Wtorek, 20 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
2021-02-23, 17:34 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

O programie „Psycholog w każdej szkole” przy okazji Dnia Walki z Depresją [wideo]

W Bydgoszczy Lewica Razem zorganizowała konferencję prasową z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją. Fot. JW
W Bydgoszczy Lewica Razem zorganizowała konferencję prasową z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją. Fot. JW
W Bydgoszczy Lewica Razem zorganizowała konferencję prasową z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją.
– Nie każde dziecko czy nastolatek z problemami psychicznymi musi być leczony na oddziale szpitalnym. W wielu przypadkach zamiast farmakologii wystarczyłaby pomoc i wsparcie szkolnego psychologa - mówi psychiatra, profesor Aleksander Araszkiewicz, szef Kliniki Psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy.

Kujawsko-pomorski konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii przyznaje jednocześnie, że w polskich szkołach brakuje psychologów, którzy mogliby szybko reagować na problemy młodych ludzi.

O poparcie dla obywatelskiego projektu ustawy „Psycholog w każdej szkole” apelowali bydgoscy działacze Lewicy Razem.

– Tak jak sami nie poradzimy sobie ze złamaną nogą, tak samo z wieloma problemami natury psychicznej również nie poradzimy sobie sami. Musimy otoczyć nasze dzieci opieką systemową i profilaktyką. W tym celu ludzie z Fundacji na rzecz Praw Ucznia stworzyli obywatelski projekt ustawy, który się nazywa „Psycholog w każdej szkole” – powiedziała Karolina Kozłowska.

We wtorek 23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją, która w dużej mierze dotyka młodzież i dzieci. Pandemia pogłębia stany depresyjne i uzależnienie cyfrowe.
Mówi prof. Aleksander Araszkiewicz
Mówi Karolina Kozłowska
W Bydgoszczy Lewica Razem zorganizowała konferencję prasową z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją. Wideo: JW

Dla rodziny

2021-04-19, godz. 15:16 Pogrzeby chorych na COVID-19: kremacja to wybór, nie można do niej zmuszać - Zwłoki trzeba skremować - to zdanie coraz częściej słyszą bliscy osób zmarłych na COVID-19. Domy pogrzebowe czasami wręcz wymuszają kremację. - Są to tylko ... » więcej 2021-04-18, godz. 09:05 Koncert dla „Śpiocha" w Ogólnopolskim Dniu Pacjenta w Śpiączce 18 kwietnia przypada Ogólnopolski Dzień Pacjenta w śpiączce - święto uchwalone przez Sejm RP w 2012 roku. W toruńskiej Fundacji „Światło” zaplanowano tego dni ... » więcej 2021-04-17, godz. 17:00 Rowery cargo pokazały się na mieście. Jeździ się świetnie! [wideo, zdjęcia] Można nim przewieźć dzieci lub bagaż, i to do kilkudziesięciu kilogramów. Rower cargo jest ekologiczną alternatywą dla samochodu - przekonywali działacze Stow ... » więcej 2021-04-15, godz. 11:49 Są pieniądze na ratowanie Celinki! 290 tys. osób wzięło udział w zbiórce Udało się zebrać prawie  9 mln zł złotych na leczenie ponadrocznej Celinki z Szubina.  Tyle kosztuje terapia genowa stosowana w sma, czyli rdzeniowym  zaniku ... » więcej 2021-04-14, godz. 21:04 Unia Europejska robi kolejny krok w stronę paszportów szczepionkowych Kraje Unii Europejskiej formalnie przyjęły mandat do negocjacji z Parlamentem Europejskim w sprawie wprowadzenia paszportów szczepionkowych. Ma to być krok w ... » więcej 2021-04-14, godz. 09:30 Myślała, że znalazła suczkę i cztery szczenięta na drodze, a uratowała rodzinę lisów Mieszkanka powiatu inowrocławskiego zainteresowała się zwierzakami, które znalazła na drodze. Myślała, że to psia rodzina, a to były lisy.   » więcej 2021-04-12, godz. 16:10 Pomysłowy pojazd czyli rower cargo. Do wypożyczenia w Bydgoszczy! [zdjęcia, wideo] Są popularne m.in. w Niemczech, Danii czy Niderlandach. Od poniedziałku rowery cargo można wypożyczać także w Bydgoszczy, co ważne - za darmo. » więcej 2021-04-12, godz. 09:37 Wakacje 2021: w Hiszpanii bez masek na plaży, do Grecji po zaszczepieniu lub z testem Kraje południa Europy przygotowują się do drugiego już sezonu wakacyjnego podczas pandemii. Hiszpania, Grecja, Cypr i Chorwacja liczą, że postęp w szczepienia ... » więcej 2021-04-11, godz. 17:56 Akrobatyka hamakowa na balkonie. Pomysł na aktywność fizyczną w pandemii Siłownie, baseny i orliki z powodu epidemii zamknięte, to nie oznacza jednak, że mieszkańcy regionu zrezygnowali z aktywności fizycznej. Ciekawą propozycję ba ... » więcej 2021-04-11, godz. 15:00 Polski Misjonarz Miłosierdzia: „Papuasi dziękują mi, że z nimi żyję” [wywiad] - Dla Papuasów Jezus reprezentuje świat białych, jest z nimi i dla nich. Bez trudu otworzyli się na Niego, bardzo wierzą i też doświadczają wielu łask i cudów ... » więcej
1234567