Środa, 01 grudnia 2021 r.   Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2021-03-05, 09:46 Michał Jędryka, Jolanta Fischer/Redakcja

Włodzimierz Czarzasty: Trzeba rozwiązać problem mieszkalnictwa w Polsce

Włodzimierz Czarzasty podczas konferencji prasowej Lewicy przed bydgoskim ratuszem/fot. Jolanta Fischer
Włodzimierz Czarzasty podczas konferencji prasowej Lewicy przed bydgoskim ratuszem/fot. Jolanta Fischer
Włodzimierz Czarzasty./fot. Adrian Grycuk/Wikipedia
Włodzimierz Czarzasty./fot. Adrian Grycuk/Wikipedia
- Program odbudowy nie pozostawia swobody w wydatkowaniu pieniędzy, one muszą być przeznaczone na przedsięwzięcia zdefiniowane przez Unię Europejską - mówił gość rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty.
- To są troszeczkę znaczone pieniądze, dlatego że to idzie w pięciu obszarach tematycznych w całej Europie. Dotyczy to klimatu, spraw komunikacji, także tutaj nie ma zbyt wielkiego ruchu. My na pewno będziemy zgłaszali do tego planu cały projekt rozpoczęcia rozładowywania problemu mieszkalnictwa w Polsce. W Polsce brakuje w tej chwili dwóch milionów mieszkań - mówił Włodzimierz Czarzasty, lider Lewicy, gość porannej Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK.

W Bydgoszczy Włodzimierz Czarzasty wziął także udział w konferencji prasowej przed ratuszem, podczas której działacze Lewicy przekonywali, że unijny Fundusz Odbudowy to wielka szansa dla Polski.

Cała Rozmowa Dnia: TUTAJ
Fragment Rozmowy Dnia - Włodzimierz Czarzasty
Relacja z konferencji Lewicy z udziałem Włodzimierza Czarzastego

Wiadomości lokalne

2021-11-30, godz. 21:20 Protest pracowników włocławskiego MOPR-u przed Urzędem Miasta Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku po pracy przyszli pod ratusz, by po raz kolejny upomnieć się o obiecane im 2 lata temu podwyżki. Po ... » więcej 2021-11-30, godz. 20:45 „GlobState 2021” - konferencja specjalistów - żołnierzy, ekspertów z uczelni wojskowych i cywilnych. Bezpieczeństwo w świecie popandemicznym oraz wyzwania z zakresu obronności lądowej, morskiej, cybernetycznej i kosmicznej to główne zagadnienia, poruszane w c ... » więcej 2021-11-30, godz. 19:35 Komunikat po oświadczeniu. Zarząd województwa odpowiada Arrivie Decyzja władz województwa kujawsko-pomorskiego ws. niekontynuowania współpracy z Arrivą dotyczącej obsługi niezelektryfikowanych połączeń kolejowych w regioni ... » więcej 2021-11-30, godz. 18:35 Radni PiS chcą nadzwyczajnej sesji bydgoskiej rady miasta Bydgoscy radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Chodzi głównie o to, by wysłuchany został głos przedstawici ... » więcej 2021-11-30, godz. 14:20 Sztuczna inteligencja będzie czuwać przy pacjencie? To nas czeka! Jak sztuczna inteligencja i robotyzacja zmieniają medycynę? W czym są pomocne? O tym rozmawiają w Toruniu uczestnicy konferencji „Sztuczna inteligencja w medy ... » więcej 2021-11-30, godz. 12:18 Krwiobus przed NFZ w Bydgoszczy. Podzielili się najcenniejszym lekiem [wideo] Krwiodawcy pojawili się przed bydgoską siedzibą Narodowego Funduszu Zdrowia. Zbiórka krwi ruszyła już po raz szósty. Inicjatorką akcji jest Monika Kamińska - ... » więcej 2021-11-30, godz. 09:15 Handlował na giełdzie podróbkami oryginalnej odzieży. Zajęła się nim policja 33-letni mężczyzna sprzedawał podróbki na inowrocławskiej giełdzie. Teraz czeka go ograniczenie wolności i praca na cele społeczne oraz przepadek odzieży. Na ... » więcej 2021-11-29, godz. 21:15 Nie odnowią lasu, tylko zbudują mieszkania i sklepy. Radni z Tucholi byli za Tucholscy radni zdecydowali, że 4-hektarowa działka, gdzie jeszcze niedawno rósł las, może zmienić swoje przeznaczenie na usługi i zabudowę mieszkaniową. » więcej 2021-11-29, godz. 19:18 Zbudowali skrzyżowanie i ścieżkę rowerową. Kobylniki mają nowe rondo Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wraz z burmistrzem Kruszwicy uroczyście otworzyli w poniedziałek nowe rondo w Kobylnikach (powiat inowrocławski). » więcej 2021-11-29, godz. 18:26 Prezydent Inowrocławia zarobi dwa razy więcej. „Miał śmiesznie niską pensję” Po burzliwej dyskusji inowrocławscy radni zdecydowali o blisko 100-procentowej podwyżce wynagrodzenia prezydenta. Uwzględniając wszystkie dodatki zarobki Rysz ... » więcej
1234567