Polskie Radio PiK
z 21 listopada 2021 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Agroporanek
Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.
7:00 Pierwszy dzień tygodnia

Czyściec. Na jakiej podstawie Kościół Katolicki naucza o jego istnieniu? Czy jest to miejsce czy stan? Kto może, a kto nie może oczyścić się po śmierci? W jaki sposób dusze kontaktują się ze światem żywych? Jak możemy pomóc zmarłym, którzy cierpią w czyśćcu?
8:06 Piosenki na życzenie

Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.
10:00 Śniadanie z muzami

W magazynie publicystyki kulturalnej „Śniadanie z Muzami” m.in.: rozmowa z Ministrem Kultury i dziedzictwa narodowego, profesorem Piotrem Glińskim. Mówić będziemy o tytule doktora honoris causa bydgoskiej Akademii Muzycznej dla maestro Jerzego Maksymiuka i o Europejskim Centrum Filmowym Camerimage. Podsumujemy II Ogólnopolski Konkurs wokalny im. Bogdana Paprockiego. Powiemy też o premierze spektaklu pt. „Adonis ma gościa” w bydgoskim Teatrze Kameralnym. Zabrzmi relacja z premiery filmu dokumentalnego pt. „Muzyczna wyspa” w reżyserii Mirosława Basaja. Zaprosimy do Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy na wernisaż wystawy pt. „Nad morzem mgieł”. Zagościmy również w Galerii Miejskiej Wozownia w Toruniu. Zaprasza Ewa Dąbska.
12:00 Gramy w Wami

Dużo muzyki na weekend, pełen relaks oraz trochę ciekawostek i plotek- to wszystko znajdą nasi słuchacze w programie "Gramy z Wami"! ‘’Gramy z Wami’’ łagodnie i pogodnie, ‘’Gramy z Wami’’ największe hity lat 80-tych, 90-tych, ale też XXI wieku
14:00 Rodzinny PiKnik

Zabawa i rekreacja, nasze pasje i podróże, odkrywanie tajemnic i lokalnych historii, wspólne zdrowe gotowanie – to wszystko w rodzinnym gronie! Wspólnie odkrywamy, wspólnie poznajemy, wspólnie wspominamy…
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Regionalny Punkt Widzenia

Nowi mieszkańcy to rosnące dochody, ale także nowe wyzwania. O blaskach i cieniach bycia najbogatszą gminą w regionie porozmawiamy w niedzielnej audycji z wójtem Osielska koło Bydgoszczy. Powrócimy do pomysłu rozwiązania, które dawałoby pracodawcy możliwość sprawdzenia kto w firmie zaszczepił się na koronawirusa. Nie zabraknie także najnowszych doniesień ekonomicznych.
19:00 Pomorze i Kujawy - nasza historia

W programie opowieść o rozwoju gospodarczym i życiu codziennym dawnego Nakła. Opowiedzą o tym kustosz Muzeum Ziemi Krajeńskiej, historyk sztuki Anna Sergot oraz dyrektor tego Muzeum, historyk Tomasz Pasieka.
20:00 Ziarna losu

„Winszujem Ci szefie cokolwiek sobie życzysz, choć co dnia od rana diablo na nas bzyczysz” - czytamy w pamiętniku z 1925 roku, który został wydany z okazji imienin Bolesława Szczuki. To on założył i przeniósł drukarnię z Lubawy do Wąbrzeźna i aż do wojny nią kierował. Wąbrzeskie Zakłady Graficzne, mimo różnych perturbacji przetrwały do dziś. Właśnie świętują 100-lecie swojego istnienia. Z tej okazji do końca 2021 roku zostanie otwarty „salon tradycji drukarskich”, gdzie będzie można oglądać maszyny i urządzenia, na których pracował zakład w ciągu minionego wieku. Do wysłuchania audycji zaprasza Adriana Andrzejewska-Kuras.
21:00 Pomysł, innowacja, Kariera

W audycji o pozafinansowym motywowaniu pracowników w polskich firmach, biotechnologii weterynaryjnej, innowacjach dotyczących rozwiązań antybalistycznych w policji i wojsku oraz o transporcie lotniczym cargo.
22:00 Wiadomości i przegląd sportowy
Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.
22:15 Organizacje Pożytku Publicznego

W audycji Elżbiety Rupniewskiej poświęconej Organizacjom Pożytku Publicznego o Polskim Związku Niewidomych, jednej z najstarszych organizacji pozarządowych w Polsce, która obchodzi 70 lecie swojego istnienia. Jak działa w czasie pandemii?
23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka

Czyściec. Na jakiej podstawie Kościół Katolicki naucza o jego istnieniu? Czy jest to miejsce czy stan? Kto może, a kto nie może oczyścić się po śmierci? W jaki sposób dusze kontaktują się ze światem żywych? Jak możemy pomóc zmarłym, którzy cierpią w czyśćcu?