Niedziela, 25 lipca 2021 r.   Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2020-12-15, 12:40 Maciej Wilkowski/Redakcja

Przekazywane w reżimie sanitarnym, ale dotarło. Betlejemskie Światło Pokoju w PR PiK

Małgorzata Burchardt i Marcin Kupczyk z Betlejemskim Światłem Pokoju/fot. mg
Małgorzata Burchardt i Marcin Kupczyk z Betlejemskim Światłem Pokoju/fot. mg
Betlejemskie Światło Pokoju od niedzieli jest w naszym regionie. We wtorek dotarło do Polskiego Radia PiK w Bydgoszczy.
Sztafeta Światła zaczyna się w Betlejem - w Grocie Narodzenia Pańskiego. To w tym miejscu każdego roku odpalany jest płomień niesiony przez skautów, który w wielkiej sztafecie obiega świat. W jego przekazywanie mieszkańcom naszego regionu zaangażowani są harcerki i harcerze z Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi ZHP oraz najmłodszej organizacji harcerskiej w naszym województwie - Związku Harcerstwa Pomorza i Kujaw z Bydgoszczy.

- Nasza organizacja działa przede wszystkim na terenie powiatu bydgoskiego, więc roznosimy światło w Bydgoszczy, po terenie gminy Nowa Wieś Wielka i gminy Białe Błota – mówi harcmistrz Maciej Sas z ZHPiK. - Już trafiło do domów naszych harcerzy, teraz będziemy przekazywać je do urzędów. Wszystko niestety musimy robić w reżimie sanitarnym, więc jest to dosyć niecodzienne przekazywanie, bo na zewnątrz - nie wchodzimy do budynków. Zostawiamy światło pod drzwiami, wszystko wygląda bardzo symbolicznie – dodaje.

Betlejemskie Światło Pokoju jest w tym roku roznoszone pod hasłem „Światło służby". Ma być inspiracją dla wszystkich do niesienia bezinteresownej pomocy oraz wezwaniem do wspólnej pracy, działania na rzecz lokalnej społeczności i jej otoczenia. W niedzielę (20 grudnia) będzie przekazywane bydgoszczanom - w kościele  pw. Bożego Ciała przy ul. Jesionowej oraz mieszkańcom gminy Nowa Wieś Wielka i powiatu bydgoskiego - w kościele parafii pw. NMP Królowej Polski w Brzozie Bydgoskiej.
Relacja Macieja Wilkowskiego

Wiadomości lokalne

2021-07-24, godz. 21:23 Szczepionkowa ściema? Fałszywe zaświadczenia potwierdzające szczepienia przeciw COVID-19 Do Naczelnej Izby Lekarskiej docierają informacje o udziale lekarzy w wystawianiu fałszywych zaświadczeń potwierdzających szczepienie przeciwko COVID-19. » więcej 2021-07-24, godz. 20:05 Antypartia: To wyborcy, a nie partie powinny trzymać posła za gardło Likwidacja progu referendalnego, zmiana ordynacji wyborczej na większościową, wprowadzenie możliwości odwoływania posła w czasie kadencji - to niektóre z post ... » więcej 2021-07-24, godz. 14:35 Szczepienie przy okazji zakupów? To możliwe W toruńskiej galerii handlowej Atrium Copernicus można zaszczepić się przeciw COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji. Uruchomiony w sobotę punkt szczepień będ ... » więcej 2021-07-24, godz. 12:35 Ambasador Hiszpanii przyjechał do Torunia. Jaki jest powód wizyty? [zdjęcia] Francisco Javier Sanabria Valderrama weźmie udział w niedzielnych uroczystościach - kiedy to kościół św. Jakuba zostanie ogłoszony sanktuarium. W piątek ambas ... » więcej 2021-07-24, godz. 10:00 Radny pyta o pomnik kryptologa i minitężnie Bydgoski radny interweniuje w sprawie powtarzających się aktów wandalizmu dotyczących pomnika - ławeczki Mariana Rejewskiego w centrum miasta. » więcej 2021-07-23, godz. 20:45 Remont zamku w Świeciu. Odtwarzane są nawet detale architektoniczne [zdjęcia] W czternastowiecznym zamku krzyżackim w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niez ... » więcej 2021-07-23, godz. 18:44 W Sulinowie koło Żnina spłonęło 50 hektarów zboża. Co było przyczyną pożaru? 50 hektarów zboża spłonęło w Sulinowie w powiecie żnińskim. Z ogniem walczyło 11 zastępów straży pożarnej. Wysokość strat nie została jeszcze oszacowana. » więcej 2021-07-23, godz. 17:20 Takiego spotkania tylko pozazdrościć! Podwórkowa impreza na bydgoskim Okolu Jedyny kataryniarz w regionie, instrumenty muzyczne, fantazyjne nakrycia głowy i mnóstwo przysmaków. Tak było na podwórku przy ul. Jackowskiego 18 w Bydgoszcz ... » więcej 2021-07-23, godz. 15:50 To jak jest w schronisku dla bezdomnych w Bydgoszczy? Brud, smród i robactwo - tak jeden z podopiecznych mówi o warunkach panujących w Centrum Pomocy dla Bezdomnych Mężczyzn w Bydgoszczy. Skarży się m.in. na cias ... » więcej 2021-07-23, godz. 11:50 Wakacyjne wyjazdy - dobre praktyki za kierownicą Trzeźwy kierowca i samochód bez usterek to zbyt mało. Podróż na wakacyjny wypoczynek musi być bezpieczna pod każdym względem. Przed nami bardzo ciepły weekend ... » więcej
1234567