Działacze PiS i sympatycy w regionie: Karol Nawrocki poprowadzi Polskę we właściwym kierunku
– Jest osobą godną zaufania, to człowiek odważny, otwarty na ludzi i pełen zasad – mówili podczas konferencji parlamentarzyści, samorządowcy i członkowie Obywatelskiego Komitetu Poparcia Karola Nawrockiego.
Działacze i sympatycy podsumowali kampanię wyborczą w Toruniu, Bydgoszczy, we Włocławku i Inowrocławiu.
„Nie zmarnujecie szansy, by obronić Polskę”
– Karol Nawrocki to jedyny kandydat, który poprowadzi Polskę we właściwym kierunku, który odepchnie nas od tych mielizn, które na nas czyhają: od paktów migracyjnych, Zielonych Ładów i innych rzeczy, które nad nami wiszą i to jest właściwie jedyne dobre rozwiązanie dla Polski w chwili obecnej – mówił w Toruniu historyk, prof. Wojciech Polak.
– Jestem w komitecie poparcia Karola Nawrockiego, jestem zwykłym nauczycielem. Dla mnie Karol Nawrocki, jego program, siły polityczne i społeczne, obywatelskie, które go wspierają, są gwarantami utrzymania tego kanonu wartości, który budowaliśmy w Polsce od chrztu Polski – ocenił filolog, prof. Bogdan Burdziej.
– Popiera go Prawo i Sprawiedliwość, ale jest kandydatem obywatelskim, kandydatem Polaków. Nie zmarnujecie państwo tej szansy, by obronić Polskę, by Polska pozostała nadal bezpieczna, by Polska się rozwijała – mówiła posłanka PiS Joanna Borowiak.
Były minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński podkreślił, że kandydat wspierany przez jego partię jest dla Polski jedyną szansą na utrzymanie w kraju „żywej” demokracji. - Nawrocki jest gwarantem nie tylko tego, że demokracja będzie zrównoważona w Polsce, bo rząd będzie z jednej opcji, a prezydent z drugiej i będziemy mogli się równoważyć, nie będzie tak, że pełna dyktatura i ludzie w więzieniach, ale [gwarantem] także Polski ambitnej – Polska nie będzie pełna nienawiści, jak Nawrocki będzie prezydentem, ponieważ on będzie równoważył system. Tusk nie będzie mógł wówczas tego swojego jadu codziennie wciskać tweetami, bo ktoś go będzie jednak temperował - ocenił.
O doniesieniach ws. Karola Nawrockiego: Ciosy poniżej pasa, fake newsy układane przez specjalistów
Włocławscy działacze Prawa i Sprawiedliwości podsumowali kończącą się kampanię wyborczą. Na konferencji prasowej lider włocławskiego PiS-u, Jarosław Chmielewski, stwierdził, że była to wyjątkowo brutalna kampania.
– To, w jaki sposób ona była przeprowadzona, w jaki sposób były również finansowane spoty – zza granicy, przez pseudostowarzyszenia, które wspierały Trzaskowskiego – jest po prostu niedopuszczalne. A służby, które powinny działać w ramach swoich kompetencji po to, żeby przeciwdziałać tego typu sytuacjom, niestety, nie zadziałały odpowiednio – ocenił.
Szef włocławskiego PiS-u odrzucił zarzut, jakoby znacząca część wyborców mogła uznać za niewystarczające wyjaśnienia sztabu Karola Nawrockiego w sprawie przejęcia mieszkania od seniora, działalności Nawrockiego w sopockim hotelu „Grand", czy udziału w bójkach pseudokibiców. – Jest ktoś, kto mówi, słyszy się na mieście i tak dalej – tak naprawdę to możemy powiedzieć o każdym różne rzeczy i powiedzieć, że ludzie mówią, że premier naszego kraju 15 lat temu strzelał do kaczek na przykład, i są na to świadkowie. To są dla mnie ciosy poniżej pasa, fake newsy, które są rozpowszechniane, a tak naprawdę układane przez specjalistów, którzy doskonale wiedzą, że co z tego, że zostanie to napisane, jeśli i tak nie można nic z tym zrobić – dodał.
Na koniec spotkania działacze włocławskiego PiS-u zaapelowali do mieszkańców o udział w niedzielnym głosowaniu.
