Sobota, 25 września 2021 r.   Imieniny: Aurelii, Władysława, Kleofasa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
ogłoszenie własne nadawcy
2021-09-14, 17:51 Maciej Wilkowski/Redakcja

Konfederacja nie chce segregacji sanitarnej i protestuje oraz pisze pisma

Działacze Konfederacji przygotowali pismo, które ma trafić do wszystkich posłów. Fot. Maciej Wilkowski
Działacze Konfederacji przygotowali pismo, które ma trafić do wszystkich posłów. Fot. Maciej Wilkowski
Śmietnik - to właściwe miejsce dla rządowego projektu ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych - uważają działacze Konfederacji.
Ich zdaniem, ustawa, która ma być procedowana w Sejmie, doprowadzi do segregacji sanitarnej Polaków, a temu stanowczo się sprzeciwiają – mówili o tym na konferencjach prasowych w Inowrocławiu oraz Bydgoszczy, przed biurem parlamentarzystów PiS na ulicy Gdańskiej.

– To jest ustawa, która chce pozwolić na to by na kiwnięcie palcem można było człowieka zamknąć na miesiąc. Apeluję do posłów o opamiętanie. To ustawa przeciwko ludziom, przeciwko rozumowi, przeciwko uczciwości, przeciwko porządkowi prawnemu – powiedziała Krystyna Jarocka, lider klubu Konfederacji i przewodnicząca Konfederacji Korony Polskiej w Bydgoszczy.

– Poruszamy się w obszarze, gdzie szczepienia cały czas są dobrowolne, więc ustawa 14.49 powinna być wyrzucona do śmietnika, a nie procedowana. To jest jest bardzo zawoalowane co robi rząd Zjednoczonej Prawicy, ale tu nie ma żadnych wątpliwości co chce zrobić z narodem polskim i przymus szczepień, i segregacja sanitarna jest wprowadzona tylnymi drzwiami. To jest segregacja rodem z systemów totalitarnych – mówi Artur Gregorowicz, Ruch Narodowy.

Działacze Konfederacji przygotowali pismo, które ma trafić do wszystkich posłów. Wyjaśniają w nim, co im się nie podoba w rządowym projekcie. Jak mówili na konferencji - „ustawa ma prawie 300 stron i nie każdy parlamentarzysta dokładnie się z nią zapozna”.
Materiał Macieja Wilkowskiego (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-09-24, godz. 21:00 Kongres Nowej Prawicy: Nie możemy zamknąć kopalni, trzeba rozmawiać z Czechami - Uważamy, że ta jednoosobowa decyzja podjęta przez panią sędzinę jest niedobra - mówią członkowie toruńskiego oddziału Kongresu Nowej Prawicy. Chodzi o karę ... » więcej 2021-09-24, godz. 20:19 „Kryzys klimatyczny dotyczy wszystkich”. Strajk młodych w Toruniu „Najpierw natura potem matura', „Dinozaury też myślały, że mają czas' - m.in. z takimi hasłami na transparentach pojawili się przy pomniku Kopernika w Toruniu ... » więcej 2021-09-24, godz. 18:16 Pogrzeb żołnierzy wyklętych: zamknięte ulice, nie będzie można parkować Nowa, czasowa organizacja ruchu w obrębie bydgoskiej Bazyliki i cmentarza przy ul. Kcyńskiej, wprowadzona została od piątku do niedzieli (24-26 września) na c ... » więcej 2021-09-24, godz. 16:34 Program „Czyste powietrze" w regionie: 16 tys. umów na 250 mln zł 20 tys. wniosków na dotacje i pożyczki złożonych zostało w ciągu trzech lata funkcjonowania programu „Czyste powietrze' w naszym regionie. Dotychczas podpisan ... » więcej 2021-09-24, godz. 14:46 Maszyny „pożerają" betonowy wiadukt przy ul. Wojska Polskiego [wideo] Na Wojska Polskiego w Bydgoszczy powstanie nowy obiekt z drogą rowerową, chodnikiem i oświetleniem. Drogowcy przypuszczają, że już zimą w miejscu dzisiejszego ... » więcej 2021-09-24, godz. 09:27 Tysiące złotych ze „skarpety" seniorów w rękach oszustów! Czy to się skończy? Ponad 170 tys. zł stracili minionej doby mieszkańcy naszego regionu zwiedzeni przez oszustów. Sposoby są podobne: na policjanta, na wnuczka, ostatnio na praco ... » więcej 2021-09-24, godz. 08:20 Kongres Azjatycki w Toruniu - spotkanie dużych możliwości W Toruniu trwa VIII Międzynarodowy Kongres Azjatycki. Biorą w nim udział dyplomaci, naukowcy i przedsiębiorcy. Rozmawiają na tematy polityczne, społeczne, biz ... » więcej 2021-09-24, godz. 06:20 Album wysłany do powstańca i wzruszające podziękowania Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Krąplewicach pamiętali o bohaterach Powstania Warszawskiego. Wzięli udział w kampanii społecznej „BohaterON - ... » więcej 2021-09-23, godz. 20:35 Stare, odnowione i zupełnie nowe. Arcydzieła sztuki budowlanej w regionie Odnowione Młyny Rothera na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej, luksusowy apartamentowiec w dawnej pralni w Toruniu, a także cynkownia w Inowrocławiu zostały Arcydzie ... » więcej 2021-09-23, godz. 17:08 Negocjacje z bydgoskimi ratownikami medycznymi jeszcze bez przełomu Do poniedziałku odroczone zostały negocjacje płacowe kujawsko-pomorskich ratowników medycznych z dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgos ... » więcej
1234567