Czwartek, 23 września 2021 r.   Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
ogłoszenie własne nadawcy
2021-06-10, 11:41 Tatiana Adonis

Teoria na uczelni, praktyka w firmie. Pierwszy taki kierunek w Bydgoszczy

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy/fot. Ryszard Wszołek
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy/fot. Ryszard Wszołek
Rozpoczyna się nabór na unikatowy kierunek studiów - „przetwórstwo tworzyw sztucznych". To pierwszy kierunek w Bydgoszczy, który łączy teorię z praktyką zdobywaną bezpośrednio w przedsiębiorstwie.
Otwiera go bydgoski Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy. Nauka trwa 3,5 roku. System studiów połączony jest z pracą w jednej z firm zrzeszonych w Bydgoskim Klastrze Przemysłowym i daje możliwość równoczesnego zdobywania wiedzy i praktyki niezbędnej w przyszłym życiu zawodowym.

W ciągu każdego tygodnia, zajęcia teoretyczne odbywają się na uczelni, a praktyczne w przedsiębiorstwie. Studenci otrzymują wynagrodzenie za zajęcia praktyczne w firmach oraz praktyki w przerwach międzysemestralnych.

Bydgoszcz jest jednym z największych w Polsce skupisk firm prowadzących działalność gospodarczą w obszarze produkcji wyrobów z tworzyw i produkcji narzędzi (działa tu około 250 firm), dlatego też nazywana jest „Doliną Narzędziową”. W całym województwie kujawsko-pomorskim ponad 14 tys. osób znajduje zatrudnienie w tym sektorze. - Właśnie w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów posiadających wiedzę i umiejętności z zakresu inżynierii materiałów polimerowych wydział inżynierii mechanicznej prowadzi studia na kierunku „przetwórstwo tworzyw sztucznych" - informuje uczelnia.

Wiadomości lokalne

2021-09-23, godz. 11:47 Nie zdążyłeś się spisać? Zrób to w noc spisową [lista punktów w regionie] Udział w Narodowym Spisie powszechnym jest obowiązkowy, a nie wszyscy tego obowiązku dopełnili, a zostało zaledwie siedem dni. Dlatego Urząd Statystyczny orga ... » więcej 2021-09-23, godz. 09:16 Niewinnie zamordowani, groby odkryto po latach. Pogrzeb żołnierzy wyklętych Pogrzeb czterech żołnierzy podziemia antykomunistycznego odbędzie się niedzielę (26 września) na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej w Bydgoszczy. » więcej 2021-09-23, godz. 08:38 Po zmianie przepisów i inwestycjach piesi są bezpieczniejsi na przejściach Od 1 czerwca 2021 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym. Wprowadzono między innymi zasadę, że pieszy (zachowując szczególną ost ... » więcej 2021-09-23, godz. 07:42 Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zapraszają do wspólnego świętowania W najbliższą niedzielę (26 września) w całej Polsce odbędą się imprezy pod hasłem „WOTGames'. To rodzinne pikniki sportowe z okazji czwartej rocznicy utworzen ... » więcej 2021-09-22, godz. 19:35 Ratownicy medyczni biją brawa dla ministra Niedzielskiego. O co chodzi? To nie brawa uznania, ale motywacji. Ratownicy medyczni z Bydgoszczy zachęcają do udziału w akcji #BrawaDlaAdama. W ten sposób chcą zmobilizować ministra zdro ... » więcej 2021-09-22, godz. 18:29 Błażej Deręgowski z Torunia ambasadorem kampanii „Szpik daleko od kręgosłupa" [wideo] Ponad połowa Polaków błędnie sądzi, że szpik pobiera się z kręgosłupa, co negatywnie wpływa na poziom dawstwa. Błażej Deręgowski z Torunia dawcą został 3 lata ... » więcej 2021-09-22, godz. 15:56 Podmuch wiatru zepchnął autokar? Śledztwo po wypadku z udziałem przedszkolaków Toruńska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie poniedziałkowego wypadku autokaru, przewożącego dzieci do agroturystki w Gostkowie. » więcej 2021-09-22, godz. 14:39 Pijany jechał ciągnikiem z przyczepą – obwodnicą pod prąd i to w nocy Kierowcy jadący drogą krajową nr 15 we wtorek wieczorem z niedowierzaniem obserwowali ciągnik marki Ursus, który jakby nigdy nic jechał obwodnicą pod prąd. Sp ... » więcej 2021-09-22, godz. 13:37 Nagrodzili jedyny szpital, który w epidemii nie miał wewnętrznego zakażenia [wideo, zdjęcia] Trzydzieścioro pracowników Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy nagrodzonych za walkę z COVID-19! Odznaki honorowe wręczył wojewoda Miko ... » więcej 2021-09-22, godz. 12:54 Nie na polu, ale blisko sklepów. Węzeł przesiadkowy powstanie w Osielsku Ma usprawnić dojazd mieszkańców gminy do Bydgoszczy i zmniejszyć ruch prywatnych samochodów. Osielsko buduje w centrum autobusowy węzeł przesiadkowy. » więcej
1234567