Rafał Trzaskowski we Włocławku apelował o głosowanie. „Możemy wygrać frekwencją”
Rafał Trzaskowski wiecem we Włocławku rozpoczął ostatni dzień kampanii przed drugą turą wyborów prezydenckich. Mobilizował tam wyborców, by frekwencja była jak najwyższa.
– To wasze zaangażowanie zdecyduje o wyborach prezydenckich i dlatego jeszcze raz, w tym ostatnim dniu, proszę was o głos i o totalną mobilizację. Każdy głos się będzie liczył, dzisiaj możemy wygrać przede wszystkim frekwencją – mówił. – Czym więcej pójdzie nas do głosowania, tym większa szansa, że wygram te wybory prezydenckie i że razem wygramy te wybory prezydenckie.
– Namawiajcie wszystkich, aby jak najwięcej Polek i Polaków poszło do wyborów prezydenckich – mówił Trzaskowski. – Jest wiele Polek i Polaków, którzy będą podejmowali decyzję w ostatnich dniach, w ostatnich godzinach – ocenił. Prosił obecnych na wiecu, aby porozmawiali z rodziną, znajomymi, sąsiadami. – Rozmawiajcie z ludźmi, z którymi nigdy do tej pory nie rozmawialiście. To klucz do zwycięstwa – wskazał Trzaskowski.
Zapewniał, że będzie prezydentem wszystkich Polaków. - Jestem przekonany, że jeżeli wybierzecie prezydenta, który jest doświadczony, który umie budować więzi, który umie zabiegać o polski interes, to odniesiemy sukces, który będzie jeszcze większy, niż na nasze wszystkie marzenia - ocenił.
Skomentował, że rola Polski rośnie i jako prezydent chce to podtrzymywać. - Wszystkie oczy, całej Europy i całego świata, są zwrócone na nas. Nigdy nie byliśmy w takim momencie historycznym, nigdy nie mieliśmy takich aspiracji, ale nigdy nie mieliśmy takiej zdolności, żeby te marzenia i aspiracje realizować. Dzisiaj to właśnie Polska jest państwem najbardziej bezpiecznym. Dzisiaj to właśnie Polska się najszybciej i najlepiej rozwija. Dzisiaj wszyscy w Europie i na świecie wiedzą, że bez nas nie da się osiągnąć sukcesu – mówił.
Kandydat KO mówił też o tym, że od lat walczy o wzmocnienie polskich samorządów. – Za każdym razem, gdy przyjeżdżam do Włocławka, do województwa kujawsko-pomorskiego, to widzę, jak Polska się zmienia. Dzięki waszej ciężkiej pracy. Jesteśmy z niej wszyscy dumni. Dziś musimy odbudować wspólnotę, aby ruszyć jak rakieta w przyszłość – powiedział Trzaskowski.
Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 1 czerwca, weźmie w niej udział kandydat KO Rafał Trzaskowski, który w pierwszej turze zdobył 31,36 proc. i popierany przez PiS Karol Nawrocki, którego poparło 29,54 procent.
Zobacz także
„Jarosław Kaczyński rozmawia przy herbacie z Krzysztofem Czabańskim. Ja Cię nie mogę!”
2019-09-25, 21:01- W wyborach do Sejmu warto oddać głos na przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego; Rada Mediów Narodowych to był naprawdę dobry pomysł - mówi w spocie wyborczym prezes PiS Jarosław Kaczyński o Czabańskim… Czytaj dalej »
Jarosław Gowin: My przekonujemy, opozycja przekonuje, a Polacy wybiorą lepsze...
2019-09-25, 20:00Gościem audycji Popołudnie z nami PR PiK był Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, prezes porozumienia Zjednoczona prawica, który w środę odwiedził kuajwsko - pomorskie. Czytaj dalej »
Konfederacja pyta rząd o konkretne działania na terenach pozachemowskich
2019-09-25, 18:06Co polski rząd robi, by rozbroić ekologiczną bombę, i czy zamierza przebadać mieszkańców Łęgnowa? Między innymi takie pytania znalazły się w poselskiej interpelacji, którą lokalni kandydaci Konfederacji zapisali w interpelacji… Czytaj dalej »
Opozycja w Świeciu nie ma głosu? Poseł Król na pomoc radnym PiS
2019-09-25, 16:20- Większość w radzie miejskiej w Świeciu próbuje uciszyć opozycję - mówią radni PiS i klubu Nowe Świecie Razem. Chodzi o proponowany zapis o skróceniu liczby wystąpień podczas sesji. Czytaj dalej »
Poseł Stasiński: Koalicja Obywatelska ma najlepszą propozycję dla biznesu
2019-09-25, 14:45Poseł PO Michał Stasiński krytykuje wyborcze obietnice PiS-u dla biznesu. Chodzi m.in. o zapowiedzianą na przyszły rok podwyżkę składek ZUS dla pracowników etatowych i program 500 plus dla przedsiębiorców. Czytaj dalej »
Sławomir Mentzen: To źle, że nie prowadzimy samodzielnej polityki zagranicznej
2019-09-25, 10:50- Podnoszenie płacy minimalnej - tak jak proponuje rząd - jest niebezpieczne - stwierdził Sławomir Mentzen , toruński kandydat Konfederacji do Sejmu. Czytaj dalej »
Minister Schreiber w Bydgoszczy: „Chcemy, by Polacy mogli się bogacić”
2019-09-24, 19:00O podatkowych poczynaniach rządu mówił w Bydgoszczy minister Łukasz Schreiber. - Obniżamy podatki, ale Bydgoszcz na tym nie straci. Pieniądze zostaną w kieszeniach mieszkańców i pobudzą gospodarkę miasta - mówił. Czytaj dalej »
Posłanka Pawłowicz w Bydgoszczy: Kampania jest niezwykle brutalna
2019-09-24, 16:48- Nie wszystko udało się zrobić. Czasem trudno zrealizować plany, trzeba wyczekać odpowiedni moment - mówiła w Bydgoszczy Krystyna Pawłowicz. Czytaj dalej »
Konfederacja o drodze S10 Bydgoszcz-Toruń. „Dla nas to priorytet”
2019-09-24, 15:14- Budowa drogi ekspresowej S10 między Bydgoszczą a Toruniem powinna rozpocząć się jak najszybciej i powinna być finansowana z budżetu państwa - uważa Marcin Sypniewski. Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-09-24, 06:15Gościem wtorkowej Rozmowy Dnia był minister Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, a rozmawialiśmy między innymi o pozwie złożonym przeciw Facebookowi, o granicach wolności słowa w dziennikarstwie, a także… Czytaj dalej »