Niedziela, 11 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Filipa, Leona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2021-03-29, 14:41 Polska Agencja Prasowa, Elżbieta Rupniewska/Redakcja

Szpital tymczasowy w Ciechocinku otwarty. Ile łóżek? Ile respiratorów? [zdjęcia]

Szpital tymczasowy w Ciechocinku otwarty/fot. materiały UW
Szpital tymczasowy w Ciechocinku otwarty/fot. materiały UW
W Ciechocinku w poniedziałek otwarto szpital tymczasowy, w którym w pierwszym etapie będzie 66 łóżek, w tym 10 respiratorowych. Za przygotowanie placówki odpowiadał 10. Wojskowy Szpital Kliniczny w Bydgoszczy.
- Będą tu leczeni chorzy na COVID-19. Na razie uruchomiono 66 łóżek, w tym 10 respiratorowych. Docelowo szpital może przyjąć nawet 200 chorych. Wszystko zależy od sytuacji pandemicznej - mówił na zwołanej w Ciechocinku konferencji prasowej Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski. – Dziękuję panom dyrektorom, panu komendantowi za przygotowanie szpitala tymczasowego, który rozpoczyna dziś działalność, będą tu przywożeni pacjenci z okolicznych szpitali, np. w Aleksandrowie Kujawskim czy Radziejowie - dodał.

Podkreślił, że w szpitalach regionu przybywa chorych na COVID-10, obecnie jest w nich 1722 pacjentów. Zaapelował do lekarzy, pielęgniarek i ratowników, którzy mogą wesprzeć szpital tymczasowy, o zgłaszanie się do pracy na zasadzie dyżurów czy skierowań wydanych przez niego.

Zastępca komendanta 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy płk Robert Włodarski podkreślił, że uruchomienie szpitala tymczasowego wynika ze wzrostu pacjentów zakażonych COVID-19. - Robimy wszystko żeby sprostać zagrożeniu. Zrobiliśmy też wszystko, żeby zapewnić bezpieczeństwo pacjentów leczonych w warunkach szpitala tymczasowego i zapewnić im jak największy komfort pobytu. Mamy miejsca respiratorowe, jednak potrzeby kadrowe są ogromne – powiedział Włodarski. Zaznaczył, że jest anestezjologiem i w związku z tym zostaje w Ciechocinku, aby leczyć chorych.

Dyrektor 22 Wojskowego Szpitala Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego Ireneusz Lelwic podkreślił, że przygotowanie szpitala tymczasowego trwało trzy miesiące. - To był duży wysiłek. Począwszy od prac adaptacyjnych, pomieszczeń, gromadzenia sprzętu, leków i innych potrzebnych materiałów – opowiadał. Szpital w Ciechocinku, który ostatnio był masowym punktem szczepień, nadal będzie pełnił tę funkcję, ale w innej części kompleksu. Placówka tygodniowo wykonuje 3,5 tys. szczepień.
Relacja Elżbiety Rupniewskiej

Wiadomości lokalne

2021-04-11, godz. 17:04 Ogień z hali przeniósł się na pole. Pożar w Dąbrowie Wielkiej pod Bydgoszczą Pożar hali do produkcji peletu oraz składowiska surowca w Dąbrowie Wielkiej koło Nowej Wsi Wielkiej (powiat bydgoski). » więcej 2021-04-11, godz. 16:31 Urządzili zasadzkę na dwóch pedofilów. Zatrzymali ich i przekazali policjantom Dwaj pedofile zatrzymani przez bydgoskich policjantów, a wszystko dzięki organizacji tropiącej podobnych przestępców. Do zdarzeń doszło w czwartek wieczorem i ... » więcej 2021-04-11, godz. 13:29 Pies nie miał siły wstać, nie jadł od tygodnia. Była interwencja, ale nie przeżył Był wyczerpany do tego stopnia, że nie mógł stać na własnych nogach. Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt -  po anonimowym zgłoszeniu  - odebrało inter ... » więcej 2021-04-11, godz. 11:52 Nie było wolnej karetki, więc poleciał śmigłowiec. Akcja w Bydgoszczy Jeden z mieszkańców bydgoskich Bartodziejów ciężko zachorował i wezwał karetkę. Poleciało do niego Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. » więcej 2021-04-11, godz. 07:45 8760 godzin programu rocznie, 41 dziennikarzy. Świętujemy Polski Dzień Radia Równo 98 lat temu Stowarzyszenie Radiotechników Polskich wydało opinię do wytycznych ustawy radiotelegraficznej. Był to ważny krok w powstaniu polskiego radia ... » więcej 2021-04-10, godz. 19:39 Na pasie awaryjnym autostrady A1 zapalił się samochód Z utrudnieniami musieli się liczyć kierowcy jadący autostradą A1 w okolicach miejscowości Grupa, gdzie zapaliło się auto. Ruch w kierunku Gdańska odbywał się ... » więcej 2021-04-10, godz. 16:13 Krew jest potrzebna zawsze. Leśnicy z regionu postanowili pomóc Kujawsko-pomorscy leśnicy oddawali w piątek (09.04.) krew, w ramach akcji 'Leśne osocze, leśna krew' organizowanej przez Lasy Państwowe we współpracy z Narodo ... » więcej 2021-04-10, godz. 14:40 Nie ma kolejnych zakażeń bakterią New Delhi w szpitalu w Ciechocinku Są już wyniki badań. W grupie ponad 20 pacjentów nie stwierdzono obecności patogenu New Delhi opornego na antybiotyki. Przypomnijmy, że wcześniej bakteria ta ... » więcej 2021-04-10, godz. 12:44 Mieszkańcy Torunia mogą dziś "Posadzić drzewo dla pokoleń" Na Barbarce czekają sadzonki różnych gatunków drzew przygotowane przez Lasy Państwowe. Rośliny rozdawane są bezpłatnie. Można po nie przychodzić do godz. 14:0 ... » więcej 2021-04-10, godz. 12:08 Po kontroli, NFZ upomniał szpital w Ciechocinku za szczepienie poza kolejnością Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny w Ciechocinku kilka miesięcy temu zaszczepił grupę naukowców UMK, w tym posła PiS Zbigniewa Girzyńskiego. NFZ ... » więcej
1234567