Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r.   Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Spółdzielnia
2021-01-13, 14:58 Jolanta Fischer/Redakcja

Minister Andrzej Adamczyk przyjechał do regionu w sprawie dróg i kolei [wideo]

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk mówił w Bydgoszczy o planach rozwoju regionu./fot. Janusz Wiertel
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk mówił w Bydgoszczy o planach rozwoju regionu./fot. Janusz Wiertel
Terminal intermodalny, więcej połączeń, modernizacja dworców kolejowych i nowoczesne drogi - tak w skrócie wygląda plan na rozwój komunikacji na Kujawach i Pomorzu, o którym mówił dziś (13.01.) w Bydgoszczy minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk. Szef resortu infrastruktury podjął także temat problemów kolejowych regionu.
Jak podkreślił polityk, rząd Prawa i Sprawiedliwości wywiązuje się ze swoich obietnic i ma ambitne plany:

- Żeby mówić o skutecznej aktywności w ramach likwidacji wykluczenia komunikacyjnego, to trzeba być obecnym, trzeba rozmawiać, weryfikować na miejscu. Chcemy do 2025 roku dojechać bezpieczną, nowoczesną drogą ekspresową z Bydgoszczy do Torunia, ale też mamy nadzieję do 2022 roku dojechać do Grudziądza nowoczesną drogę ekspresową S5. Mamy nadzieję również dalej drogą ekspresową S10 jechać na zachód w czwartym kwartale 2021 roku - mówił w Bydgoszczy minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

W spotkaniu uczestniczyli także lokalni działacze PiS, którzy zwrócili uwagę na problemy, z którymi boryka się region. Jednym z nich są niedawne decyzje marszałka Piotra Całbeckiego o ograniczeniach w kursowaniu kolei. Zdaniem posła Piotra Króla, taka decyzja to dla mieszkańców „masakra":

- Pan marszałek w 2019 roku powołał zespół, który miał przygotować nową ofertę przewozową. To przygotowanie oferty przez zespół wyglądało w ten sposób, że zespół wynajął jednoosobową firmę, której zapłacił około 50 tys. zł, a firma ta przedstawiła na dwóch kartkach Excelu swoje pomysły na połączenia lokalne. Kto zdrowy jest w stanie wymyślić taki patent, że: powołuje zespół, który półtora roku nad czymś pracuje, po czym obcina połączenia, ale i tak płaci za te połączenia, których nie realizuje. Ludzie w różnych małych miejscowościach mają problemy. Wierzchucin - Czersk - Laskowice to jest taki trójkąt bermudzki, tam już nic kompletnie nie jeździ. I ten podmiot organizuje taki chaos, a płaci za to dokładnie tyle samo - mówi poseł Piotr Król.

Piotr Król ogłosił także, że od czerwca bydgoszczanie będą jeździć pociągami wyprodukowanymi przez PESĘ.
Mówi minister Andrzej Adamczyk
Mówi poseł Piotr Król
Materiał Jolanty Fischer (Popołudnie z nami)
Konferencja prasowa ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka/wideo: Janusz Wiertel/wideo: Janusz Wiertel
Konferencja prasowa ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka/wideo: Janusz Wiertel

Wiadomości lokalne

2021-01-17, godz. 19:07 Duża hala z boiskiem, cztery strefy. Budują Akademickie Centrum Sportu Do budowy Akademickiego Centrum Sportu w Fordonie przygotowuje się Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Nowy obiekt powstanie u zbiegu ulic K ... » więcej 2021-01-17, godz. 15:26 Bazylika, trzy bloki na Wyżynach i inne budynki bez wody. Przez mróz pękały rury Mróz dał się w niedzielę we znaki mieszkańcom Bydgoszczy, pozbawiając niektórych wody. Z trzema dużymi awariami walczyły od rana Miejskie Wodociągi i Kanaliza ... » więcej 2021-01-17, godz. 13:44 Kurator Marek Gralik: szkoły przygotowane na powrót najmłodszych uczniów Uczniowie klas I-III szkół podstawowych w poniedziałek (18 stycznia) wracają do nauki stacjonarnej w szkołach. Powrót będzie odbywał się w reżimie sanitarnym. » więcej 2021-01-17, godz. 12:14 Nurkował pod lodem i nie wypłynął. Morsowanie zakończyło się śmiercią Tragicznie zakończyła się w niedzielę próba przepłynięcia członka grupy morsów pod lodem na jeziorze w Urszulewie koło Rypina. Mężczyzna nie żyje. » więcej 2021-01-17, godz. 12:02 Takiego mrozu dawno nie było! Drogi w naszym regionie przejezdne [wideo] - Drogie krajowe, ekspresowe i autostrady w województwie kujawsko-pomorskim są przejezdne, a ich nawierzchnia jest czarna i mokra - inforrmuje dyżurny z bydgo ... » więcej 2021-01-17, godz. 09:45 Zbite szyby i lampy, wyrwane kraty. Kto dewastuje kapliczki Kalwarii Pakoskiej? Po wielu latach spokoju, w ciągu ostatnich 6 miesięcy kapliczki Kalwarii Pakoskiej padły ofiarą 5 aktów wandalizmu. » więcej 2021-01-17, godz. 08:30 Dotacje dla właścicieli zabytkowych kamienic w Bydgoszczy Właściciele zabytkowych budynków w Bydgoszczy mogą liczyć na wsparcie z Urzędu Miasta. Chodzi o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty b ... » więcej 2021-01-16, godz. 21:30 Sześć ofert na opracowanie studium obwodnicy Lipna Sześć biur projektowych złożyło oferty na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) dla obwodnicy ... » więcej 2021-01-16, godz. 18:05 Nowy sprzęt trafił do grudziądzkich strażaków z OSP Nowoczesny sprzęt otrzymali strażacy ochotnicy z Grudziądza. Samorząd kupił ratownikom m.in. kamery termowizyjne, nosze czy pojemniki z gazem. » więcej 2021-01-16, godz. 15:26 Wypadek w Szpetalu Górnym koło Włocławka. 2 osoby ranne Dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 67 w Szpetalu Górnym koło Włocławka. Dwie osoby zostały ranne - poinformował dyżurny oddziału GDDKiA ... » więcej
1234567