Czwartek, 19 maja 2022 r.   Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Leszczyńskiego
2021-12-09, 06:54 Redakcja

Drugie życie hotelu dla robotników byłych zakładów chemicznych. Po co ten remont? [wideo]

Budynek położony przy ul. Łukasiewicza 10 przechodzi gruntowną przebudowę (jw)
Budynek położony przy ul. Łukasiewicza 10 przechodzi gruntowną przebudowę (jw)
Budynek położony przy ul. Łukasiewicza 10 przechodzi gruntowną przebudowę/fot. bydgoszcz.pl
Budynek położony przy ul. Łukasiewicza 10 przechodzi gruntowną przebudowę/fot. bydgoszcz.pl
W hotelu robotniczym na bydgoskich Kapuściskach powstaną mieszkania komunalne. Inwestycja przy ul. Łukasiewicza 10 ma być gotowa wiosną przyszłego roku. W planach jest także rewitalizacja kolejnego budynku.
Budynek położony przy ul. Łukasiewicza 10 przechodzi gruntowną przebudowę. Wymieniane są wszystkie instalacje, przebudowywane ściany wewnętrzne z dostosowaniem do nowego rozkładu mieszkań. - Na parterze zaplanowano jedno mieszkanie dla osób z niepełnosprawnościami z podjazdem dla wózków. Kolejne dwa, również dla niepełnosprawnych, będą wyposażone w platformę naścienną – czytamy na stronie bydgoskiego ratusza. Wcześniej budynek pełnił rolę hotelu robotniczego dla pracowników byłych zakładów chemicznych. Wybudowano go w 1952 roku.

Projekt zakłada m.in. likwidację części korytarzy, częściową wymianę stropów, przebudowę schodów do piwnicy i na parter łącznie z podestami, wymianę tynków, wykonanie nowych kominów wentylacyjnych, modernizację instalacji wewnętrznych. Obiekt poddany zostanie również termomodernizacji. Zagospodarowana zostanie poza tym działka wokół budynku. Forma architektoniczna budynku zostanie podkreślona poprzez nadanie nowej kolorystyki - będzie dominował beż w różnych odcieniach.

Za prace odpowiada firma Kontbud, kosztują prawie 8 mln zł. Wykonawca zrealizował już blisko dwie trzecie wszystkich prac. Ma je zakończyć wiosną przyszłego roku. W 2017 roku na Kapuściskach zakończyła się modernizacja podobnego budynku przy ul. Techników. Powstało w nim 47 mieszkań, w tym osiem chronionych. Część z nich również została dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W planach są prace przy trzecim budynku – przy ul. Łukasiewicza 5.
Łukasiewicza 10 w Bydgoszczy (jw)

Wiadomości lokalne

2022-05-19, godz. 17:30 Mali Ukraińcy uczą się zasad ruchu drogowego. Cel - polska karta rowerowa Około 150 ukraińskich uczniów z bydgoskich szkół bierze udział w akcji profilaktycznej „Akademia Bezpieczeństwa - Bezpieczne Wakacje”, której finałem… » więcej 2022-05-19, godz. 17:05 Piknik i strażackie święto w Wąbrzeźnie. Ochotników i strażaków zawodowych Kujawsko-pomorscy strażacy świętowali w Wąbrzeźnie. W amfiteatrze nad Jeziorem Zamkowym odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Prawie 160 osób… » więcej 2022-05-19, godz. 16:59 Jest sucho jak pieprz. Znów płonęło leśne poszycie Do trzech groźnych pożarów poszycia leśnego i lasu doszło w czwartkowe popołudnie w okolicy Bydgoszczy i samym mieście. Prócz strażaków w akcję zaangażowane… » więcej 2022-05-19, godz. 16:30 Uczą się języka polskiego i poznają Bydgoszcz. Dowiedzą się też jak wynająć mieszkanie Bardzo duże zainteresowanie kursami języka polskiego. Goście z Ukrainy przebywający w naszym regionie chcą się nauczyć polskiego. » więcej 2022-05-19, godz. 16:05 Owce do zadań specjalnych. Tak jest w Dolinie Dolnej Wisły Prawie sto dorosłych owiec, wśród nich wrzosówki i świniarki, wypasanych jest na zboczach Doliny Dolnej Wisły. To projekt ekologiczny miejscowego zespołu… » więcej 2022-05-19, godz. 15:30 Policyjny dron obserwował zachowanie kierowców w rejonie przejść dla pieszych [wideo] Policyjny dron zaobserwował 8 wykroczeń związanych z niestosowaniem się przez kierujących samochodami do przepisów ruchu drogowego w rejonie przejść dla… » więcej 2022-05-19, godz. 14:30 Brakuje leków w aptekach. Których i dlaczego? [lista] Lekarze zapisują, a rodzice nie wykupują. W aptekach brakuje podstawowych antybiotyków dla najmłodszych, ale nie tylko te specyfiki są niedostępne albo trudno… » więcej 2022-05-19, godz. 13:30 Українські книги в польських бібліотеках та застереження від ша… До міської бібліотеки у Влоцлавку прибули книжки українською мовою. Дякуючи Книгарні Коперника… » więcej 2022-05-19, godz. 12:30 Znęcali się nad 3-letnią córką. Dziecko zmarło. Sprawa w sądzie Sylwia M. i Przemysław O. z Torunia odpowiedzą za zabójstwo swojej 3-letniej córki. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia. Rodzice nie przyznali… » więcej 2022-05-19, godz. 09:39 Po pandemii wracamy do autobusów i tramwajów. Będą dodatkowe zachęty! Liczba sprzedanych biletów na miejską komunikację wraca do stanu sprzed epidemii. Wraz z zakończeniem kilku dużych inwestycji transport publiczny w Bydgoszczy… » więcej
1234567