Piątek, 22 października 2021 r.   Imieniny: Halki, Filipa, Salomei
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2021-07-27, 12:03 Marcin Doliński/Redakcja

Remont stadionu w Grudziądzu z pieniędzy z rządowego wsparcia. Będzie jak nowy!

Grudziądz znalazł się na liście zakwalifikowanych wniosków w ramach Programu „Sportowa Polska 2021”. Fot. Grudziadz.pl/Mariusz Nasieniewski
Grudziądz znalazł się na liście zakwalifikowanych wniosków w ramach Programu „Sportowa Polska 2021”. Fot. Grudziadz.pl/Mariusz Nasieniewski
Bieżnia, rzutnie i rozbiegi zostaną wyremontowane dzięki wsparciu z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Grudziądz znalazł się na liście zakwalifikowanych wniosków w ramach Programu „Sportowa Polska 2021”.
Miasto otrzyma 2 499 000 złotych na remont części lekkoatletycznej Stadionu Centralnego im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu.

– Złożyliśmy do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu jeden, ale rozbudowany wniosek, który zyskał akceptację. Dzięki dofinansowaniu zrobimy długo wyczekiwany remont części lekkoatletycznej na Olimpii. To ogromny sukces, zwłaszcza dlatego, że rok 2021 został ustanowiony rokiem Bronka – mówi prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Urząd Miejski w Grudziądzu mógł ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 50% wartości zadania. Urzędnicy we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Rekreacji i Wypoczynku złożyli wniosek na 2,5 mln złotych, a MKDNiS przyznało nam maksymalne wsparcie. Całkowita wartość zadania to 5 mln złotych.

Dzięki dofinansowaniu gruntownemu remontowi poddane zostaną m.in.: ośmiotorowa bieżnia okrężna 400 m, rowy z wodą, rzutnie do pchnięcia kulą i rzutu dyskiem oraz rozbiegi do skoku wzwyż, skoku w dal i skoku o tyczce. W ramach projektu pokryte zostaną także wydatki na nadzór inwestorski oraz uzyskanie certyfikacji IAAF oraz PZLA obiektu po remoncie, by można było organizować imprezy lekkoatletyczne rangi mistrzostw Polski.

W tym roku program MKiDN obejmie 260 inwestycji sportowych w trzech kategoriach za łączną kwotę ponad 374 mln złotych. Pierwszą stanowią obiekty szkolne, drugą kluby sportowe, a trzecią pozostałe ogólnodostępne miejsca. Remont Olimpii znalazł się w drugiej grupie, która dotyczyła przebudowy lub remontów istniejącej już infrastruktury sportowej.

Celem Programu „Sportowa Polska” jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych, które dotyczą obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dofinansowaniem w ramach programu mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. W przypadku obiektów zewnętrznych, dostęp do nich, w szczególności dla dzieci i młodzieży, powinien być nieodpłatny.
Materiał Marcina Dolińskiego
Grudziądz

Wiadomości lokalne

2021-10-22, godz. 11:55 Działacze Lewicy Razem nie negują konieczności podwyżek, ale... Lewica Razem sprzeciwia się planowanym w Bydgoszczy podwyżkom cen biletów w komunikacji miejskiej w zaproponowanej przez ratusz formie. » więcej 2021-10-22, godz. 07:49 Najpierw obchody Święta Niepodległości, a potem sołtys i mieszkańcy jadą na wycieczkę Czy można Święto Niepodległości obchodzić uroczyście, z pomysłem i innowacyjnie? To się okaże, gdy rozstrzygnięty zostanie konkurs, jaki dziś ogłosił wojewoda ... » więcej 2021-10-22, godz. 06:51 Pomysły na segregację i recykling odpadów będą nagradzane. Konkurs w Bydgoszczy W Bydgoszczy będą pieniądze na ekoprojekty. Co miesiąc trzy najciekawsze pomysły ekologiczne otrzymają wsparcie w wysokości do 2 tys. zł. » więcej 2021-10-21, godz. 21:20 Przyjechali z partnerskiego miasta w Holandii. Chcą poznać Toruń i polską kulturę Mieszkańcy partnerskiej Lejdy (Leiden) - po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 - ponownie goszczą w Toruniu. Holendrzy poznają toruńskie zabytki i polską ... » więcej 2021-10-21, godz. 20:31 Co z rozwojem elektromobilności w Bydgoszczy i w Inowrocławiu? Pytania radnego Jarosław Wenderlich, przewodniczący bydgoskiego Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości zastanawia się, dlaczego w mniejszych miastach się opłaca - a w Bydgoszc ... » więcej 2021-10-21, godz. 19:58 Mocny wiatr! W kraju zginęły cztery osoby, w regionie ponad 1600 interwencji [wideo, galeria] Ponad 1600 zgłoszeń w związku ze szkodami wyrządzonymi przez wichurę przyjęli w czwartek strażacy z Kujawsko-Pomorskiego. Jedna osoba została ranna w czasie z ... » więcej 2021-10-21, godz. 17:54 Posadzili Dąb Wolności dla Białorusi. „Pomoże przetrwać trudny czas" [wideo, zdjęcia] - Zamiast budować mur, lepiej sadzić drzewa - mówi Józef Herold, pomysłodawca bydgoskiej Alei Dębów w Bydgoszczy. W czwartek wzbogaciła się ona o Dąb dla Woln ... » więcej 2021-10-21, godz. 16:49 Osoby niepełnosprawne na rynku pracy. Jak sobie radzą? Kto im pomaga? Prawie 97 proc. instytucji publicznych w kraju jest niedostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W Bydgoszczy odbywa się konferencja naukowa pośw ... » więcej 2021-10-21, godz. 15:19 Włamał się w nocy do mieszkania i skatował śpiącego. Grozi mu dożywocie [wideo] Toruńscy kryminalni zatrzymali sprawcę usiłowania zabójstwa, a także cztery inne osoby, które pomagały mu w ukryciu się. » więcej 2021-10-21, godz. 14:27 Ogrody deszczowe w Bydgoszczy. Tam miasto będzie łapać deszczówkę! Ulica Grudziądzka i Leszczyńskiego - na tych ulicach, przy budynkach miejskich założone zostaną ogrody deszczowe. Ich zadaniem będzie m.in. oczyszczanie i mag ... » więcej
1234567