Czwartek, 07 lipca 2022 r.   Imieniny: Cyryla, Estery, Metodego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2021-12-01, 17:04 Monika Kaczyńska/Redakcja

POLREGIO przejmie pracowników Arrivy? Tak ustalono na spotkaniu z marszałkiem [list]

Kolejny krok w negocjacjach kolejowych w regionie. Pracowników Arrivy może przejąć POLREGIO. Zdjęcie ilustracyjne./fot. Pixabay
Kolejny krok w negocjacjach kolejowych w regionie. Pracowników Arrivy może przejąć POLREGIO. Zdjęcie ilustracyjne./fot. Pixabay
Spółka POLREGIO zadeklarowała, że przejmie pracowników Arrivy - takie słowa padły podczas spotkania przedstawicieli związków zawodowych oraz władz województwa i POLREGIO. Przypomnijmy, negocjacje z przewoźnikami zakończyły się, wygrało je POLREGIO, które zaproponowało korzystniejszą ofertę. Związkowcy z Arrivy są pełni obaw o swój los.
„Brak kontraktu od 12 grudnia oznacza dla nas brak miejsc pracy z dnia na dzień. A my chcemy pracować w Arriva, to firma którą znamy, większość jest tu od lat i wiemy czego możemy się tu spodziewać, mamy tu dobre warunki. A w Przewozach Regionalnych, nawet jeśli nas zatrudnią, choć na pewno nie wszystkich, bo z wielu miejsc słyszymy, że to praca dla znajomych, kolegów – to nie wiadomo co nas czeka, teraz, i za rok.

Chcemy, żeby jeździła nasza firma, bo może to zrobić od raz pociągami, a nie jak Przewozy Regionalne autobusami, nie wiadomo od kiedy na jak długo? A jak będą jeździć autobusami, to też kolejarzy będą zatrudniać? Tego bałaganu można wszystkim oszczędzić.

To nie do pomyślenia, Panie Marszałku, że Pan nagle dwa tygodnie przed nowym rozkładem jazdy zostawia ludzi, pracowników – też mieszkańców tego województwa – bez pracy! Tak Pan pokazuje jak Pan się nie liczy z ludźmi i to przed Świętami. Co mamy teraz zrobić, jak już wiemy że wszyscy pracy w Przewozach Regionalnych nie znajdą pracy." - to fragment listu otwartego do marszałka Piotra Całbeckiego napisanego przez NSSZ Solidarność przy Arriva RP przed spotkaniem 1 grudnia (więcej w załączniku).

Spółka POLREGIO na to...

- Pracę będą wykonywali w tym samym miejscu i na tych samych warunkach - zapewnia Anna Cukrowska, dyrektor Zakładu Kujawsko-Pomorskiego POLREGIO z siedzibą w Bydgoszczy.

- Nie widzę powodu, żeby się niepokoić. To jest oczywiste, że my przyjmując pracę, przyjmiemy także pracowników. Chcemy, żeby byli spokojni, żeby ich święta nie były zakłócone wizją ewentualnej utraty zatrudnienia. Już ogłosiliśmy nabór na wszystkie stanowiska ruchowe i czekamy, ile osób się zgłosi, ile osób będzie chciało z nami pracować, bo to też nie jest tak, że wszyscy gremialnie ruszą, żeby pracować w POLREGIO. Każdy ma jakieś swoje własne plany, ale, oczywiście, my mamy procedury zatrudnienia i czekamy - mówi Anna Cukrowska.

POLREGIO jest w trakcie rozmów dotyczących taboru.

- Na dwóch liniach, czyli na linii Toruń - Sierpc oraz na linii Chełmża - Bydgoszcz pociągi pojawią się 1 kwietnia. Jest to data bardzo bezpieczna, bo możliwe, że pociągi pojawią się wcześniej, natomiast, jak powiedziałam, ta bezpieczna data to jest 1 kwietnia. Do tej pory zagwarantujemy naszym mieszkańcom przewozy autobusowe - wyjaśnia Aneta Jędrzejewska, członek zarządu województwa.

