Polskie Radio PiK
z 11 lutego 2019 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 Regionalny Punkt Widzenia

Historia rodziny sięga czasów piastowskich-protoplasta rodu był członkiem orszaku Dobrawy, żony Mieszka I. W poniedziałkowej audycji opowiemy o historii rodziny Komierowskich herbu Pomian, najstarszego rodu na Pomorzu. Kilka lat temu rodowa posiadłość Komierowskich odzyskała dawny blask. Audycja na żywo z Komierowa.
10:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Radiokonferencja

W audycji zaproszeni do studia Polskiego Radia PiK goście - parlamentarzyści z Kujaw i Pomorza, omawiają najważniejsze, polityczne wydarzenia minionego tygodnia. Audycja z transmisją wideo.
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Relaks, dobra muzyka oraz ważne i ciekawe informacje, wydarzenia ze świata kultury. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie! Proponujemy spotkania z ciekawymi artystami. Mówimy o premierach filmowych. Zapraszamy na koncerty, przedstawienia i wystawy. W cyklu „Kalejdoskop Rozmaitości” omawiamy premiery kinowe. W cyklu "Historia Muzyką Pisana" przypominamy ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki. Prezentujemy najnowsze albumy znanych, cenionych i lubianych wykonawców. A płyty te mogą trafić do naszych słuchaczy. O 14:45 poradnik językowy "Słowo o słowie" - prof. Jerzego Bralczyka.
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje do Ministerstwa Infrastruktury o wprowadzenie bezwzględnego pierwszeństwa pieszych na przejściach. Chodzi o rozwiązania, które funkcjonują u naszych zachodnich sąsiadów, gdzie kierowca musi przepuścić pieszego zbliżającego się do przejścia. Dziś w Polsce pieszy ma pierwszeństwo dopiero gdy już znajduje się na przejściu. Czy należy to zmienić?
17:00 Muzyka i sport

Kolejne trudne zadanie przed bydgoskimi siatkarkami. Bank Pocztowy Pałac podejmie w hali Łuczniczka drużynę Budowlanych Łódź. Pojedynek z brązowym medalistą mistrzostw Polski powinien dostarczyć kibicom wielu emocji, tym bardziej, że w pierwszej rundzie bydgoszczanki sprawiły wielką niespodziankę wygrywając na wyjeździe 3:1. O powtórkę takiego wyniku będzie bardzo ciężko, ale słynące z nieustępliwości i wielkiej ambicji zawodniczki Pałacu z pewnością postarają się o zwycięstwo. Pojedynek rozpocznie się o 17.30.
20:00 Radio Planet i Komet

Czy istnieje coś takiego jak “astronomia kulturalna”? Na przykładzie Walentynek pod kopułą Planetarium Toruń, reprintu dzieła Mikołaja Kopernika, ostatniej książki Stephena Hawkinga oraz nowej muzyki formacji Voices Of The Cosmos postaramy się dowieść, że TAK! Będzie sporo nagród do wygrania...
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 Salon klasyczny
W programie prawdziwe perełki muzyki klasycznej, recenzje, wywiady, spotkania z twórcami.
22:00 Kto ty jesteś?

Cykl audycji dotyczących przełomowych wydarzeń historycznych w Polsce począwszy od Mieszka I aż po czasy współczesne czyli takich, które wpłynęły na losy naszego kraju, wręcz odmieniły bieg historii. Na terenie naszego województwa dochodziło do ważnych bitew, odkryć, zdarzeń oddziałujących daleko poza masze województwo. Z naszego regionu pochodzą albo tu mieszkali artyści, naukowcy, nobliści, wynazlazcy - chcemy przybliżyć ich sylwetki. W doborze tematów jednym z kryteriów będzie stosunek Polaków w danym momencie historycznym do innych nacji, kultur i obyczajów - jak kształtował się w okresie, kiedy Polska była państwem wielokulturowym.