Rafał Trzaskowski we Włocławku apelował o głosowanie. „Możemy wygrać frekwencją”
Rafał Trzaskowski wiecem we Włocławku rozpoczął ostatni dzień kampanii przed drugą turą wyborów prezydenckich. Mobilizował tam wyborców, by frekwencja była jak najwyższa.
– To wasze zaangażowanie zdecyduje o wyborach prezydenckich i dlatego jeszcze raz, w tym ostatnim dniu, proszę was o głos i o totalną mobilizację. Każdy głos się będzie liczył, dzisiaj możemy wygrać przede wszystkim frekwencją – mówił. – Czym więcej pójdzie nas do głosowania, tym większa szansa, że wygram te wybory prezydenckie i że razem wygramy te wybory prezydenckie.
– Namawiajcie wszystkich, aby jak najwięcej Polek i Polaków poszło do wyborów prezydenckich – mówił Trzaskowski. – Jest wiele Polek i Polaków, którzy będą podejmowali decyzję w ostatnich dniach, w ostatnich godzinach – ocenił. Prosił obecnych na wiecu, aby porozmawiali z rodziną, znajomymi, sąsiadami. – Rozmawiajcie z ludźmi, z którymi nigdy do tej pory nie rozmawialiście. To klucz do zwycięstwa – wskazał Trzaskowski.
Zapewniał, że będzie prezydentem wszystkich Polaków. - Jestem przekonany, że jeżeli wybierzecie prezydenta, który jest doświadczony, który umie budować więzi, który umie zabiegać o polski interes, to odniesiemy sukces, który będzie jeszcze większy, niż na nasze wszystkie marzenia - ocenił.
Skomentował, że rola Polski rośnie i jako prezydent chce to podtrzymywać. - Wszystkie oczy, całej Europy i całego świata, są zwrócone na nas. Nigdy nie byliśmy w takim momencie historycznym, nigdy nie mieliśmy takich aspiracji, ale nigdy nie mieliśmy takiej zdolności, żeby te marzenia i aspiracje realizować. Dzisiaj to właśnie Polska jest państwem najbardziej bezpiecznym. Dzisiaj to właśnie Polska się najszybciej i najlepiej rozwija. Dzisiaj wszyscy w Europie i na świecie wiedzą, że bez nas nie da się osiągnąć sukcesu – mówił.
Kandydat KO mówił też o tym, że od lat walczy o wzmocnienie polskich samorządów. – Za każdym razem, gdy przyjeżdżam do Włocławka, do województwa kujawsko-pomorskiego, to widzę, jak Polska się zmienia. Dzięki waszej ciężkiej pracy. Jesteśmy z niej wszyscy dumni. Dziś musimy odbudować wspólnotę, aby ruszyć jak rakieta w przyszłość – powiedział Trzaskowski.
Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 1 czerwca, weźmie w niej udział kandydat KO Rafał Trzaskowski, który w pierwszej turze zdobył 31,36 proc. i popierany przez PiS Karol Nawrocki, którego poparło 29,54 procent.
Zobacz także
Ewa Kierzkowska: Zmieni się rola PSL w Sejmie
2015-10-25, 23:58- Wyborcy są ciekawi nowo powstałych politycznych ugrupowań - tak Ewa Kierzkowska z PSL skomentowała sondażowy wynik formacji Pawła Kukiza i Nowoczesnej Ryszarda Petru. Czytaj dalej »
Ugrupowanie Pawła Kukiza 3. siłą w Sejmie
2015-10-25, 23:47- Mamy trzeci wynik, to bardzo dobry wynik, to realna szansa, że będziemy mieli wpływ na to, co się działo w Sejmie - powiedział Paweł Szramka, lider listy Kukiz'15 w okręgu toruńsko-włocławskim. Czytaj dalej »
Przygnębienie w bydgoskim sztabie Zjednoczonej Lewicy
2015-10-25, 23:27Przegrana Zjednoczonej Lewicy i wielkie przygnębienie w bydgoskim sztabie lewicowej koalicji. Czytaj dalej »
Tomasz Latos: Mamy determinację, aby dobrze służyć Polsce i regionowi
2015-10-25, 21:55- To fantastyczny wynik, dziękujemy za poparcie. To ogromne zobowiązanie dla nas, przed nami ciężka praca, aby dobrze służyć Polsce i regionowi - tak sondażowe wyniki wyborów skomentował poseł PiS Tomasz Latos, lider na liście… Czytaj dalej »
Teresa Piotrowska: Będziemy aktywną opozycją
2015-10-25, 21:32- Gratulujemy zwycięzcom, z werdyktem wyborców trzeba się pogodzić i dalej pracować. Nie mówimy jednak, że wybory zostały sfałszowane. Jeśli mamy pretensje to tylko do siebie, będziemy wyciągać wnioski i będziemy przygotowywać… Czytaj dalej »
Przedpołudnie przy urnach w okręgu bydgoskim
2015-10-25, 13:4515,5 % - tak przedstawiała się wstępnie frekwencja głosujących w bydgoskim okręgu wyborczym. Czytaj dalej »
Studenci UMK głosują w swoich akademikach
2015-10-25, 12:53Żeby zagłosować część z nich nie musi ubierać butów i kurtki - wystarczy zejść po schodach. Na taką wygodę mogą liczyć studenci toruńskiego UMK mieszkający w akademikach. Czytaj dalej »
Wybory w kujawsko-pomorskich uzdrowiskach
2015-10-25, 11:01Na Kujawach i Pomorzu do urn idą nie tylko mieszkańcy regionu, ale również kuracjusze spędzający wyborczą niedzielę w sanatoriach. Czytaj dalej »
Z lokali wyborczych na Kujawach i Pomorzu
2015-10-25, 09:4825 października o godz. 7.00 rozpoczęły się w całym kraju wybory parlamentarne. W lokalach wyborczych na Kujawach i Pomorzu pojawili się dziennikarze Polskiego Radia PiK. Czytaj dalej »
Agata Banasik z partii KORWIN budziła torunian z "systemowego snu"
2015-10-23, 12:20Z systemowego snu budziła kawą na Starówce w Toruniu Agata Banasik, liderka listy partii KORWiN w okręgu toruńsko-włocławskim. Czytaj dalej »