Konferencja popierająca Karola Nawrockiego odbyła się także w Inowrocławiu. Więcej poniżej.
Zobacz także
Magdalena Noga kandydatką Koalicji Ruchów Miejskich na prezydenta Torunia
2024-03-07, 13:57- Zróbmy coś, żeby miasto w końcu się rozwijało, żeby rozkwitało, aby młodzi ludzie chcieli tu mieszkać - mówi Magdalena Noga, kandydatka Koalicji Ruchów Miejskich na prezydenta Torunia. Jak powiedziała, kandyduje, żeby miasto… Czytaj dalej »
Maciej Cichowicz walczy o urząd prezydenta Torunia. Do polityki wrócił po pięciu latach
2024-03-06, 17:11„Czas Zaleskiego minął” - to jedno z haseł, z jakim do wyborów w Toruniu idą Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy. Ich kandydatem na prezydenta miasta jest Maciej Cichowicz, były radny miejski, który do polityki wraca po 5-letniej… Czytaj dalej »
Lewica i Polska 2050 z Grudziądza idą razem do wyborów: „Kompromis jest najważniejszy"
2024-03-06, 14:49Lewica i Polska 2050 idą razem do wyborów samorządowych w Grudziądzu. Politycy podkreślają, że najważniejsza jest współpraca. Pomimo różnic udało im się porozumieć. Czytaj dalej »
Paweł Gulewski prezentuje skrzynkę na pomysły i projekt: osiedLOVE inwestycje
2024-03-06, 13:31Inwestycje na osiedlach - zapowiada Paweł Gulewski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia. Już rozpoczął zbieranie pomysłów, a pomoże mu w tym specjalna skrzynka. Czytaj dalej »
Prof. Marek Adamski pozostaje rektorem Politechniki Bydgoskiej. Nie miał rywala
2024-03-06, 12:40Społeczność akademicka Politechniki Bydgoskiej po raz kolejny powierzyła stanowisko rektora profesorowi Markowi Adamskiemu. Wybory odbyły się 6 marca. Za dotychczasowym rektorem oddano 86 głosów, przeciw było dziewięć osób, a trzy… Czytaj dalej »
Drugie życie toruńskiego szachulca? Kandydat KO proponuje przeniesienie budynków na Winnicę
2024-03-05, 21:06Paweł Gulewski chciałby utworzyć Park Kulturowy na toruńskiej Winnicy. Miałyby tam trafiać domy z pruskiego muru. - Miasto skonstruuje kompleksową procedurę przejęcia tego typu substancji, które teraz są zlokalizowane na terenach… Czytaj dalej »
Piotr Całbecki ogłosił start w wyborach do sejmiku. Marszałkiem jest ponad 17 lat
2024-03-05, 20:27Marszałek Piotr Całbecki ubiega się o kolejną kadencję w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Poinformował o tym w mediach społecznościowych, zamieszczając wideo nagrane na targowisku miejskim w Toruniu, bo „to miejsce, gdzie… Czytaj dalej »
Prezydent Zaleski: jeżeli zostanę wybrany, moim zastępcą będzie Marcin Czyżniewski
2024-03-05, 18:57Komitet Wyborczy Wyborców Michała Zaleskiego zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miasta Torunia. To przedsiębiorcy, nauczyciele, byli sportowcy i obecni radni. Hasło kampanii brzmi „Postaw na wzrost”. Czytaj dalej »
Rozwój rekreacji nad Kanałem i rozbudowa Myślęcinka. To proponuje Bydgoska Prawica
2024-03-05, 17:56- By Bydgoszcz była jeszcze bardziej zielona - tego chce Łukasz Schreiber, kandydat Bydgoskiej Prawicy na prezydenta miasta. Wśród propozycji są m.in. Zielony Budżet Obywatelski, rewitalizacja miejsc zdegradowanych, wykorzystanie potencjału… Czytaj dalej »
Aktywni dla Torunia prezentują swój program i kandydatów do Rady Miasta
2024-03-05, 11:55Inteligentne miasto, które korzysta z energii mieszkańców i e-technologii ułatwiającej im życie - to wizja Aktywnych dla Torunia. - Toruń ma być miastem wygodnym do życia, które zapewni dobrą edukację, dostęp do terenów zieleni… Czytaj dalej »