Czwartek, 02 grudnia 2021 r.   Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Wiatr się wzmógł. Jego prędkość może wynieść do 85 km/h. Po południu osłabnie
Wiatr się wzmógł. Jego prędkość może wynieść do 85 km/h. Po południu osłabnie
Wiatr się wzmógł. Jego prędkość może wynieść do 85 km/h. Po południu osłabnie
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Leszczyńskiego
2021-09-09, 19:19 Polska Agencja Prasowa, Adriana Andrzejewska-Kuras

Jak wykorzystać pieniądze z Unii? Konwent Marszałków Województw w Toruniu

Konwent Marszałków Województw w Toruniu/fot. YouTube
Konwent Marszałków Województw w Toruniu/fot. YouTube
O unijnych pieniądzach dla Polski w latach 2021-27 rozmawiali w czwartek w Toruniu uczestnicy Konwentu Marszałków Województw RP.
Z marszałkami połączyli się zdalnie przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Była mowa m.in. o umowie partnerskiej, czyli uzgodnionej z Komisją Europejską  strategii  wykorzystania pieniędzy z budżetu Unii Europejskiej. – Na przełomie września i października umowa partnerstwa zostanie przyjęta przez Radę Ministrów, po czym zakończy się krajowa ścieżka legislacji i ostateczny dokument zostanie przekazany Komisji Europejskiej. Będziemy jeszcze doprecyzować kilka kwestii, które dotychczas nie zostały uzgodnione w dialogu nieformalnym – mówił Waldemar Buda, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

W ciągu trzech miesięcy od przekazania umowy partnerstwa Komisji Europejskiej zostaną przekazane także programy krajowe, które wcześniej przejdą ścieżkę legislacji w Polsce. Prawdopodobnie nastąpi to na przełomie czwartego kwartału 2021 roku i pierwszego kwartału 2022 roku. Istotnym elementem prac nad programami krajowymi są konsultacje społeczne, które umożliwiają zebranie uwag ze strony partnerów społecznych, gospodarczych, organizacji pozarządowych, samorządu terytorialnego oraz obywateli. W przypadku sześciu programów konsultacje zostały już zakończone.
Relacja Adriany Andrzejewskiej-Kuras

Wiadomości lokalne

2021-12-01, godz. 20:40 Ta szkoła nie może pracować zdalnie, ponieważ jest także...drugim domem! Zapraszamy Państwa do szkoły, która nie przeszła, i nie zamierza przejść na zdalne nauczanie. Powód? Uczniowie mają specyficzne potrzeby, a dodatkowo szkoła t ... » więcej 2021-12-01, godz. 20:17 W sejmie projekt ustawy zaostrzający przepisy aborcyjne - na ulicy protesty W środę wieczorem (1 grudnia) w sejmie odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy zakazującej aborcji. Jeszcze przed tym punktem obrad, w kra ... » więcej 2021-12-01, godz. 18:47 Autostrady bez szlabanów! Bilet można kupić na stacji lub przez Internet Uwaga, kierowcy! Od 1 grudnia na państwowych odcinkach A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica już nie trzeba zatrzymywać się w punktach poboru opłat. Kierowcy ... » więcej 2021-12-01, godz. 17:04 POLREGIO przejmie pracowników Arrivy? Tak ustalono na spotkaniu z marszałkiem [list] Spółka POLREGIO zadeklarowała, że przejmie pracowników Arrivy - takie słowa padły podczas spotkania przedstawicieli związków zawodowych oraz władz województwa ... » więcej 2021-12-01, godz. 15:00 Koronawirus na fermie norek w powiecie nakielskim! To trzeci przypadek w Polsce W miejscowości Kraczki w powiecie nakielskim, testy potwierdziły zakażenie koronawirusem jednego ze zwierząt. W gospodarstwie zarządzono kwarantannę, która ob ... » więcej 2021-12-01, godz. 14:13 Bydgoski Budżet Obywatelski: 337 inwestycji, głosowanie przez cały grudzień Mieszkańcy mogą zdecydować, jakie inwestycje powstaną na ich osiedlu. Rozpoczęło się głosowanie na Bydgoski Budżet Obywatelski. Do wyboru jest 337 projektów z ... » więcej 2021-12-01, godz. 13:07 Trzy uczelnie wyższe przechodzą na nauczanie zdalne. Inne to rozważają Kolejne uczelnie wyższe z naszego regionu rezygnują z kształcenia stacjonarnego. COVID-19 atakuje wykładowców i studentów. » więcej 2021-12-01, godz. 12:11 Poznała go przez Internet. Uwierzyła i przelała kilkadziesiąt tysięcy euro Oszukana kobieta zgłosiła się na komendę policji w Inowrocławiu. Gotówka zniknęła, a wizerunek jej wybranka - jak się okazało - należał do znanego zagranicą m ... » więcej 2021-12-01, godz. 11:20 Szpital tymczasowy w Ciechocinku przyjmie w środę pierwszych pacjentów Od 1 grudnia znów działa szpital tymczasowy w Ciechocinku. Pierwsi pacjenci zakażeni wirusem SARS-CoV-2 mają trafić do tej lecznicy już w środę. Przygotowano ... » więcej 2021-12-01, godz. 10:15 Psychiatrzy ze szpitala w Świeciu wrócili do pracy. Ich pensje wzrosną o 50 procent Dwunastu lekarzy z Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu wycofało swoje wypowiedzenia. Medycy pojawili się w środę w pracy. » więcej
1234567