Wtorek, 19 października 2021 r.   Imieniny: Ziemowita, Jana, Pawła
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
ogłoszenie własne nadawcy
2021-10-07, 19:54 Monika Kaczyńska/Redakcja

Ortopedzi wiedzą, co boli ich pacjentów. Spotkali się w tej sprawie w Toruniu [galeria]

W Toruniu trwają 39. Dni Ortopedyczne./fot. Mikołaj Kuras
W Toruniu trwają 39. Dni Ortopedyczne./fot. Mikołaj Kuras
Braki kadrowe i zbyt długo trwająca diagnostyka - to jedne z głównych problemów, z jakimi borykają się obecnie lekarze ortopedzi. Takie głosy można było usłyszeć na początku 39. Dni Ortopedycznych w Toruniu. To jedna z największych medycznych konferencji w kraju. Bierze w niej udział kilkuset lekarzy.
- Pacjenci często odbijają się od drzwi, do drzwi - podkreśla dr Michał Mielnik ze szpitala w Piekarach Śląskich.

- Trzeba odbyć niekiedy trzy wizyty, żeby poznać właściwy kierunek badania i postępowania. W obecnych czasach, bardzo często zmiany zwyrodnieniowe stawów biodrowych i stawów kolanowych mają związek z naszym coraz dłuższym życiem. Kiedyś pacjenci wieku 75 i 80 lat głównie siedzieli w domach, w tej chwili to są aktywni pacjenci podróżujący po całym świecie, uprawiający sporty, w tym ekstremalne i oczekiwania też się zmieniły.

Podczas uroczystości otwarcia konferencji dr Maciej Jackowski z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu otrzymał od marszałka Piotra Całbeckiego medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

- Czuję się zaszczycony. Pracuję wiele lat w Toruniu, jestem z nim bardzo mocno związany, a otrzymania takiej nagrody od gospodarza tego regionu jest jedną z największych nagród, którą można sobie wymarzyć - mówił dr Jackowski.

Dni Ortopedyczne potrwają do 9 października.
Mówi Maciej Jackowski
Mówi Michał Mielnik

Wiadomości lokalne

2021-10-19, godz. 16:56 Samochód w ogniu. Pożar na ul. Fordońskiej w Bydgoszczy Poważne utrudnienia w ruchu na ul. Fordońskiej w Bydgoszczy wywołał pożar samochodu na zjeździe z Wiaduktów Warszawskich. » więcej 2021-10-19, godz. 16:10 Pomnik Tysiąclecia w rejestrze zabytków? Wnioskują i sprzeciwiają się likwidacji O objęcie ochroną i wpisanie do rejestru zabytków Pomnika Tysiąclecia Państwa Polskiego w Bydgoszczy zwraca się Stowarzyszenie Miłośników Zabytków Bunkier do ... » więcej 2021-10-19, godz. 14:36 Będzie drożej w bydgoskich autobusach i tramwajach oraz w strefie płatnego parkowania W nowym roku bydgoszczan czekają podwyżki. Wzrosnąć mają ceny biletów komunikacji miejskiej oraz opłaty za parkowanie w mieście. » więcej 2021-10-19, godz. 12:55 84-latka straciła 380 tys. zł. Zaczęło się od strony z reklamą sprzedaży akcji Policjanci z bydgoskich Wyżyn otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa na kwotę 380 tys. zł. Sprawcy pod pretekstem inwestycji finansowych oszukali 84-letnią b ... » więcej 2021-10-19, godz. 11:57 Modlitwa przy tamie, procesja z relikwiami. Przypominają o śmierci ks. Popiełuszki Ludzi zdobywa się otwartym sercem, a nie zaciśniętą pięścią - podkreślał ksiądz Jerzy Popiełuszko. We wtorek (19 października) w regionie świętowana jest 37. ... » więcej 2021-10-19, godz. 08:46 Załoga szpitala w Golubiu-Dobrzyniu uhonorowana za heroiczną walkę z COVID-19 Wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau odznaczył 22 pracowników Szpitala Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu. To podziękowanie za ich ofiarną pracę w czasie ... » więcej 2021-10-19, godz. 07:00 Strażacy ochotnicy z gminy Dragacz dostaną specjalistyczny sprzęt Aparaty oddechowe, piły ratownicze do cięcia stali i betonu i agregat prądotwórczy - na ten sprzęt czekają strażacy ochotnicy z gminy Dragacz, którzy wygrali ... » więcej 2021-10-18, godz. 21:30 Zapadł wyrok w sprawie brodnickiej lekarki - w tle gang „Lewatywy" Dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata dla brodnickiej lekarki. Izabela Cz.-M. miała pomagać gangowi Henryka L. ps. „Lewatywa' poświadczając ... » więcej 2021-10-18, godz. 21:04 Zderzenie dwóch ciężarówek na obwodnicy Świecia. Droga już odblokowana Po wypadku z udziałem dwóch ciężarówek zablokowana była obwodnica Świecia, fragment drogi krajowej nr 5. Z cysterny ciekło paliwo. Na miejsce skierowana zosta ... » więcej 2021-10-18, godz. 19:30 Poseł Lewicy stanął w obronie bydgoskiego portu lotniczego Krzysztof Gawkowski sprzeciwia się podwyżkom terminalowym, zwłaszcza dla lotnisk regionalnych. Zdaniem parlamentarzysty drastyczny wzrost opłat nawigacyjnych ... » więcej
1234567