Czwartek, 05 sierpnia 2021 r.   Imieniny: Oswalda, Marii, Mariana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Forum Rolnika 2021
2021-06-08, 17:37 Robert Erdmann/Redakcja

Kolejne drogi lokalne zostaną zmodernizowane. Umowy podpisane

Fot. ilustracyjna/Archiwum
Fot. ilustracyjna/Archiwum
Kolejne kujawsko-pomorskie samorządy podpisały umowy na dofinansowanie dróg lokalnych. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zaznaczył, że w tym roku uda się podpisać tysięczną umowę na dofinansowanie remontów lokalnych dróg.
- Będziemy liczyć, która umowa będzie tą tysięczną na przebudowę drogi samorządowej, odkąd jestem na stanowisku wojewody kujawsko-pomorskiego. Wliczam również te umowy z samorządami, które pozyskały środki w ramach wszystkich kryzysowych momentów, jakie przeszły przez województwo kujawsko-pomorskie. Po nawałnicy z 2017 blisko 100 dróg zostało wykonanych, je również wliczam do tego pakietu - powiedział Mikołaj Bogdanowicz.

Burmistrz Kowala Eugeniusz Gołembiewski podkreślił, że pieniądze dzielone są sprawiedliwie.

- Do czasu środków unijnych praktycznie nie było żadnych pieniędzy zewnętrznych, które wspomagałyby inwestycje drogowe zainteresowanych samorządów. W pierwszym etapie budowano infrastrukturę drogową - autostrady i drogi krajowe. Potem pojawiły się „schetynówki”, czyli jeszcze skromne środki na drogi lokalne. Ten aktualny program wspierania budowy dróg samorządowych jest ze wszech miar bardzo potrzebny. W naszym województwie od wielu lat nie ma żadnych kontrowersji w środowiskach samorządowych, jeśli chodzi o podział tych środków. W mojej ocenie są one dzielone sprawiedliwie i dobrze, że te pieniądze po prostu są - powiedział Eugeniusz Gołembiewski.

Wojewoda zapowiedział kolejne konkursy na dofinansowanie dróg lokalnych.
Kolejne drogi lokalne zostaną zmodernizowane. Umowy podpisane
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2021-08-05, godz. 20:47 Poznajesz tego mężczyznę? Daj znać policji. Ukradł kilkaset złotych Policjanci z toruńskiej komendy poszukują mężczyzny, który dokonał rozboju w jednym ze sklepów spożywczych. Wizerunek sprawcy zarejestrowały kamery monitoring ... » więcej 2021-08-05, godz. 20:18 Lewica wie czego potrzebują seniorzy. Przygotowała projekt ustawy 1,6 tys. zł emerytury minimalnej, darmowy sprzęt medyczny i lepszy dostęp do lekarzy specjalistów - to główne założenia projektu ustawy, który Lewica chce zło ... » więcej 2021-08-05, godz. 19:22 Niektórzy uważają, że szczepienia to eksperyment. Ekspert się nie zgadza Szczepienia przeciwko COVID-19 to nie eksperyment medyczny - zapewnia kujawsko-pomorski konsultant wojewódzki ds. chorób zakaźnych. » więcej 2021-08-05, godz. 18:16 O zdrowie zawsze i wszędzie warto zadbać. Nawet przed centrum handlowym! Miasteczko Zdrowia wyrosło przed Centrum Handlowym Kometa w Toruniu. Na miejscu mieszkańcy mogli zrobić podstawowe badania oraz zaszczepić się przeciw COVID-1 ... » więcej 2021-08-05, godz. 17:15 Droga Zamość – Łochowo. Będzie budowana czy nie? Bo pieniądze są! Co z budową drogi z Zamościa do Łochowa - pyta sołtys Zamościa - Andrzej Sobkowski. Chodzi 6 kilometrowy odcinek drogi powiatowej łączącej Zamość z Łochowem. » więcej 2021-08-05, godz. 16:14 Kłopoty kierowców w centrum Bydgoszczy. Na rondzie stała naczepa [zdjęcia] Na rondzie Jagiellonów w Bydgoszczy ruch utrudniała naczepa. Ciągnika siodłowego nie było. Naczepa miała się wyhaczyć - uważają policjanci. » więcej 2021-08-05, godz. 14:20 Bydgoskie spółdzielnie zaskarżyły uchwałę ws. deszczówki Siedem bydgoskich spółdzielni mieszkaniowych zaskarżyło do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego uchwałę bydgoskiej rady miasta z 2019 roku dotyczącą opłaty za ... » więcej 2021-08-05, godz. 12:05 Most w Niechorzu - po remoncie i z większą nośnością Zniszczony przez nawałnicę sprzed 4 lat most na rzecze Sępolence w Niechorzu w gminie Sępólno Krajeńskie jest jak nowy. Przeprawa zyskała zupełnie nową konstr ... » więcej 2021-08-05, godz. 10:46 Koronawirus w Polsce: 176 nowych przypadków koronawirusa, 8 na Pomorzu i Kujawach Badania potwierdziły 176 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło sześć osób z COVID-19 - poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. » więcej 2021-08-05, godz. 10:24 Przejazdy kolejowe - miejsca potencjalnie niebezpieczne PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą szereg akcji, których celem jest podniesienie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Jedną z takich akcji jest „Bezpiec ... » więcej
1234567