Czwartek, 02 grudnia 2021 r.   Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Wiatr się wzmógł. Jego prędkość może wynieść do 85 km/h. Po południu osłabnie
Wiatr się wzmógł. Jego prędkość może wynieść do 85 km/h. Po południu osłabnie
Wiatr się wzmógł. Jego prędkość może wynieść do 85 km/h. Po południu osłabnie
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
ogłoszenie własne wydawcy
2021-09-16, 07:54 Monika Kaczyńska/Redakcja

Przyjeżdżają studenci nawet z Etiopii czy Uzbekistanu. Tu uzyskają pomoc

Na WSB w Bydgoszczy i Toruniu chce studiować coraz więcej młodych ludzi z zagranicy/fot. materiały uczelni
Na WSB w Bydgoszczy i Toruniu chce studiować coraz więcej młodych ludzi z zagranicy/fot. materiały uczelni
Welcome Center otwarte w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy i Toruniu ma pomagać studentom z zagranicy. To miejsce, w którym młodzi mogą uzyskać informacje dotyczące nie tylko studiów, ale też kwestii związanych z zakwaterowaniem, różnicami kulturowymi czy adaptacją.
Jak podkreśla Paweł Bukowski - rzecznik uczelni, takie miejsce było bardzo potrzebne. - Od dłuższego czasu notujemy zwiększone zainteresowanie zagranicznych studentów WSB w Bydgoszczy i Toruniu, przyjeżdżają nawet z tak dalekich krajów, jak Etiopia czy Uzbekistan. Dlatego pojawił się pomysł, aby uruchomić Welcome Center, czyli osobną jednostkę naszej uczelni, która będzie stricte dedykowana studentom z zagranicy – tłumaczy. - Ma im pomóc w integracji i w odnalezieniu się w nowej społeczności akademickiej.

Pracownikiem Welcome Center jest m.in. Anastazja Sokołowa, która pomaga młodszym kolegom w adaptacji. - Po przyjeździe do Polski zgłaszają, że potrzebują pomocy i wiedzy na temat zakwaterowania, ubezpieczenia itp. Pięć lat temu sama również przyjechałam tutaj na studia i spotkałam się z takim problemem, że nie było osoby, która mogłaby mi pomóc, więc bardzo rozumiem potrzeby zagranicznych studentów – tłumaczy.

Uczelnia pozyskała pieniądze na ten cel z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. - Dzięki tej formie wsparcia skorzystają przede wszystkim nowi studenci, którzy dopiero rozpoczynają naukę w Polsce, ale również studenci wyższych roczników, którzy myślą o rozwinięciu swojej kariery. Uczelnia stara się, aby wsparcie oferowane przez Welcome Center było maksymalnie dostępne dla studentów zagranicznych, wykorzystując również różne kanały komunikacyjne – tłumaczą na WSB. Welcome Center działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. 
Relacja Moniki Kaczyńskiej

Wiadomości lokalne

2021-12-01, godz. 20:40 Ta szkoła nie może pracować zdalnie, ponieważ jest także...drugim domem! Zapraszamy Państwa do szkoły, która nie przeszła, i nie zamierza przejść na zdalne nauczanie. Powód? Uczniowie mają specyficzne potrzeby, a dodatkowo szkoła t ... » więcej 2021-12-01, godz. 20:17 W sejmie projekt ustawy zaostrzający przepisy aborcyjne - na ulicy protesty W środę wieczorem (1 grudnia) w sejmie odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy zakazującej aborcji. Jeszcze przed tym punktem obrad, w kra ... » więcej 2021-12-01, godz. 18:47 Autostrady bez szlabanów! Bilet można kupić na stacji lub przez Internet Uwaga, kierowcy! Od 1 grudnia na państwowych odcinkach A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica już nie trzeba zatrzymywać się w punktach poboru opłat. Kierowcy ... » więcej 2021-12-01, godz. 17:04 POLREGIO przejmie pracowników Arrivy? Tak ustalono na spotkaniu z marszałkiem [list] Spółka POLREGIO zadeklarowała, że przejmie pracowników Arrivy - takie słowa padły podczas spotkania przedstawicieli związków zawodowych oraz władz województwa ... » więcej 2021-12-01, godz. 15:00 Koronawirus na fermie norek w powiecie nakielskim! To trzeci przypadek w Polsce W miejscowości Kraczki w powiecie nakielskim, testy potwierdziły zakażenie koronawirusem jednego ze zwierząt. W gospodarstwie zarządzono kwarantannę, która ob ... » więcej 2021-12-01, godz. 14:13 Bydgoski Budżet Obywatelski: 337 inwestycji, głosowanie przez cały grudzień Mieszkańcy mogą zdecydować, jakie inwestycje powstaną na ich osiedlu. Rozpoczęło się głosowanie na Bydgoski Budżet Obywatelski. Do wyboru jest 337 projektów z ... » więcej 2021-12-01, godz. 13:07 Trzy uczelnie wyższe przechodzą na nauczanie zdalne. Inne to rozważają Kolejne uczelnie wyższe z naszego regionu rezygnują z kształcenia stacjonarnego. COVID-19 atakuje wykładowców i studentów. » więcej 2021-12-01, godz. 12:11 Poznała go przez Internet. Uwierzyła i przelała kilkadziesiąt tysięcy euro Oszukana kobieta zgłosiła się na komendę policji w Inowrocławiu. Gotówka zniknęła, a wizerunek jej wybranka - jak się okazało - należał do znanego zagranicą m ... » więcej 2021-12-01, godz. 11:20 Szpital tymczasowy w Ciechocinku przyjmie w środę pierwszych pacjentów Od 1 grudnia znów działa szpital tymczasowy w Ciechocinku. Pierwsi pacjenci zakażeni wirusem SARS-CoV-2 mają trafić do tej lecznicy już w środę. Przygotowano ... » więcej 2021-12-01, godz. 10:15 Psychiatrzy ze szpitala w Świeciu wrócili do pracy. Ich pensje wzrosną o 50 procent Dwunastu lekarzy z Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu wycofało swoje wypowiedzenia. Medycy pojawili się w środę w pracy. » więcej
1234567