Niedziela, 25 lipca 2021 r.   Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba
Polskie Radio PiK » Rozmowa dnia » Rozmowa dnia
Plichta
2020-10-09, 06:05 Michał Jędryka

Adrian Mól [wideo]

Adrian Mól. Źródło: www.bydgoszcz.uw.gov.pl
Adrian Mól. Źródło: www.bydgoszcz.uw.gov.pl
Polskie Radio PiK - Rozmowa Dnia - Adrian Mól
Gościem Rozmowy Dnia był rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego. Rozmowa o sytuacji epidemicznej w województwie kujawsko-pomorskim.

Michał Jędryka: Liczby zakażeń o których ostatnio słyszymy brzmią coraz bardziej dramatycznie? Trudno mówić o odpowiedzialności, ale jednak można powiedzieć, że odpowiedzialny jest każdy z nas?

Adrian Mól: Tak, każdy z nas jest odpowiedzialny. Teraz my mamy wpływ na to czy ta fala zachorowań się zmniejszy, wyhamuje. Już teraz mogę powiedzieć, że dziś będziemy mieli kolejny rekord osób zakażonych w naszym województwie, prawdopodobnie też w Polsce. Wydaje się, że te trzy prymitywne i bardzo proste rzeczy: dystans, dezynfekcja i noszenie maseczek - to potrafi nas uchronić w 80% od zakażenia, nie tylko koronawirusem, ale również innymi wirusami. Takie wytyczne przekazuje tez WHO.

Portal „Ciekawe liczby” opublikował sondaż z którego wynika, że 17% Polaków uważa, że nie ma żadnej epidemii. Czy to nam zagraża?

Trudno powiedzieć czy zagraża, czy nie zagraża, każdy ma prawo do własnych poglądów. Wiemy, że organizowane są różne strajki, manifestacje, takie spotkanie ma tez być w jednym z miast naszego regionu. Natomiast nie zmienia to faktu, że jesteśmy zobowiązani do noszenia maseczek.

Optymistycznie brzmi to, że ten sam sondaż pokazuje, że mimo tych 17% osób, które nie wierzą w epidemię, 82% nosi maseczki, czyli mimo, że nie wierzą - noszą maseczkę.

Możemy mieć pewnie różne wątpliwości. Od samego początku jak walczymy z wirusem to tych informacji było niewiele. Teraz, po kilku miesiącach, tych informacji jest więcej, zatem zachęcam do korzystania z wiarygodnych źródeł. (...).


Zobacz także

2021-07-23, godz. 06:00 prof. Janusz Golinowski Gościem Rozmowy Dnia w PR PiK był prof. Janusz Golinowski - politolog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Rozmowa m.in. o tym, czy Platforma Oby ... » więcej 2021-07-22, godz. 06:05 Paweł Borys Gościem „Rozmowy dnia” w Polskim Radiu PiK był Paweł Borys - prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Tematem rozmowy była działalność Funduszu w dobie pandemii i z ... » więcej 2021-07-21, godz. 06:05 dr Paweł Rajewski Gościem „Rozmowy Dnia” był dr Paweł Rajewski - wojewódzki konsultant do spraw chorób zakaźnych. Czy grożą nam kolejne fale pandemii? Jak się zabezpieczyć? Czy ... » więcej 2021-07-20, godz. 06:00 Katarzyna Gągola Gościem Rozmowy Dnia była dr Katarzyna Gągola, wicedyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Jej temat to działalność Centrum ... » więcej 2021-07-19, godz. 06:00 Marlena Maląg [wideo] Gościem „Rozmowy Dnia” była minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Rozmowa o konsultacjach dotyczących strategii demograficznej. Michał Jędr ... » więcej 2021-07-16, godz. 06:05 dr Alicja Paczoska-Hauke Gościem „Rozmowy Dnia” była dr Alicja Paczoska-Hauke z delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy. Tematem były ostatnie odkrycia na tzw. „Bydgoskiej ... » więcej 2021-07-15, godz. 06:45 Krzysztof Kukucki 29 małych i średnich miast w Polsce otrzyma wsparcie z programu „Rozwój Lokalny”. Do każdego z nich trafi ponad 3,5 mln euro na działania, które mają poprawić ... » więcej 2021-07-14, godz. 06:05 Stanisław Szwed Gościem „Rozmowy Dnia” był Stanisław Szwed - wiceminister rodziny i polityki społecznej. Rozmawialiśmy o strategii demograficznej 2040. Magdalena Ogórek: Cał ... » więcej 2021-07-13, godz. 06:45 Mariusz Kałużny Gościem Rozmowy Dnia był poseł Mariusz Kałużny z Solidarnej Polski. Rozmawialiśmy między innymi o reformie wymiaru sprawiedliwości, z której niezadowolenia ni ... » więcej 2021-07-12, godz. 06:00 Witold Fydrych Gościem „Rozmowy Dnia” był Witold Fydrych, szef Stowarzyszenia „Słodka Jedynka". Temat to problemy dzieci zmagających się z cukrzycą typu pierwszego. Marci ... » więcej
12345