Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r.   Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Spółdzielnia
2021-01-13, 19:03 Katarzyna Prętkowska

Kłopoty z komunikacją w regionie. Jak minister z marszałkiem o kolei nie porozmawiali

Chodzi o redukcję części połączeń kolejowych. Fot. Marcin Doliński
Chodzi o redukcję części połączeń kolejowych. Fot. Marcin Doliński
Marszałek Piotr Całbecki odpowiada ministrowi Andrzejowi Adamczykowi w sprawie kryzysu komunikacyjnego w regionie.
Chodzi o redukcję części połączeń kolejowych. Szef resortu infrastruktury na spotkaniu w Bydgoszczy skrytykował decyzje zarządu województwa dotyczące siatki połączeń na Kujawach i Pomorzu. Piotr Całbecki informuje, że chętnie zapozna się z propozycjami ministra.

– Marszałek Piotr Całbecki jest głuchy na apele dotyczące zwiększenia liczby połączeń kolejowych w regionie – mówił podczas konferencji w Urzędzie Wojewódzkim minister Andrzej Adamczyk.

– Jest niezmiernie ważne, aby z wykluczeniem komunikacyjnym każdy starał się walczyć w sposób odpowiedzialny, ale przede wszystkim z absolutną determinacją i na pewno do takich ludzi nie należy niestety pan marszałek województwa kujawsko-pomorskiego – dodał Andrzej Adamczyk.

Szef resortu infrastruktury zadeklarował gotowość współpracy, która pozwoli rozszerzyć ofertę dla pasażerów na Kujawach i Pomorzu.

Marszałek Piotr Całbecki w nadesłanej do mediów odpowiedzi napisał: „szkoda, że jeśli Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury był tak blisko i odwiedzał nasz region nie poinformował mnie o tym. Chętnie wyjaśniłbym na czym polega problem. Chętnie też zapoznam się z jego propozycjami. Tym bardziej że nasze cele są dokładnie takie same.
Materiał Katarzyny Prętkowskiej

Wiadomości lokalne

2021-01-17, godz. 19:07 Duża hala z boiskiem, cztery strefy. Budują Akademickie Centrum Sportu Do budowy Akademickiego Centrum Sportu w Fordonie przygotowuje się Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Nowy obiekt powstanie u zbiegu ulic K ... » więcej 2021-01-17, godz. 15:26 Bazylika, trzy bloki na Wyżynach i inne budynki bez wody. Przez mróz pękały rury Mróz dał się w niedzielę we znaki mieszkańcom Bydgoszczy, pozbawiając niektórych wody. Z trzema dużymi awariami walczyły od rana Miejskie Wodociągi i Kanaliza ... » więcej 2021-01-17, godz. 13:44 Kurator Marek Gralik: szkoły przygotowane na powrót najmłodszych uczniów Uczniowie klas I-III szkół podstawowych w poniedziałek (18 stycznia) wracają do nauki stacjonarnej w szkołach. Powrót będzie odbywał się w reżimie sanitarnym. » więcej 2021-01-17, godz. 12:14 Nurkował pod lodem i nie wypłynął. Morsowanie zakończyło się śmiercią Tragicznie zakończyła się w niedzielę próba przepłynięcia członka grupy morsów pod lodem na jeziorze w Urszulewie koło Rypina. Mężczyzna nie żyje. » więcej 2021-01-17, godz. 12:02 Takiego mrozu dawno nie było! Drogi w naszym regionie przejezdne [wideo] - Drogie krajowe, ekspresowe i autostrady w województwie kujawsko-pomorskim są przejezdne, a ich nawierzchnia jest czarna i mokra - inforrmuje dyżurny z bydgo ... » więcej 2021-01-17, godz. 09:45 Zbite szyby i lampy, wyrwane kraty. Kto dewastuje kapliczki Kalwarii Pakoskiej? Po wielu latach spokoju, w ciągu ostatnich 6 miesięcy kapliczki Kalwarii Pakoskiej padły ofiarą 5 aktów wandalizmu. » więcej 2021-01-17, godz. 08:30 Dotacje dla właścicieli zabytkowych kamienic w Bydgoszczy Właściciele zabytkowych budynków w Bydgoszczy mogą liczyć na wsparcie z Urzędu Miasta. Chodzi o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty b ... » więcej 2021-01-16, godz. 21:30 Sześć ofert na opracowanie studium obwodnicy Lipna Sześć biur projektowych złożyło oferty na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) dla obwodnicy ... » więcej 2021-01-16, godz. 18:05 Nowy sprzęt trafił do grudziądzkich strażaków z OSP Nowoczesny sprzęt otrzymali strażacy ochotnicy z Grudziądza. Samorząd kupił ratownikom m.in. kamery termowizyjne, nosze czy pojemniki z gazem. » więcej 2021-01-16, godz. 15:26 Wypadek w Szpetalu Górnym koło Włocławka. 2 osoby ranne Dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 67 w Szpetalu Górnym koło Włocławka. Dwie osoby zostały ranne - poinformował dyżurny oddziału GDDKiA ... » więcej
1234567