Czwartek, 08 grudnia 2022 r.   Imieniny: Marii, Światozara, Makarego
Polskie Radio PiK » Rozmowa Dnia » Rozmowa dnia
Leszczyńskiego
2020-07-22, 06:45 Adriana Andrzejewska-Kuras

Agnieszka Kowalkowska

Agnieszka Kowalkowska/fot. PR PiK/archiwum
Agnieszka Kowalkowska/fot. PR PiK/archiwum
Rozmowa Dnia - Agnieszka Kowalkowska
Gościem Rozmowy Dnia była Agnieszka Kowalkowska, dyrektor biura Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. Tematy spotkania to wpływ epidemii koronawirusa na branżę turystyczną. Wiele osób rezygnuje z wyjazdów, albo zamiast zagranicznych wycieczek wybiera urlop w Polsce. Czy to szansa, by rozpromować mniej znane atrakcje naszego województwa?

Adriana Andrzejewska-Kuras: Jesteśmy na półmetku wakacji, takich specyficznych wakacji, bo w cieniu koronawirusa. Paradoksalnie, dla turystyki polskiej, dla turystyki regionalnej, to może być szansa.

To prawda, jest szansa, natomiast faktycznie moment jest trudny i wielu osobom test też jest trudno się przystosować - mówię o tych wymaganiach sanitarnych, ale ja państwa bardzo serdecznie zachęcam do tego, żeby faktycznie ruszyć w region, bo wielu gestorów na państwa czeka, i w porównaniu z tymi przeludnionymi kurortami, myślę, że kujawsko-pomorskie naprawdę oferuje bezpieczne wakacje.

Czy państwo słyszą, na przykład od gospodarstw agroturystycznych, że jest większe zainteresowanie wyjazdem w te mniej uczęszczane miejsca, nie do kurortów, nie do wielkich ośrodków, tylko właśnie w głuszę, w ciszę.

Słyszymy to z obu stron. Faktycznie, również badania ruchu turystycznego prowadzone gdzieś tam na szybko, jeszcze podczas pandemii przez Polską Organizacje Turystyczną, jasno pokazywały, że zainteresowanie miejscami innymi, niż wszystkie, innymi niż odwiedzane do tej pory, będzie zdecydowanie większe. Od branży również słyszymy, że właśnie w tej chwili ci, którzy zdecydowali się działać w tym sezonie, nie narzekają na rezerwację.

Nie jesteśmy takim regionem, który ma charakterystyczne atrakcje. To nie południe z górami, czy północ z morzem. Czym zatem możemy zachęcić do przyjazdu, w czym możemy być atrakcyjni?

Ja nazywam te miejsca dominantami, ale my właśnie takich miejsc nie mamy. Cała strategia promocji województwa, przypomnę, nie tylko nasza koncepcja „Kujawsko-pomorskie konstelacje dobrych miejsc", bo ta odnosi się do turystyki, natomiast strategia województwa mówi o "uroku małych miejsc". Proszę zobaczyć, jak bardzo teraz te potrzeby, które są artykułowane przez turystów i mieszkańców województwa, spotykają się z tym, co my mamy do zaproponowania. Naprawdę jesteśmy w stanie poprowadzić takimi ścieżkami i zakamarkami po naszym województwie i po jego poszczególnych subregionach, które mogą przysporzyć wielu wrażeń. Mamy za sobą osiem edycji "Paszportu turystycznego" (...).

Zobacz także

2022-12-08, godz. 06:00 Ks. Sławomir Bar Gościem „Rozmowy dnia” był ks. Sławomir Bar, proboszcz parafii pw. św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy. Jej tematy to pomysł utworzenia społecznego… » więcej 2022-12-07, godz. 06:45 Anna Kwiecień Gościem „Rozmowy dnia” była poseł Anna Kwiecień z Prawa i Sprawiedliwości. Rozmawialiśmy m.in. o zakupach zbrojeniowych, których pierwsza część przypłynęła… » więcej 2022-12-06, godz. 06:00 Paweł Szramka Gościem „Rozmowy dnia” był poseł niezależny Paweł Szramka. Pytaliśmy go między innymi innymi, co sądzi o nieudanych dotąd reformach wymiaru sprawiedliwości… » więcej 2022-12-05, godz. 06:00 Andrzej Walkowiak Gościem „Rozmowy dnia” był Andrzej Walkowiak z Partii Republikańskiej. Rozmawialiśmy o weekendowym kongresie programowym tej formacji. Michał Jędryka:… » więcej 2022-12-02, godz. 06:45 Ireneusz Stachowiak Gościem „Rozmowy dnia” był prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska – Ireneusz Stachowiak. Rozmawialiśmy między innymi o znaczeniu programu… » więcej 2022-12-01, godz. 06:00 Sławomir Sadowski Gościem „Rozmowy dnia” był dr Sławomir Sadowski, politolog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Rozmawialiśmy o groźbie nowej fali imigracji z Ukrainy… » więcej 2022-11-30, godz. 06:45 Piotr Król Gościem „Rozmowy dnia” był poseł Piotr Król z Prawa i Sprawiedliwości, a rozmowa dotyczyła między innymi działań antykryzysowych rządu. Magdalena… » więcej 2022-11-29, godz. 06:05 Mariusz Kałużny Gościem „Rozmowy Dnia” był poseł Mariusz Kałużny z Solidarnej Polski. Rozmawialiśmy o napięciach wewnątrz koalicji rządowej i o taktyce negocjacyjnej… » więcej 2022-11-28, godz. 06:45 Jan Krzysztof Ardanowski Gościem „Rozmowy dnia” był poseł Jan Krzysztof Ardanowski, przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP. Rozmawialiśmy… » więcej 2022-11-25, godz. 08:52 Jarosław Wenderlich Gościem „Rozmowy Dnia” był dziś przewodniczący bydgoskiego klubu radnych partii Prawo i Sprawiedliwość i podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady… » więcej
12345