Sobota, 28 maja 2022 r.   Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2021-11-29, 18:26 Michał Zaręba/Redakcja

Prezydent Inowrocławia zarobi dwa razy więcej. „Miał śmiesznie niską pensję”

Prezydent Ryszard Brejza/fot. Archiwum
Prezydent Ryszard Brejza/fot. Archiwum
Po burzliwej dyskusji inowrocławscy radni zdecydowali o blisko 100-procentowej podwyżce wynagrodzenia prezydenta. Uwzględniając wszystkie dodatki zarobki Ryszarda Brejzy wzrosną do ponad 20 tys. zł.
Uposażenia samorządowców zostały obniżone odgórnie w 2018 roku. Teraz na podwyżki zezwalają nowe przepisy. Przeciw byli radni Zjednoczonej Prawicy. - Z jednej strony ubolewacie państwo nad brakiem pieniędzy w budżecie miasta, a z drugiej wnioskujecie o maksymalny wzrost uposażenia na prezydenta – zauważał radny Solidarnej Polski Damian Polak. - Wszystko idzie w górę, więc uważam, że podwyżka panu prezydentowi się należy, natomiast warto byłoby się zastanowić, czy nie podnieść pensji o trochę mniej – dodał Dobromir Szymański z Porozumienia.

- To jest praca praktycznie przez siedem dni w tygodniu – tłumaczył przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marcinkowski. - Dla porównania - rzecznik prasowy w spółce Skarbu Państwa IKS Solino zarabia 8921 zł. Prezydent dotąd otrzymywał niewiele ponad 10 tys. zł - to jest po prostu kwota śmiesznie niska – dodał.

Wzrosną też diety radnych. W dyskusji nie uczestniczył prezydent Ryszard Brejza. Jak wyjaśnił przewodniczący rady, prezydent nie zabiera głosu we własnej sprawie. Podczas poniedziałkowej sesji radni przyjęli też Program Wspierania Rodziny.
Mówią radni Damian Polak i Dobromir Szymański oraz przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marcinkowski

Wiadomości lokalne

2022-05-28, godz. 11:00 Nowe mosty w Bydgoszczy. Trwa nasuwanie konstrukcji na przęsła [zdjęcia] Rozpoczęło się nasuwanie konstrukcji tramwajowego mostu na pośrednie filary. Równocześnie trwają prace nad budową nowego torowiska wzdłuż ul. Perłowej… » więcej 2022-05-28, godz. 08:02 Wraca Ster na Bydgoszcz! Co przygotowano na 13. edycję wodniackiej imprezy? Za miesiąc, po pandemicznej przerwie, odbędzie się Bydgoski Festiwal Wodny - Ster na Bydgoszcz. Czego możemy spodziewać się po XIII edycji imprezy? Przede… » więcej 2022-05-27, godz. 22:30 Zarząd województwa z absolutorium. Na sesji także o wspieraniu rodzin Przegłosowanie wotum zaufania i absolutorium dla zarządu województwa poprzedziła debata. Po przerwie sejmik województwa zajmował się m.in. kujawsko-pomorskim… » więcej 2022-05-27, godz. 21:02 Podziękowano im za bezinteresowną pomoc uchodźcom. „Poznaliśmy znaczenie słowa wojna” [zdjęcia] - To było ważne i poruszające doświadczenie - mówią wolontariusze, którzy w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym przez 2 miesiące przyjmowali, segregowali… » więcej 2022-05-27, godz. 20:30 Najazd rycerzy na Aleksandrów Kujawski! Na pikniku poczujesz się jak w średniowieczu Rycerski obóz powstaje przy Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim. W sobotę rozpocznie się tam II Piknik Rycerski. » więcej 2022-05-27, godz. 19:30 Żołnierze Centrum Szkolenia WOT będą doskonalić się z kolegami z Gwardii Narodowej - W najbliższym czasie czekają nas ogromne wyzwania - wspólne szkolenia z żołnierzami Gwardii Narodowej stanu Illinois, prowadzenie szkoleń operatorów pocisków… » więcej 2022-05-27, godz. 18:44 Zaginął Patryk Kilanowski. Od środy 15-latka nie ma w domu Policjanci z komisariatu w Dobrzejewicach w środę (25.05.22) otrzymali zgłoszenie o zaginięciu piętnastoletniego Patryka Kilanowskiego. Chłopiec, dzień… » więcej 2022-05-27, godz. 18:25 Prezydent Inowrocławia o konsultacjach dotyczących budowy spalarni Inowrocławski samorząd nie zapyta mieszkańców czy popierają budowę spalarni odpadów - odpowiedział prezydent miasta Ryszard Brejza. Na początku maja o… » więcej 2022-05-27, godz. 17:30 Kolejne głosy za północnym przebiegiem drogi S5 w okolicach Grudziądza Grudziądzanie walczą o dodatkowy most przez Wisłę. Chcą, aby przeprawa powstała wraz z planowaną budową drogi ekspresowej S5 z Grudziądza do Ostródy. » więcej 2022-05-27, godz. 15:01 Praktyczne szkolenie na budowie. Tydzień Bezpieczeństwa - akcja Inspekcji Pracy Bezpieczeństwu na budowie - z naciskiem na ochronę przed upadkami z wysokości - poświęcony był pokaz zorganizowany przez Okręgową Inspekcję Pracy w Bydgoszczy… » więcej
1234567