Poniedziałek, 16 maja 2022 r.   Imieniny: Andrzeja, Jedrzeja, Szymona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2022-01-21, 20:34 Agnieszka Marszał/Redakcja

O czym samorządowcy z całego kraju dyskutowali we Włocławku?

Samorządowcy z całej Polski zjechali w piątek do Włocławka. Fot. Wikipedia
Samorządowcy z całej Polski zjechali w piątek do Włocławka. Fot. Wikipedia
Samorządowcy z całej Polski zjechali w piątek do Włocławka. W Centrum Kultury Browar B odbyło się posiedzenie Zarządu Związku Miast Polskich. Wcześniej w Pałacu Bursztynowym spotkali się prezydenci i burmistrzowie tworzący Ruch Samorządowy Tak! dla Polski.
Na konferencji prasowej zaapelowali do premiera Mateusza Morawieckiego o spotkanie i rozmowy na temat Polskiego Ładu, który - jak mówią - przyniesie samorządom duże straty.

– Bardzo wielu podatników przechodzi na system ryczałtu z którego samorządy nie mają żadnych wpływów, inaczej niż w przypadku podatku PIT. Panie premierze apelujemy o to, aby pan chciał spotkać się z nami, samorządowcami reprezentującymi kilka milionów Polek i Polaków, ale przede wszystkim chcemy się z panem spotkać by pokazać pomysły na rozwiązanie tych problemów – mówi prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Samorządowcy ujęli się także za prezydentem Inowrocławia Ryszardem Brejzą, który kilka dni temu usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i osobistej.

– Wprawdzie Ryszard Brejza nie jest naszym członkiem, ale tym bardziej chcielibyśmy się za nim ująć, dlatego, że uważamy, że rodzinę Brejzów spotyka olbrzymia restrykcja polityczna. Zemsta polityczna trwa na tej rodzinie od kilku lat jest dla nas samorządowców bardzo bolesna. Ryszard Brejza jest krystalicznie czystym człowiekiem, który pracuje dla swojego ukochanego Inowrocławia – powiedział Jacek Karnowski - prezydent Sopotu - prezes ruchu Tak! Dla Polski.

Na posiedzeniu Związku Miast Polskich we Włocławku samorządowcy rozmawiali m.in. o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa oraz o zmianie ustawy dotyczącej prawa wodnego.
Materiał Agnieszki Marszał (Popołudnie z nami)
Włocławek

Wiadomości lokalne

2022-05-16, godz. 19:06 „Europoseł zawsze dostaje odpowiedź". Nowe biuro Kosmy Złotowskiego Europoseł Kosma Złotowski otworzył w poniedziałek swoje biuro w Toruniu. Jak mówi - ma być miejscem integracji działaczy Prawa i Sprawiedliwości oraz kontaktu… » więcej 2022-05-16, godz. 15:50 Ukradli szyny za ponad 9 tys. zł. Policjanci znaleźli ich jadąc po śladzie ciągnika Tucholscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z  nieużywanego torowiska ukradli szyny kolejowe warte ponad 9 tys.  zł. Grozi im do 5 lat pozbawienia… » więcej 2022-05-16, godz. 15:00 PESA udostępniła pociągi. Policyjne psy tropiły narkotyki i materiały wybuchowe [wideo] Niecodzienne szkolenie odbyli przewodnicy psów służbowych i ich podopieczni z komend policji w Bydgoszczy i Sępólnie Krajeńskim. Dzięki uprzejmości PESA… » więcej 2022-05-16, godz. 14:00 Czy Dolinę Dolnej Wisły trzeba komuś przedstawiać? Trzeba! I promować też! Trwają pracę nad powstaniem nowej marki turystycznej naszego regionu, a chodzi o wypromowanie Doliny Dolnej Wisły. W Chełmnie odbyło się pierwsze spotkanie… » więcej 2022-05-16, godz. 13:00 Dr Paweł Rajewski: Jesienią przekonamy się, czy będzie szósta fala pandemii Był koniec lockdownu i zniesienie obowiązku noszenia maseczek. Teraz kolejny krok - po dwóch latach walki z COVID-19 w Polsce formalnie kończy się okres epidemii… » więcej 2022-05-16, godz. 12:12 відомоśці для Укряни. Там моżна отрзимаć помоц – нове міейсца Два нові пункти збору і видавання дарів функціонують у Бидгощі. Їх відкрито замість одного… » więcej 2022-05-16, godz. 11:26 Tragedia w powiecie świeckim: cztery osoby zginęły w wypadku w Niewieścinie! Cztery osoby z auta osobowego zginęły zmiażdżone między dwoma TIR-ami. Kierowca jednaj z ciężarówek jest ranny. To tragiczny bilans wypadku, do którego… » więcej 2022-05-16, godz. 10:54 Paliło się mieszkanie w bloku w Solcu Kujawskim. Lokator zabrany do szpitala Jedna osoba ucierpiała w pożarze bloku przy ulicy Dworcowej w Solcu Kujawskim. - Do akcji pojechały 4 zastępy strażaków - relacjonuje kapitan Karol Smarz… » więcej 2022-05-16, godz. 09:51 Te plakaty aż krzyczą! Antywojenna wystawa w Politechnice Bydgoskiej Wojna na Ukrainie tematem prac studentów Politechniki Bydgoskiej. W holu głównym uczelni można oglądać wystawę zatytułowaną „Peace for Ukraine”. Na… » więcej 2022-05-16, godz. 09:02 Wiktoryn: kolizja autobusu, osobówki i koparki. Jedna osoba ranna Do zdarzenia doszło w poniedziałek 16 maja, tuż po godzinie 7:00, w gminie Waganiec, na wysokości miejscowości Wiktoryn. Autokarem podróżowało 14 osó… » więcej
1234567