Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.   Imieniny: Pawła, Miłosza, Elwiry
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Spółdzielnia
2021-01-04, 10:22 Redakcja

Sypnęło śniegiem na Kujawach i Pomorzu! Uwaga na drogach! [zdjęcia, wideo]

Ul. Gdańska w Bydgoszczy. Fot. Tomasz Kaźmierski
Ul. Gdańska w Bydgoszczy. Fot. Tomasz Kaźmierski
Opady śniegu w Toruniu. Fot. Piotr Majewski
Opady śniegu w Toruniu. Fot. Piotr Majewski
Trudna sytuacja na drogach w Toruniu. Fot. Michał Zaręba
Trudna sytuacja na drogach w Toruniu. Fot. Michał Zaręba
Zgodnie z prognozami pogody w poniedziałek zaczął padać śnieg. To w związku z rozległym ośrodekiem niżowym znad Europy południowej z rozmywającym się frontem ciepłym.
z rozmywającym się frontem ciepłym.
Lokalnie śnieg może zamienić się w deszcz, a na drogach może powstać gołoledź. Temperatura od 0 do 2 stopni.

W Toruniu z powodu intensywnych opadów śniegu problemy z przejazdem mają kierowcy między innymi na moście im. gen. Zawackiej. Utknęły autobusy MZK.

– Prognozy nie wskazywały na tak intensywny opad. 10 pługosolarek jeździ po ulicach Torunia oraz 10 ciągników z posypywarkami – mówi Piotr Rozwadowski, prezes MPO w Toruniu.

Do pierwszych kolizji doszło już w Bydgoszczy, m.in. na rondzie Jagiellonów. Zablokowane było też skrzyżowanie ul. Ugory z Podgórną.

Choć trwają ferie, dzieci i młodzież mają ograniczone możliwości korzystania z białego szaleństwa, ze względu na obostrzenia. Pozostaje cieszyć się białą szatą kujawsko-pomorskich miast.

Na wtorek także zapowiadane są opady śniegu.
Sytuacja w Toruniu. Materiał Michała Zaręby
Materiał Katarzyny Prętkowskiej (Popołudnie z nami)
Mówi Piotr Rozwadowski, prezes MPO w Toruniu
Opady śniegu. Wideo: Janusz Wiertel
Trudna sytuacja na drogach w Toruniu. Wideo: Michał Zaręba

Wiadomości lokalne

2021-01-24, godz. 22:04 Przychodnia Intercor: - Jesteśmy gotowi. Możemy szczepić! - Musieliśmy się zorganizować stosownie do wytycznych Ministerstwa Zdrowia - mówi Szymon Karwowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Intercor. W poniedziałek ... » więcej 2021-01-24, godz. 16:02 Świętujemy 76. rocznicę wyzwolenia Bydgoszczy spod okupacji hitlerowskiej Uroczystości upamiętniające wyzwolenie Bydgoszczy spod okupacji hitlerowskiej rozpoczęły się w niedzielę 24 stycznia o godz. 10. Kwiaty w imieniu Miasta złoży ... » więcej 2021-01-24, godz. 14:02 Uwaga kierowcy będzie ślisko! Najbardziej w nocy i nad ranem [wideo] Przed oblodzeniem ostrzegają ponownie centra zarządzania kryzysowego w naszym regionie. » więcej 2021-01-24, godz. 12:01 Stracili wszystko w pożarze, podtruli się tlenkiem węgla. Można im pomóc - Nie tak miał się zacząć ten 2021 rok - tak o swojej sytuacji mówi 3-osobowa rodzina z Torunia, która w wyniku pożaru straciła cały dobytek życia. Barbara i ... » więcej 2021-01-24, godz. 09:14 Maltretowane dziecko czuje się lepiej. Ma trafić do rodziny zastępczej 3-miesięczny Remek, który ze złamaniami i oparzeniami ciała trafił do toruńskiego szpitala czuje się dobrze i prawdopodobnie jutro zostanie wypisany - przekaz ... » więcej 2021-01-23, godz. 18:12 Bydgoszcz. Groźny wypadek na ul. Inwalidów. Cztery osoby poszkodowane W sobotnie popołudnie (23.01.) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych przy ul. Inwalidów. Cztery osoby pogotowie zabrało do szpitala. Trzeba będzie te ... » więcej 2021-01-23, godz. 15:21 Ochotnicy z Kujaw i Pomorza pomagają Słowakom walczyć z pandemią Grupa ochotników z Kujaw i Pomorza pomaga Słowakom w pobieraniu próbek do testów na obecność COVID - 19. Pracują w punktach stacjonarnych i mobilnych. Łącznie ... » więcej 2021-01-23, godz. 14:38 Pieką, grają, licytują - wszystko dla Celinki, która walczy o zdrowie i życie 23 stycznia przypadają pierwsze urodziny Celinki Andrzejewskiej z Szubina. Z tej okazji w szubińskiej bibliotece zorganizowano kiermasz dobroczynny, z którego ... » więcej 2021-01-23, godz. 13:39 - Nadal brakuje szczepionek dla osób z grupy O - alarmuje prezydent Ryszard Brejza - Rozpoczynają się szczepienia osób z „grupy pierwszej”, a wciąż brakuje szczepionek dla osób z „grupy zero”, do której zostali zakwalifikowani pracownicy MOP ... » więcej 2021-01-23, godz. 12:19 Historyczne grodzisko Goplan błyskawicznie zarasta. Leśnicy wytrwale je pielą Nadleśnictwo Miradz kontynuuje prace we wczesnośredniowiecznym grodzisku w Mietlicy nad Gopłem. Zaczęło się w 2011 roku od usuwania samosiejek. Zarastanie to ... » więcej
1234567