Polskie Radio PiK
z 25 kwietnia 2019 roku
0:00 Nuty i minuty
od wtorku do soboty: 5:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:40 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Pytać każdy może

Adopcje. W latach 80-tych prawnie w tych kwiestiach panowała spora dowolność. W 90-tych uszczelnienie przepisów. A jak wygląda to teraz?
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Relaks, dobra muzyka oraz ważne i ciekawe informacje, wydarzenia ze świata kultury. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie! Proponujemy spotkania z ciekawymi artystami. Mówimy o premierach filmowych. Zapraszamy na koncerty, przedstawienia i wystawy. W cyklu „Kalejdoskop Rozmaitości” omawiamy premiery kinowe. W cyklu "Historia Muzyką Pisana" przypominamy ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki. Prezentujemy najnowsze albumy znanych, cenionych i lubianych wykonawców. A płyty te mogą trafić do naszych słuchaczy. O 14:45 poradnik językowy "Słowo o słowie" - prof. Jerzego Bralczyka.
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Powracamy do pomysłu zamknięcia trzech wiejskich szkół w gminie Kcynia. Kilka tygodni temu radni zdecydowali o wygaszeniu nauki w szkołach w Sipiorach, Palmierowie i Rozstrzębowie. Jak tłumaczyli uczy się w nich za mało dzieci, a gmina dopłaca do ich funkcjonowania ponad milion złotych. Przeciwko likwidacji protestowali rodzice i nauczyciele. Ostateczny głos należał do kuratora oświaty. Jaką podjął decyzję?
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Regionalny Punkt Widzenia

Temat audycji: "Szowinizm": 1) Rasowy, etniczny, narodowy 2) Szowinizm generacji - myślenie, że starsze pokolenie jest lepsze i mądrzejsze od młodszego, ale i odwrotnie - młodsze pokolenie ma rację, bo jest lepiej dostosowane do nowoczesnych warunków. 3) Czy można mówić o "męskim szowinizmie"? Goście: dr Elżbieta Okońska - pedagog UKW, Prezes Fundacji Laboratorium Bezpieczeństwa, Anna Michalak - psycholog. dr Michał Cichoracki - socjolog i filozof WSG, dr Piotr Domeracki - filozof i etyk UMK
19:00 Magazyn - Na Zdrowie!

Sukces lekarzy z Gliwic, którzy po raz pierwszy na świecie przeszczepili 7-letniemu dziecku narządy szyi. Nadal rośnie liczba zachorowań na odrę - w pierwszym kwartale tego roku zarejestrowano w Polsce 554 przypadki zachorowań. Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie ocenia program „Leki 75+”. L ekarze i pacjenci apelują o dostęp do skutecznego leczenia dla najbardziej potrzebujących pacjentów w ciężkim stadium niewydolności serca. Naczelna Rada Aptekarska liczy na to, że jeszcze w tej kadencji Sejmu uda się uchwalić ustawę o zawodzie farmaceuty, która wprowadzi opiekę farmaceutyczną. Do końca kwietnia gminy mogą jeszcze ubiegać się o środki na usługi opiekuńcze dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Co czwarty Polak jest otyły, a co drugi ma nadmierną masę ciała - eksperci twierdzą, że otyłość to najczęściej występująca choroba powodująca najwięcej powikłań zdrowotnych.
20:00 Dwie strony ekranu

W programie spotkanie z jedną z najpopularniejszych aktorek Magdaleną Cielecką, która zagrała w najnowszym filmie Borysa Lankosza "Ciemno, prawie noc", który powstał na podstawie książki Joanny Bator. Zapowiemy także finał serii Avengers:Koniec gry. Muzycznie towarzyszyć nam będą największe przeboje Jamesa Hornera w klasycznych wersjach.
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:08 Radio Planet i Komet

Specjalne wydanie audycji - prosto z wieży ratusza staromiejskiego w ramach Toruńskiego Festiwalu Nauki. Będzie sie działo. Nasz astroredaktor będzie czytał z gwiazd...
22:00 Rock around

Coś dla fanów rocka, w szeroko pojętym znaczeniu tego gatunku. Nie stronimy od dźwięków "wysokooktanowych". Nie unikamy nowych spojrzeń na ów gatunek i staramy się pielęgnować "klasyczny" wymiar muzyki rockowej. W audycji pojawiać się będą goście, których twórczość stanowi doskonały przykład na wciąż silne oddziaływanie owego nurtu.
23:00 MSU - Muzyka Spoza Układu

W audycji cały czas rozdajemy bilety na koncert Thirty Seconds to Mars w Dolinie Charlotty. Kolejne zaproszenia mamy na koncert Johna Portera w Bydgoszczy. Posłuchamy też nowych nagrań Louisa Cole'a, amerykańskiego artysty znanego też z grupy Knower.
0:00 Nuty i minuty
od wtorku do soboty: 5:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.