Poniedziałek, 27 września 2021 r.   Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny
Polskie Radio PiK » Rozmowa dnia » Rozmowa dnia
ogłoszenie własne nadawcy
2020-10-09, 06:05 Michał Jędryka

Adrian Mól [wideo]

Adrian Mól. Źródło: www.bydgoszcz.uw.gov.pl
Adrian Mól. Źródło: www.bydgoszcz.uw.gov.pl
Polskie Radio PiK - Rozmowa Dnia - Adrian Mól
Gościem Rozmowy Dnia był rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego. Rozmowa o sytuacji epidemicznej w województwie kujawsko-pomorskim.

Michał Jędryka: Liczby zakażeń o których ostatnio słyszymy brzmią coraz bardziej dramatycznie? Trudno mówić o odpowiedzialności, ale jednak można powiedzieć, że odpowiedzialny jest każdy z nas?

Adrian Mól: Tak, każdy z nas jest odpowiedzialny. Teraz my mamy wpływ na to czy ta fala zachorowań się zmniejszy, wyhamuje. Już teraz mogę powiedzieć, że dziś będziemy mieli kolejny rekord osób zakażonych w naszym województwie, prawdopodobnie też w Polsce. Wydaje się, że te trzy prymitywne i bardzo proste rzeczy: dystans, dezynfekcja i noszenie maseczek - to potrafi nas uchronić w 80% od zakażenia, nie tylko koronawirusem, ale również innymi wirusami. Takie wytyczne przekazuje tez WHO.

Portal „Ciekawe liczby” opublikował sondaż z którego wynika, że 17% Polaków uważa, że nie ma żadnej epidemii. Czy to nam zagraża?

Trudno powiedzieć czy zagraża, czy nie zagraża, każdy ma prawo do własnych poglądów. Wiemy, że organizowane są różne strajki, manifestacje, takie spotkanie ma tez być w jednym z miast naszego regionu. Natomiast nie zmienia to faktu, że jesteśmy zobowiązani do noszenia maseczek.

Optymistycznie brzmi to, że ten sam sondaż pokazuje, że mimo tych 17% osób, które nie wierzą w epidemię, 82% nosi maseczki, czyli mimo, że nie wierzą - noszą maseczkę.

Możemy mieć pewnie różne wątpliwości. Od samego początku jak walczymy z wirusem to tych informacji było niewiele. Teraz, po kilku miesiącach, tych informacji jest więcej, zatem zachęcam do korzystania z wiarygodnych źródeł. (...).


Zobacz także

2021-09-27, godz. 06:45 Dariusz Kurzawa [wideo] Poseł Dariusz Kurzawa (PSL-Koalicja Polska) był gościem poniedziałkowej „Rozmowy Dnia”. O wyborcach w Niemczech, zmianach we wspólnej polityce rolnej UE i o s ... » więcej 2021-09-24, godz. 06:00 Przemysław Sztandera Gościem „Rozmowy Dnia” był prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Przemysław Sztandera. Strefa istnieje w regionie od 15 lat. Jak wpłynęła na rozwój ... » więcej 2021-09-23, godz. 06:30 Jan Krzysztof Ardanowski Gościem Rozmowy Dnia był szef prezydenckiej rady do spraw rolnictwa - minister Jan Krzysztof Ardanowski, a rozmawialiśmy m.in. o sytuacji rolnictwa, wzroście ... » więcej 2021-09-22, godz. 06:45 Ryszard Czarnecki Gościem Rozmowy dnia był europoseł Ryszard Czarnecki, a rozmowa dotyczyła sprawy Turowa i sporu z Komisją Europejską. Magdalena Ogórek: To, że kopalnie podob ... » więcej 2021-09-21, godz. 06:40 Magdalena Rzeczkowska Gościem „Rozmowy Dnia” była minister Magdalena Rzeczkowska, szef Krajowej Administracji Skarbowej. Służba ta w tym roku obchodziła swoje czwarte urodziny. W j ... » więcej 2021-09-20, godz. 03:51 Kosma Złotowski [wideo] Gościem Rozmowy Dnia był europoseł Kosma Złotowski, z którym rozmawialiśmy między innymi o przyszłości Unii Europejskiej w kontekście ostatnich rezolucji Parl ... » więcej 2021-09-17, godz. 03:39 Grzegorz Górski Gościem „Rozmowy dnia” był prof. Grzegorz Górski, rektor Kolegium Jagiellońskiego w Toruniu, a rozmawialiśmy między innymi o sporze polskiego rządu z Komisją ... » więcej 2021-09-16, godz. 06:00 Arkadiusz Myrcha Gościem Rozmowy Dnia był poseł Arkadiusz Myrcha z Koalicji Obywatelskiej, a rozmawialiśmy między innymi o finansowaniu samorządów oraz o proteście medyków. ... » więcej 2021-09-15, godz. 03:51 Marcin Sypniewski [wideo] Gościem „Rozmowy dnia” był polityk Konfederacji, wiceprezes partii Wolność Marcin Sypniewski, a rozmawialiśmy o konflikcie polskiego rządu z Komisją Europejsk ... » więcej 2021-09-14, godz. 06:40 Joanna Borowiak Gościem Rozmowy dnia była poseł Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości. Rozmawialiśmy m.in. o projekcie ustawy dotyczącej uszczelnienia zakazu handlu w nie ... » więcej
12345