Sobota, 25 września 2021 r.   Imieniny: Aurelii, Władysława, Kleofasa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
ogłoszenie własne nadawcy
2021-09-14, 18:55 Agata Raczek/Redakcja

Rowery i fotografia, czyli co robić w najbliższym czasie w Bydgoszczy

Bydgoszcz włączy się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Fot. Agata Raczek
Bydgoszcz włączy się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Fot. Agata Raczek
Bydgoszcz włączy się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Ograniczony zostanie ruch w centrum miasta, a promowane będą alternatywne środki transportu, m.in. rowery - zapowiada Łukasz Krupa, dyrektor Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą.
– Będą rowery cargo, będzie możliwość wypróbowania ich. Będzie mobilny serwis rowerowy, który często towarzyszy nam przy rowerowych wydarzeniach, będzie darmowy przegląd rowerowy, będzie rower treningowy, będzie blenderbike i będzie można zrobić swój własny koktajl miksując owoce siłą mięśni – powiedział Łukasz Krupa.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu rozpocznie się w najbliższy czwartek.

Z kolei w piątek w Bydgoszczy rozpocznie się Vintage Photo Festival. Będą wystawy, spotkania autorskie i warsztaty fotograficzne. Ratusz zachęca też do udziału w konkursie Bydgoszcz Press Photo - mówi Michał Sztybel - z-ca prezydenta Bydgoszczy.

– Chcemy ogłosić nasz konkurs fotograficzny dla fotografów zawodowych i amatorów. Bydgoszcz Press Photo. Do 28 listopada będzie można przysyłać propozycje zdjęć konkursowych, specjalna komisja, w której będą osoby branżowo i fachowo zajmujące się fotografią, będzie oceniać te zdjęcia. My dzięki temu zyskamy obraz miasta w oczach twórców – mówił Michał Sztybel.

Z kolei wszelkiego rodzaju punkty handlowo-usługowe mogą zgłaszać się do akcji „Metropolia za pół ceny”, która rozpocznie się 27 września. Przez tydzień mieszkańcy regionu będą mogli korzystać z usług przecenionych o połowę.

Link do pełnego programu wydarzeń
Materiał Agaty Raczek (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-09-24, godz. 21:00 Kongres Nowej Prawicy: Nie możemy zamknąć kopalni, trzeba rozmawiać z Czechami - Uważamy, że ta jednoosobowa decyzja podjęta przez panią sędzinę jest niedobra - mówią członkowie toruńskiego oddziału Kongresu Nowej Prawicy. Chodzi o karę ... » więcej 2021-09-24, godz. 20:19 „Kryzys klimatyczny dotyczy wszystkich”. Strajk młodych w Toruniu „Najpierw natura potem matura', „Dinozaury też myślały, że mają czas' - m.in. z takimi hasłami na transparentach pojawili się przy pomniku Kopernika w Toruniu ... » więcej 2021-09-24, godz. 18:16 Pogrzeb żołnierzy wyklętych: zamknięte ulice, nie będzie można parkować Nowa, czasowa organizacja ruchu w obrębie bydgoskiej Bazyliki i cmentarza przy ul. Kcyńskiej, wprowadzona została od piątku do niedzieli (24-26 września) na c ... » więcej 2021-09-24, godz. 16:34 Program „Czyste powietrze" w regionie: 16 tys. umów na 250 mln zł 20 tys. wniosków na dotacje i pożyczki złożonych zostało w ciągu trzech lata funkcjonowania programu „Czyste powietrze' w naszym regionie. Dotychczas podpisan ... » więcej 2021-09-24, godz. 14:46 Maszyny „pożerają" betonowy wiadukt przy ul. Wojska Polskiego [wideo] Na Wojska Polskiego w Bydgoszczy powstanie nowy obiekt z drogą rowerową, chodnikiem i oświetleniem. Drogowcy przypuszczają, że już zimą w miejscu dzisiejszego ... » więcej 2021-09-24, godz. 09:27 Tysiące złotych ze „skarpety" seniorów w rękach oszustów! Czy to się skończy? Ponad 170 tys. zł stracili minionej doby mieszkańcy naszego regionu zwiedzeni przez oszustów. Sposoby są podobne: na policjanta, na wnuczka, ostatnio na praco ... » więcej 2021-09-24, godz. 08:20 Kongres Azjatycki w Toruniu - spotkanie dużych możliwości W Toruniu trwa VIII Międzynarodowy Kongres Azjatycki. Biorą w nim udział dyplomaci, naukowcy i przedsiębiorcy. Rozmawiają na tematy polityczne, społeczne, biz ... » więcej 2021-09-24, godz. 06:20 Album wysłany do powstańca i wzruszające podziękowania Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Krąplewicach pamiętali o bohaterach Powstania Warszawskiego. Wzięli udział w kampanii społecznej „BohaterON - ... » więcej 2021-09-23, godz. 20:35 Stare, odnowione i zupełnie nowe. Arcydzieła sztuki budowlanej w regionie Odnowione Młyny Rothera na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej, luksusowy apartamentowiec w dawnej pralni w Toruniu, a także cynkownia w Inowrocławiu zostały Arcydzie ... » więcej 2021-09-23, godz. 17:08 Negocjacje z bydgoskimi ratownikami medycznymi jeszcze bez przełomu Do poniedziałku odroczone zostały negocjacje płacowe kujawsko-pomorskich ratowników medycznych z dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgos ... » więcej
1234567