Polskie Radio PiK
z 7 lutego 2018 roku
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwis dla kierowców, tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 Regionalny Punkt Widzenia

W audycji przykład na to jak skuteczna może być współpraca i determinacja. Zajrzymy do Lisewa, gdzie dzięki zaangażowaniu mieszkańców powstała nowoczesna multimedialna świetlica wyposażona między innymi w komputery i konsole do gier. To efekt pospolitego ruszenia i głosowania w programie Pracownie Orange. W całej Polsce powstało takich miejsc tylko 26. Przy okazji opowiemy o lokalnych inicjatywach i współpracy mieszkańców z władzami gminy.
10:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 odcinek opowiadań Jacka Cygana "Przeznaczenie, traf, przypadek" w interpretacji autora.
12:15 Pytać każdy może

Nauczyciele w ciągu najbliższych trzech lat dostaną 15% podwyżkę swoich wynagrodzeń; Na ten cel są zapewnione dodatkowe środki w budżecie państwa, w 2018 roku jest to kwota około 1,2 mld zł. Nauczyciele nie mieli podwyżek od bardzo dawna. Ostatnia podwyżka pensji - sfinansowana przez samorządy - miała miejsce w 2012 r. Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych chcą zwiększenia nakładów na oświatę, w tym wzrostu wynagrodzeń nauczycieli o 15%, ale z wyrównaniem od 1 stycznia tego roku. Również za kilka miesięcy - od nowego roku szkolnego wchodzi w życie Nowelizacja Karty Nauczyciela, która w sposób znaczący zmienia m.in. procedurę awansu zawodowego nauczycieli, wydłużając ścieżkę awansu z 10 do 15 lat. O zmianach i o planowanych podwyżkach, a także rozłożeniu ich w czasie dyskutować będą: - Kurator Oświaty - Marek Gralik oraz przedstawiciele oświatowych związków zawodowych - Leszek Walczak - Solidarność - Mirosława Kaczyńska - ZNP _ Sławomir Wittkowicz - Wolny Związek Zawodowy Solidarn
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Informacje ze świata kultury z regionu, kraju i ze świata. Muzyka, m.in. „Z muzycznego kalendarium” oraz pocztówki dźwiękowe w „Muzycznym Kalejdoskopie”. Dla miłośników literatury, kultury, kina: "Niezbędnik coolturalny" i „Kultura do Kwadratu!”. Kinowe rekomendacje w cyklu "Bilety do Kina". A dla kibiców "Sportowe studio". O 14:15 "Słowo o słowie" - Jerzego Bralczyka.
15:05 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Mija 34. rocznica śmierci Piotra Bartoszcze. Organizator Solidarności Chłopskiej został zamordowany między 7 a 8 lutego 1984 roku... Śledztwo prowadzone tuż po śmierci umorzono. Odpowiedzi, jakie były okoliczności śmierci opozycjonisty, nie dało także śledztwo prowadzone w latach 90-tych. Rok temu do tragedii wrócił Instytut Pamięci Narodowej. Czy jest szansa na ujawnienie prawdy o śmierci Piotra Bartoszcze?
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
19:00 Muzyka źródeł
20:00 Obywatel PL

Powiemy m.in. o tym jak bezpiecznie korzystać z usług firm w internecie. Wyjaśnimy też na czym polega projekt Voucher Badawczy i o fundusze na jakie przedsięwzięcia można się starać. Doradca podatkowy przypomni z jakimi zmianami mamy do czynienia w przypadku ulg rehabilitacyjnych.
21:06 Literackie spotkania

Bohaterką programu będzie Helena Skonieczka, poetka, prozaik i animatorka ruchu kulturalnego. Wydała dotychczas 8 tomików wierszy, ostatni zatytułowany "Wiersze z żywego drzewa". W programie również o uzdolnionych literacko przodkach naszego gościa z rodu Niedziałkowskich, Dobaczeskich i Korsaków.
22:00 Wieczorne spotkania

Toruński uniwersytet w PRL był jedną z najbardziej inwigilowanych uczelni w kraju. Duże zaangażowanie studentów i pracowników w opozycyjną działalność wywoływała reakcję władz. W Wieczornych spotkaniach opowiemy o tym w jaki sposób naukowcy walczyli z komunistyczną propagandą - to w środowisku toruńskich astronomów wymyślono balonowe radio.
23:00 Regionalny Punkt Widzenia

Informacje o gospodarce, regionalnych inicjatywach pozarządowych, kulturze, nowych trendach i zjawiskach, rozmowy z ekspertami.