Polskie Radio PiK
z 21 listopada 2021 roku

0:00 Nuty i minuty
00:44
Jubel - Dumb
05:35
Kajoa - Fale
6:00 Agroporanek
Autor: Andrzej Krystek

Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.

7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Czyściec. Na jakiej podstawie Kościół Katolicki naucza o jego istnieniu? Czy jest to miejsce czy stan? Kto może, a kto nie może oczyścić się po śmierci? W jaki sposób dusze kontaktują się ze światem żywych? Jak możemy pomóc zmarłym, którzy cierpią w czyśćcu?

8:06 Piosenki na życzenie
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.

10:00 Śniadanie z muzami
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W magazynie publicystyki kulturalnej „Śniadanie z Muzami” m.in.: rozmowa z Ministrem Kultury i dziedzictwa narodowego, profesorem Piotrem Glińskim. Mówić będziemy o tytule doktora honoris causa bydgoskiej Akademii Muzycznej dla maestro Jerzego Maksymiuka i o Europejskim Centrum Filmowym Camerimage. Podsumujemy II Ogólnopolski Konkurs wokalny im. Bogdana Paprockiego. Powiemy też o premierze spektaklu pt. „Adonis ma gościa” w bydgoskim Teatrze Kameralnym. Zabrzmi relacja z premiery filmu dokumentalnego pt. „Muzyczna wyspa” w reżyserii Mirosława Basaja. Zaprosimy do Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy na wernisaż wystawy pt. „Nad morzem mgieł”. Zagościmy również w Galerii Miejskiej Wozownia w Toruniu. Zaprasza Ewa Dąbska.

12:00 Gramy w Wami
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Dużo muzyki na weekend, pełen relaks oraz trochę ciekawostek i plotek- to wszystko znajdą nasi słuchacze w programie "Gramy z Wami"! ‘’Gramy z Wami’’ łagodnie i pogodnie, ‘’Gramy z Wami’’ największe hity lat 80-tych, 90-tych, ale też XXI wieku

14:00 Rodzinny PiKnik
Agnieszka Marszał
Autor: Agnieszka Marszał

Zabawa i rekreacja, nasze pasje i podróże, odkrywanie tajemnic i lokalnych historii, wspólne zdrowe gotowanie – to wszystko w rodzinnym gronie! Wspólnie odkrywamy, wspólnie poznajemy, wspólnie wspominamy…

17:00 W dobrym tonie
18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Nowi mieszkańcy to rosnące dochody, ale także nowe wyzwania. O blaskach i cieniach bycia najbogatszą gminą w regionie porozmawiamy w niedzielnej audycji z wójtem Osielska koło Bydgoszczy. Powrócimy do pomysłu rozwiązania, które dawałoby pracodawcy możliwość sprawdzenia kto w firmie zaszczepił się na koronawirusa. Nie zabraknie także najnowszych doniesień ekonomicznych.

19:00 Pomorze i Kujawy - nasza historia
Robert Erdmann
Autor: Robert Erdmann

W programie opowieść o rozwoju gospodarczym i życiu codziennym dawnego Nakła. Opowiedzą o tym kustosz Muzeum Ziemi Krajeńskiej, historyk sztuki Anna Sergot oraz dyrektor tego Muzeum, historyk Tomasz Pasieka.

20:00 Ziarna losu
Adriana Andrzejewska-Kuras
Autor: Adriana Andrzejewska-Kuras

„Winszujem Ci szefie cokolwiek sobie życzysz, choć co dnia od rana diablo na nas bzyczysz” - czytamy w pamiętniku z 1925 roku, który został wydany z okazji imienin Bolesława Szczuki. To on założył i przeniósł drukarnię z Lubawy do Wąbrzeźna i aż do wojny nią kierował. Wąbrzeskie Zakłady Graficzne, mimo różnych perturbacji przetrwały do dziś. Właśnie świętują 100-lecie swojego istnienia. Z tej okazji do końca 2021 roku zostanie otwarty „salon tradycji drukarskich”, gdzie będzie można oglądać maszyny i urządzenia, na których pracował zakład w ciągu minionego wieku. Do wysłuchania audycji zaprasza Adriana Andrzejewska-Kuras.

21:00 Pomysł, innowacja, Kariera
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji o pozafinansowym motywowaniu pracowników w polskich firmach, biotechnologii weterynaryjnej, innowacjach dotyczących rozwiązań antybalistycznych w policji i wojsku oraz o transporcie lotniczym cargo.

22:00 Wiadomości i przegląd sportowy

Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.

22:15 Organizacje Pożytku Publicznego
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

W audycji Elżbiety Rupniewskiej poświęconej Organizacjom Pożytku Publicznego o Polskim Związku Niewidomych, jednej z najstarszych organizacji pozarządowych w Polsce, która obchodzi 70 lecie swojego istnienia. Jak działa w czasie pandemii?

23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Czyściec. Na jakiej podstawie Kościół Katolicki naucza o jego istnieniu? Czy jest to miejsce czy stan? Kto może, a kto nie może oczyścić się po śmierci? W jaki sposób dusze kontaktują się ze światem żywych? Jak możemy pomóc zmarłym, którzy cierpią w czyśćcu?

0:00 Nuty i minuty
00:25
Inna - Up
03:56
Jubel - Dumb

Mapa strony