje na COVID-19. Personel w szpitalach jest przemęczony i pracuje ponad siły. W porównaniu z wcześniejszymi falami do szpitali trafia więcej młodych osób w bardzo ciężkim stanie, a nawet dzieci. Większość z hospitalizowanych pacjentów to osoby niezaszczepione. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras, z cyklu „Nasz mały świat”.
17:00 Muzyka i sport

W poniedziałkowy wieczór w bydgoskiej hali Łuczniczka mecz ekstraklasy siatkarek. Dojdzie tam do pojedynku Polskich Przetworów Pałacu z drużyną UNI Opole. Beniaminek Tauron Ligi radzi sobie na razie lepiej od zaprawionego w bojach bydgoskiego klubu. Pałac znany jest jednak z ambitnej walki do ostatniej piłki, dlatego warto wspierać ten zespół w każdym meczu. Wierzymy, że ekipa trenera Piotra Mateli pokaże pełnię swoich umiejętności i będzie piąć się w górę tabeli. Początek rywalizacji o 17.30.
20:00 Historie słowem pisane

Bokserskie rękawice po raz pierwszy założył jako...siedmiolatek. Z czasem sporty walki zamienił na kalistenikę. Ćwiczenia, które dla niektórych są niemal sztuką i sposobem na wydobycie maksymalnej mocy swojego ciała. Wytrenowanie i wola walki sprawiły, że nie poddał się nawet wtedy gdy doznał poważnego urazu kręgosłupa i nie mógł chodzić. Zaraża optymizmem. Namawia do zdrowego trybu życia. Teraz walczy o zwycięstwo w telewizyjnym programie "Mam talent". W poniedziałkowej audycji spotkanie z 27-letnim bydgoszczaninem Jordanem Ogorzelskim.
21:00 Wiara tworzy kulturę
Po latach nieobecności do katolickiego słownika wróciła apologia, czyli obrona chrześcijaństwa przed zarzutami zewnątrz. Apologie, czyli mowy obrończe, znane były kulturze europejskiej już od starożytności. Jednak w chrześcijaństwie szczególne znaczenie zyskały w pierwszych wiekach jego istnienia, ale także w rozmaitych polemikach, które ujawniały się w historii Kościoła później, choćby w polemice z protestantyzmem czy oświeceniem. Po drugim soborze watykańskim wydawało się, że apologia zostanie zastąpiona przez dialog. Tak się jednak nie stało, ani tak się stać nie mogło… Do wysłuchania audycji zapraszają: Michał Jędryka i Tomasz Rowiński.
22:00 Polskie granie

W programie jak zawsze spora porcja największych polskich przebojów ostatnich tygodni oraz muzyczne nowości i premiery. Zagramy też fragmenty naszej ''Płyty Tygodnia''. Urszula to ikona polskiej piosenki. Zanim zacznie świętować czterdziestolecie swojej obecności na polskiej scenie muzycznej, oddaje swoim fanom zupełnie nowy album „Teraz ja”. Piosenki na tę płytę powstały przy współpracy m.in. z Anią Dąbrowską i Michałem Grymuzą. Urszula będzie też gościem ''Polskiego Grania'' i opowie słuchaczom o tym właśnie krążku. Gościem programu będzie również Michał Czerwiński - półfinalista ''Must be the music'' i propagator Urban Music / Reggaeton / Afro Pop. Przez wielu nazywany jest prekursorem tej muzyki w Polsce.
23:00 Przebojowa godzina

W programie muzyczne nowości i premiery oraz największe hity jesieni 2021. Zajrzymy na szczyt listy przebojów Polskiego Radia PiK, sięgniemy po najpopularniejsze nagrania w Polsce i piosenki ze szczytu europejskiej listy przebojów. Zagramy też kilka piosenek z naszej ''Płyty Tygodnia''. Urszula właśnie wydała swoją nową płytę „Teraz ja”.
0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.