Rafał Trzaskowski we Włocławku apelował o głosowanie. „Możemy wygrać frekwencją”
Rafał Trzaskowski wiecem we Włocławku rozpoczął ostatni dzień kampanii przed drugą turą wyborów prezydenckich. Mobilizował tam wyborców, by frekwencja była jak najwyższa.
– To wasze zaangażowanie zdecyduje o wyborach prezydenckich i dlatego jeszcze raz, w tym ostatnim dniu, proszę was o głos i o totalną mobilizację. Każdy głos się będzie liczył, dzisiaj możemy wygrać przede wszystkim frekwencją – mówił. – Czym więcej pójdzie nas do głosowania, tym większa szansa, że wygram te wybory prezydenckie i że razem wygramy te wybory prezydenckie.
– Namawiajcie wszystkich, aby jak najwięcej Polek i Polaków poszło do wyborów prezydenckich – mówił Trzaskowski. – Jest wiele Polek i Polaków, którzy będą podejmowali decyzję w ostatnich dniach, w ostatnich godzinach – ocenił. Prosił obecnych na wiecu, aby porozmawiali z rodziną, znajomymi, sąsiadami. – Rozmawiajcie z ludźmi, z którymi nigdy do tej pory nie rozmawialiście. To klucz do zwycięstwa – wskazał Trzaskowski.
Zapewniał, że będzie prezydentem wszystkich Polaków. - Jestem przekonany, że jeżeli wybierzecie prezydenta, który jest doświadczony, który umie budować więzi, który umie zabiegać o polski interes, to odniesiemy sukces, który będzie jeszcze większy, niż na nasze wszystkie marzenia - ocenił.
Skomentował, że rola Polski rośnie i jako prezydent chce to podtrzymywać. - Wszystkie oczy, całej Europy i całego świata, są zwrócone na nas. Nigdy nie byliśmy w takim momencie historycznym, nigdy nie mieliśmy takich aspiracji, ale nigdy nie mieliśmy takiej zdolności, żeby te marzenia i aspiracje realizować. Dzisiaj to właśnie Polska jest państwem najbardziej bezpiecznym. Dzisiaj to właśnie Polska się najszybciej i najlepiej rozwija. Dzisiaj wszyscy w Europie i na świecie wiedzą, że bez nas nie da się osiągnąć sukcesu – mówił.
Kandydat KO mówił też o tym, że od lat walczy o wzmocnienie polskich samorządów. – Za każdym razem, gdy przyjeżdżam do Włocławka, do województwa kujawsko-pomorskiego, to widzę, jak Polska się zmienia. Dzięki waszej ciężkiej pracy. Jesteśmy z niej wszyscy dumni. Dziś musimy odbudować wspólnotę, aby ruszyć jak rakieta w przyszłość – powiedział Trzaskowski.
Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 1 czerwca, weźmie w niej udział kandydat KO Rafał Trzaskowski, który w pierwszej turze zdobył 31,36 proc. i popierany przez PiS Karol Nawrocki, którego poparło 29,54 procent.
Zobacz także
Koalicja Obywatelska w Grudziądzu podsumowała kampanię wyborczą
2018-10-18, 15:32Kandydaci na radnych Koalicji Obywatelskiej w Grudziądzu podsumowali dzisiaj kampanię wyborczą prowadzoną w mieście. Podziękował im poseł Platformy Tomasz Szymański. Czytaj dalej »
Posłowie Stasiński i Olszewski: poseł Latos powinien wytłumaczyć się bydgoszczanom
2018-10-18, 13:15Bydgoscy posłowie Platformy Obywatelskiej Michał Stasiński i Paweł Olszewski uważają, że poseł Tomasz Latos powinien wytłumaczyć się mieszkańcom Bydgoszczy z tego co napisał o nim 'Fakt' oraz interweniować w sprawie zanieczyszczeń… Czytaj dalej »
SLD Lewica Razem w Bydgoszczy podsumowała samorządową kampanię wyborczą
2018-10-18, 12:55SLD Lewica Razem w Bydgoszczy podsumowała samorządową kampanię wyborczą. Członkowie ugrupowania podziękowali bydgoszczanom i zachęcali do głosowania na swoją listę. Czytaj dalej »
Kandydaci partii Razem do Sejmiku chcą walczyć ze smogiem
2018-10-18, 11:50Kandydaci partii Razem do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego chcą walczyć ze smogiem i podejmować działania na rzecz poprawy jakości powietrza. Czytaj dalej »
Prezydent Włocławka wygrał proces w trybie wyborczym; Kuźniewicz będzie się odwoływał
2018-10-18, 06:30Starający się o reelekcję prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski wygrał przed sądem ze swoim konkurentem, Jackiem Kuźniewiczem z bloku 'Postaw na Włoclawek'. Czytaj dalej »
Kandydaci z Komitetu Wyborczego MY Toruń podsumowali kampanię
2018-10-18, 05:45- Jesteśmy jedynym niezaangażowanym politycznie komitetem - mówili liderzy MY Toruń na konferencji prasowej podsumowującej kampanię wyborczą. Czytaj dalej »
Debata kandydatów na prezydenta Bydgoszczy
2018-10-18, 01:00Kolejną debatę Polskiego Radia PiK zorganizowano w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG. Tym razem z udziałem kandydatów na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska Platformy i Nowoczesnej podsumowuje kampanię wyborczą w Toruniu
2018-10-17, 22:17Koalicja Obywatelska Platformy i Nowoczesnej podsumowała kampanię wyborczą w Toruniu. Na konferencji wystąpili marszałek Piotr Całbecki, kandydat do Sejmiku Województwa Jacek Warczygłowa i poseł Tomasz Lenz. Czytaj dalej »
Kandydaci Kukiz'15 do Rady Miasta krytykują obecne władze Torunia
2018-10-17, 20:21Zarówno władze miasta jak i województwa podeszły po macoszemu do tematu wybudowania w Toruniu portu kontenerowego lub multimodalnego - mówili podczas konferencji kandydaci Kukiz'15 do toruńskiej Rady Miasta. Czytaj dalej »
Michał Zaleski przedstawił kolejne plany dla Torunia
2018-10-17, 20:10Zagospodarowanie terenów zielonych, nowa szkoła i żłobek na lewobrzeżu Wisły - to część programu, który na osiedlu Na Skarpie zapowiedział dziś kandydat na prezydenta Torunia Michał Zaleski. Czytaj dalej »