Wieczór wyborczy sympatyków Rafała Trzaskowskiego: Wierzymy w ciemno w wygraną [wideo]
Wielka radość zapanowała w niedzielę na wieczorze wyborczym sympatyków Rafała Trzaskowskiego w Bydgoszczy. Początkowy wynik sondażowy exit poll dawał nieznaczne prowadzenie kandydatowi Koalicji Obywatelskiej.
- To jest wynik marzenie i oby taki był po przeliczeniu wszystkich głosów - mówił wtedy wojewoda Michał Sztybel, szef bydgoskich struktur Platformy Obywatelskiej. - Wierzymy w ciemno w taki wynik. Dziękujemy wszystkim, którzy się zmobilizowali, bo na pewno w Bydgoszczy jest lepszy, niż w pierwszej turze. To była bardzo trudna kampania. Trudno się prowadzi kampanię, kiedy podobne środowisko polityczne rządzi, bo jest się obwinianym o wiele rzeczy, na które nie zawsze do końca ma się wpływ.
Michał Sztybel dodaje, że nie martwi go to, że Polacy różnie głosują, „bo na tym polega demokracja", ale zanik wspólnych tematów i wartości, które kiedyś łączyły obie strony.
- Od początku kampanii wiedzieliśmy, że pójdzie na żyletki - mówi posłanka KO Iwona Karolewska. - Nie ma pewności jeszcze, ale szczęścia, które przeżywaliśmy tutaj po 21.00 nikt nie jest w stanie nam odebrać.
Posłanka PSL Trzeciej Drogi Agnieszka Kłopotek liczy na to, że w razie wygranej Rafała Trzaskowskiego uda się zawalczyć o prawa kobiet i związki partnerskie.
Wieczór wyborczy sympatyków Rafała Trzaskowskiego w Bydgoszczy/wideo: Damian Klich
Zobacz także
Ireneusz Stachowiak czyta ratuszową gazetę Inowrocławia: To ulotka wyborcza Ryszarda Brejzy
2023-10-02, 16:37- Obszerny, dwustronnicowy wywiad finansowany za publiczne pieniądze jest rzeczą po prostu skandaliczną. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca, ponieważ pan prezydent jest kandydatem na senatora - ocenia Ireneusz Stachowiak. Mowa o ostatnim… Czytaj dalej »
Kandydaci opozycji zgodnie w Grudziądzu. Chcą odblokowania środków z KPO i silnego samorządu
2023-10-02, 16:29Kandydaci różnych opozycyjnych partii wspólnie zabrali głos w Grudziądzu. Opowiadają się m.in. za „silnym samorządem”. - 15 października Polacy zdecydują, w jakim kierunku pójdzie Polska - czy pójdzie w kierunku państwa centralistycznego… Czytaj dalej »
Program „Przyjazne Osiedle". Minister Schreiber i radna Szabelska na bydgoskim blokowisku
2023-10-02, 13:59Bloki z tzw. wielkiej płyty mają szansę na modernizację, a całe osiedla na rewitalizację w ramach programu „Przyjazne Osiedle' - powiedział na bydgoskich Kapuściskach minister Łukasz Schreiber i dodał, że jednym z założeń tego… Czytaj dalej »
Debaty przedwyborcze w Polskim Radiu PiK. Pierwsza była o gospodarce i energetyce [wideo]
2023-10-02, 10:47Radiowe debaty odbywać się będą od poniedziałku do czwartku przez dwa najbliższe tygodnie (2-5/9-12 października), zawsze po wiadomościach o godzinie 12:00. Poprowadzą je na zmianę redaktorzy Marcin Kupczyk i Michał Słobodzian… Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski: Nie podoba nam się sposób, w jaki teraz funkcjonuje Unia [Rozmowa dnia]
2023-10-02, 09:39Czy Polska powinna wyjść z Unii Europejskiej? Nie możemy odpowiedzieć na pytanie zadane w ten sposób — odpowiada Marcin Sypniewski, polityk Konfederacji, który był gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK. Czytaj dalej »
Jarosław Kaczyński: Ruszamy w drogę do swoich okręgów wyborczych. To przedłużenie konwencji
2023-10-01, 19:08Ja i pozostali kandydaci PiS-u ruszamy do swoich okręgów - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w Katowicach przed odjazdem „PiS-busa”. Kaczyński odwiedzi m.in. Włoszczowę. Czytaj dalej »
Donald Tusk: Chcę ślubować wam zakończenie wojny polsko-polskiej dzień po wyborach
2023-10-01, 17:22Jesteśmy zjednoczeni, z wiarą we własne siły. To jest ta zasadnicza zmiana dzisiaj, która jest widoczna gołym okiem - powiedział w niedzielę podczas „Marszu Miliona Serc” przewodniczący PO Donald Tusk. Czytaj dalej »
Premier: „Teczka Tuska” to dowód, że oni przygotowywali tysiące miejsc dla nielegalnych imigrantów
2023-10-01, 15:57- PiS nie dopuści do nielegalnej imigracji do Polski, choćby zmuszały nas do tego Berlin, Paryż, Bruksela - powiedział w niedzielę podczas konwencji PiS w Katowicach premier Mateusz Morawiecki. Czytaj dalej »
Odkładają pieniądze, spłacają długi. Poseł Mariusz Kałużny o korzyściach z pracy więźniów
2023-10-01, 08:00„To odpowiedź na oczekiwania społeczne i najlepsza forma resocjalizacji' - poseł Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Kałużny podsumował w Toruniu program Zbigniewa Ziobry, dotyczący pracy dla osadzonych. Czytaj dalej »
Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Wielka mobilizacja na ostatniej prostej
2023-10-01, 07:00Od godziny 13:00 w katowickim „Spodku' trwa konwencja Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Czytaj dalej »