Wtorek, 26 października 2021 r.   Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana / Uruchomiono odbudowany po wojnie nadajnik w Toruniu (1947)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
NCK
2021-07-28, 13:46 Monika Kaczyńska/Redakcja

Droga w tragicznym stanie, a jest wizytówką regionu. Będzie remont!

W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podpisano w środę umowę z wykonawcą prac remontowych/fot. Monika Kaczyńska
W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podpisano w środę umowę z wykonawcą prac remontowych/fot. Monika Kaczyńska
Droga wojewódzka ze Stępowa w powiecie rypińskim do granic województwa będzie modernizowana. W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podpisano w środę umowę z wykonawcą prac remontowych.
- To ważny odcinek, bo to droga wylotowa w stronę województwa mazowieckiego i jest w tragicznym stanie - mówi marszałek Piotr Całbecki. - Trzeba ją wreszcie wyremontować. Tym bardziej, że jest naszą złą wizytówką - ludzie z Polski wjeżdżają do naszego województwa po takich wertepach, więc od razu mają nie najlepsze opinie na temat regionu. Trzeba to zmienić, pierwsze wrażenie jest ważne i może mylnie świadczyć o niegospodarności czy bałaganie w naszym regionie.

- To jest prawie 7-kilometrowy odcinek, który zostanie wzmocniony - zapowiada Przemysław Dąbrowski, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy. - Taka jest jedna z najważniejszych funkcji tej modernizacji, czyli wzmocnienie nawierzchni konstrukcji, a druga to poprawa bezpieczeństwa - budowa chodników, zatok itp.

- Mieszkańcy powiatu rypińskiego będą zadowoleni, bo długo wnioskowali, żeby ta droga została wyremontowana – mówi starosta lipiński. - W końcu się doczekaliśmy, to na pewno ogromny sukces.

Wartość umowy to 32,8 mln zł. Prace budowlane potrwają dwa lata.
Relacja Moniki Kaczyńskiej

Wiadomości lokalne

2021-10-26, godz. 13:35 Sanepid apeluje o nieukrywanie informacji w wywiadzie epidemiologicznym Nowoczesny system, szybka reakcja i skuteczne działanie - tak obecnie funkcjonuje Inspekcja Sanitarna - przekonywali w Bydgoszczy wojewoda kujawsko-pomorski M ... » więcej 2021-10-26, godz. 12:45 „Podróż ku niezależności” - projekt bydgoskiego Ośrodka im. Braille'a Przedstawiciele dwóch organizacji pozarządowych z Rumunii i Grecji, będą od nauczycieli ośrodka Braille'a w Bydgoszczy uczyć się kompetencji przydatnych w pra ... » więcej 2021-10-26, godz. 11:50 Straż Graniczna przejęła obcokrajowców zatrzymanych pod Toruniem 37 obcokrajowców zatrzymanych pod Toruniem usłyszało zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy i zostało przekazanych Straży Granicznej — poinformowała rzecz ... » więcej 2021-10-26, godz. 10:20 Zmiany w ruchu przy bydgoskich cmentarzach. Pierwsze już 29 października Na początku listopada odwiedzamy cmentarze. Drogowcy, przypominają, że jak co roku, wokół nekropolii zmienią się zasady ruchu. Radzą, by najlepiej skorzystać ... » więcej 2021-10-26, godz. 09:14 Zarybianie z „Panem Karpiem". Dzieci z Włocławka wpuściły do Wisły szczupaki Dwa tysiące młodych szczupaków trafiło do Wisły w miejscowości Kucerz pod Włocławkiem. Część z nich wpuściły przedszkolaki, które wygrały ogólnopolski konkurs ... » więcej 2021-10-26, godz. 08:30 Złoty BohaterON-a dla nauczycielki z Nakła, brązowy dla nauczyciela z Golubia-Dobrzynia Osoby, firmy, instytucje i organizacje zostały w poniedziałek wyróżnione Nagrodą BohaterON 2021 im. Powstańców Warszawskich. Nagrodę Specjalną odebrał dyrekto ... » więcej 2021-10-26, godz. 07:00 Po sesji Rady Miejskiej Inowrocławia: podwyżka podatku od nieruchomości Od nowego roku mieszkańcy Inowrocławia zapłacą wyższy podatek od nieruchomości. Tak zadecydowała Rada Miejska, przy sprzeciwie Zjednoczonej Prawicy. » więcej 2021-10-25, godz. 20:55 Potrzebne są dary! Rozpoczęła się akcja „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach" Do Polaków ze Wschodu znów dotrze pomoc. Organizatorzy z Fundacji Polskich Wartości chcą przygotować dla nich 1500 paczek, po 10 kilogramów każda. Na początku ... » więcej 2021-10-25, godz. 20:00 Co dalej z przetargiem na organizację przewozów kolejowych w regionie? „Nie będzie w tym roku rozstrzygnięcia przetargu na organizację przewozów kolejowych w regionie na najbliższe 9 lat, ani nawet składania ofert w tym przetargu ... » więcej 2021-10-25, godz. 17:58 Na Placu Zwycięstwa w Toruniu otwarto nowy gmach Sądu Rejonowego 12 wydziałów, 40 sal rozpraw oraz pomieszczenia biurowe i administracyjne - budynek toruńskiego Sądu Rejonowego jest już czynny. Warunki pracy mają w nim być ... » więcej
1234567