Niedziela, 11 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Filipa, Leona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2021-02-20, 17:50 Michał Zaręba/Redakcja

XXXIV sesja Rady Miasta Inowrocławia. Nad czym debatowali radni?

Bogusława Mikołajczak - naczelnik Wydziału Dróg i Transportu podczas zdalnej sesji Rady Miasta./ fot. Urząd Miasta Inowrocławia
Bogusława Mikołajczak - naczelnik Wydziału Dróg i Transportu podczas zdalnej sesji Rady Miasta./ fot. Urząd Miasta Inowrocławia
Wynagrodzenie nauczycieli, zmiany drogowe, los bezdomnych zwierząt - o tym m.in. rozmawiali radni podczas ostatniej sesji Rady Miasta Inowrocławia.
Inowrocławscy radni przyjęli program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt domowych na terenie Inowrocławia na 2021 r. Program obejmuje m.in. zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku dla zwierząt i opieki weterynaryjnej (w przypadku zdarzeń drogowych, całodobowej opieki weterynaryjnej), odławianie bezdomnych zwierząt, opiekę nad wolno żyjącymi kotami, w tym ich dokarmianie.

Jednak nie wszyscy radni poparli ten program. Ze sformułowaniem "adopcja zwierząt" nie zgodził się radny PiS Jacek Tarczewski. Bezskuteczne wnioskował o zastąpienie słowa na zbycie lub nabycie. Jak stwierdził, wyrażenie "adopcja" z definicji dotyczy wyłącznie relacji międzyludzkich.

Bogusława Mikołajczak, naczelnik Wydziału Dróg i Transportu inowrocławskiego ratusza przekazała z kolei, że w mieście będą nowe przystanki.

Radni przyjęli także propozycję zmian w tegorocznym budżecie. Podczas sesji przedstawione zostało sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez miasto Inowrocław za rok 2020.

W związku z zakończeniem budowy ronda turbinowego, przebudowy ul. Staropoznańskiej oraz remontu ul. Budowlanej wraz z budową ścieżki rowerowej, inowrocławscy radni przyjęli uchwałę uwzględniającą lokalizacje nowych przystanków po zmianach w wykazie przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Miasto Inowrocław:

1. ul. Górnicza – skrzyżowanie z ul. Poznańską, kierunek ul. Szymborska – przystanek przeniesiony z drogi powiatowej ul. Poznańskiej (przy stacji paliw BP),

2. ul. Górnicza – skrzyżowanie z ul. Staszica, kierunek ul. Poznańska,

3. ul. Prymasa Józefa Glempa – skrzyżowanie z al. Niepodległości, kierunek ul. Poznańska,

4. ul. Prymasa Józefa Glempa – skrzyżowanie z ul. Staszica, kierunek al. Niepodległości,

5. ul. Staropoznańska – skrzyżowanie z ul. Budowlaną, kierunek ul. Popowicka (przystanek przeniesiony z ul. Budowlanej/pętla).

Podczas zdalnej sesji przyjęto także zmianę do uchwały w sprawie ustalenia przebiegu istniejących dróg kategorii gminnej na terenie Inowrocławia. Zgodnie z art. 10 ust. 4 ustawy o drogach publicznych - nowo wybudowany odcinek drogi (od skrzyżowania ul. Długiej z ul. Marulewską do skrzyżowania ul. Szymborskiej z ul. Miechowicką) został zaliczony do kategorii drogi gminnej.

Szczegóły w relacji Michała Zaręby.
Relacja z sesji: materiał Michała Zaręby (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-04-11, godz. 17:04 Ogień z hali przeniósł się na pole. Pożar w Dąbrowie Wielkiej pod Bydgoszczą Pożar hali do produkcji peletu oraz składowiska surowca w Dąbrowie Wielkiej koło Nowej Wsi Wielkiej (powiat bydgoski). » więcej 2021-04-11, godz. 16:31 Urządzili zasadzkę na dwóch pedofilów. Zatrzymali ich i przekazali policjantom Dwaj pedofile zatrzymani przez bydgoskich policjantów, a wszystko dzięki organizacji tropiącej podobnych przestępców. Do zdarzeń doszło w czwartek wieczorem i ... » więcej 2021-04-11, godz. 13:29 Pies nie miał siły wstać, nie jadł od tygodnia. Była interwencja, ale nie przeżył Był wyczerpany do tego stopnia, że nie mógł stać na własnych nogach. Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt -  po anonimowym zgłoszeniu  - odebrało inter ... » więcej 2021-04-11, godz. 11:52 Nie było wolnej karetki, więc poleciał śmigłowiec. Akcja w Bydgoszczy Jeden z mieszkańców bydgoskich Bartodziejów ciężko zachorował i wezwał karetkę. Poleciało do niego Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. » więcej 2021-04-11, godz. 07:45 8760 godzin programu rocznie, 41 dziennikarzy. Świętujemy Polski Dzień Radia Równo 98 lat temu Stowarzyszenie Radiotechników Polskich wydało opinię do wytycznych ustawy radiotelegraficznej. Był to ważny krok w powstaniu polskiego radia ... » więcej 2021-04-10, godz. 19:39 Na pasie awaryjnym autostrady A1 zapalił się samochód Z utrudnieniami musieli się liczyć kierowcy jadący autostradą A1 w okolicach miejscowości Grupa, gdzie zapaliło się auto. Ruch w kierunku Gdańska odbywał się ... » więcej 2021-04-10, godz. 16:13 Krew jest potrzebna zawsze. Leśnicy z regionu postanowili pomóc Kujawsko-pomorscy leśnicy oddawali w piątek (09.04.) krew, w ramach akcji 'Leśne osocze, leśna krew' organizowanej przez Lasy Państwowe we współpracy z Narodo ... » więcej 2021-04-10, godz. 14:40 Nie ma kolejnych zakażeń bakterią New Delhi w szpitalu w Ciechocinku Są już wyniki badań. W grupie ponad 20 pacjentów nie stwierdzono obecności patogenu New Delhi opornego na antybiotyki. Przypomnijmy, że wcześniej bakteria ta ... » więcej 2021-04-10, godz. 12:44 Mieszkańcy Torunia mogą dziś "Posadzić drzewo dla pokoleń" Na Barbarce czekają sadzonki różnych gatunków drzew przygotowane przez Lasy Państwowe. Rośliny rozdawane są bezpłatnie. Można po nie przychodzić do godz. 14:0 ... » więcej 2021-04-10, godz. 12:08 Po kontroli, NFZ upomniał szpital w Ciechocinku za szczepienie poza kolejnością Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny w Ciechocinku kilka miesięcy temu zaszczepił grupę naukowców UMK, w tym posła PiS Zbigniewa Girzyńskiego. NFZ ... » więcej
1234567