Wtorek, 26 października 2021 r.   Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana / Uruchomiono odbudowany po wojnie nadajnik w Toruniu (1947)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2021-09-23, 20:35 Monika Siwak/Redakcja

Stare, odnowione i zupełnie nowe. Arcydzieła sztuki budowlanej w regionie

Apartamentowiec Grand Bulvar w Toruniu. Źródło: rockfield.pl
Apartamentowiec Grand Bulvar w Toruniu. Źródło: rockfield.pl
Odnowione Młyny Rothera na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej, luksusowy apartamentowiec w dawnej pralni w Toruniu, a także cynkownia w Inowrocławiu zostały Arcydziełami Sztuki Budowlanej. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w zrewitalizowanej Fabryce Lloyda w Bydgoszczy.
- Uruchomiliśmy cynkownię ogniową, która na pewno jest jedną z najnowocześniejszych w Europie. Nie sztuka postawić halę. Trzeba postawić taką halę, która by nie szpeciła, a szczytem jest to, żeby się podobała. Budynek jest ładny, spory i bardzo wysoki. Ma ponad 20 metrów, rzuca się w oczy, przy okazji kolorystyka nawiązuje do przerabianego przez nas materiału - powiedział Maciej Kaczalski, prezes zarządu inowrocławskiej spółki Inter Metal.

- Wczoraj odebraliśmy ogólnopolską nagrodę „Modernizacja Roku”. 470 zgłoszeń, ogromna konkurencja, radość jeszcze większa. Wszystko jest możliwe. Modernizacje, adaptacje są bardzo trudne, ale nie patrzymy na to, czy to się opłaca. Po prostu warto, bo jest także coś poza walorem ekonomicznym. Jest satysfakcja, ponadczasowość, duma dla naszych dzieci i wnuków - powiedział z kolei Mateusz Maciejewski, prezes zarządu Dewelopera Rockfield odpowiedzialnego za inwestycję Grand Bulvar w Toruniu.

Firma Warbud została nagrodzona za budowę Sądu Rejonowego w Toruniu.

Była to pierwsza edycja konkursu zorganizowanego przez Pomorsko-Kujawską Izbę Budownictwa.
Stare, odnowione i zupełnie nowe. Arcydzieła sztuki budowlanej w regionie (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-10-26, godz. 20:18 Radni PiS będą głosować przeciwko podwyżkom cen biletów. „Wskazana jest obniżka” - Prezydent Rafał Bruski i jego zastępca - Michał Sztybel chcą „oskubać mieszkańców z zaskórniaków' - tak radni PiS komentują proponowane przez bydgoski ratus ... » więcej 2021-10-26, godz. 18:37 Była serdeczna dla wszystkich. Ostatnie pożegnanie major Kowalewskiej Torunianie, bliscy i władze miasta pożegnali we wtorek Marię Biedermann-Kowalewską „Myszkę”, uczestniczkę Powstania Warszawskiego. » więcej 2021-10-26, godz. 17:45 Przez wiele godzin wiozła 42 cudzoziemców bez toalety i żywności. Za 500 euro 38-letniej Karolinie R. postawiono trzy zarzuty w sprawie przewozu busem 42 obcokrajowców. Kobieta miała otrzymać od zleceniodawców tego procederu 500 euro. » więcej 2021-10-26, godz. 16:54 Basen w Bydgoszczy zamknięty. Przez bakterie legionella pod prysznicami Basen Perła na bydgoskich Wyżynach jest nieczynny. Powód? Pod prysznicami w szatniach stwierdzono przekroczenie dozwolonej liczby bakterii z rodzaju legionell ... » więcej 2021-10-26, godz. 16:07 Szpital wstrzymuje planowe przyjęcia. Potrzebne łóżka dla pacjentów z COVID-19 Centrum Pulmunologii w Bydgoszczy od wtorku wstrzymało planowe przyjęcia pacjentów na badanie snu oraz ustawienie aparatów do terapii bezdechu. » więcej 2021-10-26, godz. 13:35 Sanepid apeluje o nieukrywanie informacji w wywiadzie epidemiologicznym Nowoczesny system, szybka reakcja i skuteczne działanie - tak obecnie funkcjonuje Inspekcja Sanitarna - przekonywali w Bydgoszczy wojewoda kujawsko-pomorski M ... » więcej 2021-10-26, godz. 12:45 „Podróż ku niezależności” - projekt bydgoskiego Ośrodka im. Braille'a Przedstawiciele dwóch organizacji pozarządowych z Rumunii i Grecji, będą od nauczycieli ośrodka Braille'a w Bydgoszczy uczyć się kompetencji przydatnych w pra ... » więcej 2021-10-26, godz. 11:50 Straż Graniczna przejęła obcokrajowców zatrzymanych pod Toruniem 37 obcokrajowców zatrzymanych pod Toruniem usłyszało zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy i zostało przekazanych Straży Granicznej — poinformowała rzecz ... » więcej 2021-10-26, godz. 10:20 Zmiany w ruchu przy bydgoskich cmentarzach. Pierwsze już 29 października Na początku listopada odwiedzamy cmentarze. Drogowcy, przypominają, że jak co roku, wokół nekropolii zmienią się zasady ruchu. Radzą, by najlepiej skorzystać ... » więcej 2021-10-26, godz. 09:14 Zarybianie z „Panem Karpiem". Dzieci z Włocławka wpuściły do Wisły szczupaki Dwa tysiące młodych szczupaków trafiło do Wisły w miejscowości Kucerz pod Włocławkiem. Część z nich wpuściły przedszkolaki, które wygrały ogólnopolski konkurs ... » więcej
1234567