Wtorek, 11 maja 2021 r.   Imieniny: Igi, Miry, Władysławy
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2021-02-24, 07:56 PAP

Wojewoda: nie ma potrzeby uruchamiania szpitala tymczasowego w Ciechocinku

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz (L) oraz wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda (P). Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz (L) oraz wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda (P). Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Obecnie nie ma konieczności uruchamiania szpitala tymczasowego w Ciechocinku, a w razie potrzeby placówka może zacząć działać w ciągu dwóch - trzech tygodni - poinformował we wtorek wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.
W szpital tymczasowy został przekształcony 22. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny.

– Szpitale tymczasowe zostały zbudowane w każdym województwie na wypadek konieczności nagłego zwiększenia miejsc do hospitalizacji chorych na COVID-19. Na razie nie mamy takiej potrzeby. Obecnie w szpitalach w województwie przebywa 919 chorych, a apogeum było na początku stycznia, kiedy ich liczba sięgała 1350. Dysponujemy 1800 miejscami dla pacjentów covidowych - powiedział Bogdanowicz.

Wojewoda zaznaczył, że placówka obecnie pełni rolę centralnego punktu szczepień w województwie, gdzie tygodniowo wykonywanych jest 1400 szczepień.

– Nie mamy sytuacji, aby konieczne było uruchamianie szpitala tymczasowego i mam nadzieję, że takie potrzeby w ogóle nie będzie. Gdyby jednak zaszła taka konieczność, to w ciągu dwóch - trzech tygodni od decyzji zacznie działać. Mam nadzieję, że niedługo pandemia skończy się, a szpital w Ciechocinku będzie mógł wrócić do funkcji uzdrowiskowej, prowadzić m.in. rehabilitację pocovidową - podkreślił w Cichocinku Bogdanowicz.

Wojewoda dodał, że ciechociński szpital tymczasowy został przygotowany w sposób przemyślany i praktycznie z dnia na dzień mógłby wrócić do dawnych funkcji.

Szpital tymczasowy w Ciechocinku osiągnął gotowość w połowie grudnia 2020 r. Przygotowano 250 miejsc, w tym 140 łóżek tlenowych i 60 respiratorowych. Zbudowano trzy zbiorniki tlenowe - jeden 11-tonowy i dwa zapasowe 2-tonowe. Rozprowadzona została instalacja tlenowa. Inwestycja trwała 38 dni, a jej koszt sięgnął 3,7 mln zł, nie licząc wyposażenia.

Wiadomości lokalne

2021-05-11, godz. 07:11 Zabawa i nauka poprzez zmysły, czyli sensoryczny plac zabaw we Włocławku We Włocławku otwarto pierwszy sensoryczny plac zabaw. Powstał obok Przedszkola Publicznego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Targowej. Po godzinach pr ... » więcej 2021-05-10, godz. 21:56 Pożar składowiska opon pod Gniewkowem. Pracownik ukarany mandatem 15 zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem na składowisku opon w Murzynnie w gminie Gniewkowo. Przyczyną powstania pożaru była nieostrożność pracownika. » więcej 2021-05-10, godz. 21:20 Balony na niebie i online. Puchar Gordona Bennetta w Toruniu Blisko dwadzieścia balonów z międzynarodowymi drużynami na pokładzie pojawi się w sierpniu na kujawsko-pomorskim niebie. Wszystko za sprawą zaplanowanych na k ... » więcej 2021-05-10, godz. 20:15 Apel za apelem ws. podwyżki ceny za wywóz śmieci w Grudziądzu Radni Koalicji Obywatelskiej zaapelowali do posła Solidarnej Polski Mariusza Kałużnego o zmianę prawa. Wcześniej parlamentarzysta apelował, aby grudziądzcy ra ... » więcej 2021-05-10, godz. 18:23 Ponad podziałami o unijnych pieniądzach dla regionu. Kujawsko-Pomorskie Forum Samorządowe O większe pieniądze dla Kujaw i Pomorza z Unii Europejskiej walczą samorządowcy z regionu. Przyjęli w tej sprawie apel do rządu. » więcej 2021-05-10, godz. 17:18 Iwona Michałek: 41 mld zł z KPO trafi na Kujawy i Pomorze Polska gospodarka potrzebuje drugiego oddechu - powiedziała w Toruniu Iwona Michałek, wiceminister w resorcie rozwoju, pracy i technologii z Porozumienia Jaro ... » więcej 2021-05-10, godz. 16:25 Politycy PO apelują o jasne zasady podziału pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy Politycy Platformy Obywatelskiej domagają się jasnych zasad dotyczących podziału unijnych pieniędzy między regionami. O sprawiedliwy podział środków z Krajowe ... » więcej 2021-05-10, godz. 15:33 96 nowych zakażeń, ani jednego zgonu. Dawno takich liczb w regionie nie było Dzisiejsze dane dotyczące nowych zakażeń koronawirusem w regionie pokazują, że epidemia słabnie. Ostatni raz ani jednego zgonu nie potwierdzono w Kujawsko-Pom ... » więcej 2021-05-10, godz. 13:57 Chorowała na COVID-19 i wyszła na zakupy. Sąd: rok więzienia w zawieszeniu Miała pełną świadomość, że jest zakażona koronawirusem, a mimo to wyszła dwukrotnie na zakupy. Sąd Okręgowy w Toruniu skazał Karolinę L. na rok więzienia w za ... » więcej 2021-05-10, godz. 13:04 Zwłoki 58-latka wyłowione z Jeziora Ługowskiego. Jak doszło do tragedii? Włocławscy policjanci prowadzą pod nadzorem prokuratora postępowanie w sprawie zwłok, wyłowionych z Jeziora Ługowskiego w powiecie włocławskim. Policjanci ust ... » więcej
1234567