Marszałek Piotr Całbecki podpisał z POLREGIO deklarację dotyczącą zatrudnienia pracowników Arrivy. Przypomnijmy, w przyszłym roku na transport kolejowy w regionie zostanie przeznaczone 135 mln zł.
Mówi Anna Cukrowska
Mówi Aneta Jędrzejewska
List otwarty NSZZ Solidarność przy Arriva RP

Wiadomości lokalne

2022-07-06, godz. 20:20 Ponad 2 tys. identycznych wyłudzeń. Domniemany sprawca tylko jeden Rekordowe śledztwo w Prokuraturze Rejonowej we Włocławku. Akt oskarżenia obejmuje ponad 2 300 identycznych przestępstw, popełnionych przez jedną osobę. » więcej 2022-07-06, godz. 18:17 Dwudziestoletnia kobieta utonęła w gliniance w Starym Fordonie Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności utonięcia młodej kobiety w gliniance w Starym Fordonie. Ciało wydobyli nurkowie. » więcej 2022-07-06, godz. 17:45 Ta sama metoda i sklep. Policja szuka kolejnego złodzieja z Koronowa [wideo] Jest następne zawiadomienie o kradzieży artykułów drogeryjnych w sklepie przy ul. Szosa Kotomierska w Koronowie. Pierwszy komunikat publikowaliśmy 4 lipca… » więcej 2022-07-06, godz. 16:28 Egzaminatorzy WORD-ów z Bydgoszczy i Torunia dołączają do protestu W czwartek i piątek (7, 8 lipca) nie odbędą się egzaminy na prawo jazdy w Bydgoszczy oraz Inowrocławiu, w czwartek w Toruniu i Grudziądzu. Egzaminatorzy… » więcej 2022-07-06, godz. 16:20 Gotyk na dotyk... na budowie linii tramwajowej w Toruniu? Wstrzymają prace? Szczątki i ceramika sprzed kilkuset lat na budowie linii tramwajowej w Toruniu. Po zawiadomieniu od toruńskich dziennikarzy, policja zabezpieczyła fragmenty… » więcej 2022-07-06, godz. 15:50 Mieszkańcy Białych Błot i Osielska odzyskają połączenia autobusowe z Bydgoszczą, choć to wciąż komunikacja z… Bydgoscy radni apelują do załogi MZK, by wyjechała na ulice, pracownicy miejskiej spółki na razie pozostają nieugięci, miasto wzmacnia komunikację zastępczą… » więcej 2022-07-06, godz. 15:48 Tragedia pod Włocławkiem. 75-letni mężczyzna zginął po upadku z drzewa [zdjęcia] Starszy mężczyzna, mieszkaniec wsi Dąb Mały, chciał radykalnie przyciąć dorodne sosny. Połączył więc kilka drabin, by dotrzeć jak najbliżej wierzchołków… » więcej 2022-07-06, godz. 15:00 Medal od marszałka: pani Joanna Malińska skończyła 100 lat. Wychowała 11 dzieci Od urodzenia związana z regionem, matka jedenaściorga dzieci - Joanna Malińska obchodziła niedawno setne urodziny. We wtorek (5 lipca) przewodnicząca sejmiku… » więcej 2022-07-06, godz. 14:15 Piłkarskie talenty z DPS-ów rywalizują na turnieju Seni CUP w Toruniu Na tych zawodach liczą się entuzjazm, radość i krzepa w nogach, a tego z pewnością nie brakuje graczom - sportsmenom z niepełnosprawnością intelektualną… » więcej 2022-07-06, godz. 13:20 відомоśці для Укряни. Едукація, помоц фінансова і культура Уряд змінив правила надання грошової допомоги за забезпечення житлом та харчуванням біженців… » więcej
1234567