Wtorek, 13 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2020-12-14, 21:10 Marcin Doliński/Redakcja

Eugeniusz Kłopotek ma plan dla gminy Warlubie, a w nim wiele ludzkich spraw

Eugeniusz Kłopotek podpisał w Warlubiu swoją deklarację wyborczą./fot. Marcin Doliński
Eugeniusz Kłopotek podpisał w Warlubiu swoją deklarację wyborczą./fot. Marcin Doliński
Eugeniusz Kłopotek podpisał w Warlubiu swoją deklarację wyborczą. To bardzo konkretny dokument. Kandydat na wójta dotyka w nim niemal wszystkich ważnych sfer lokalnego życia, które dodatkowo chce okrasić gęsiną i jagnięciną.
- Jest to moja deklaracja wyborcza, jako kandydata na urząd wójta gminy Warlubie, która zawiera, według mojej oceny, program inwestycyjny na najbliższe trzy lata 2021-2023 - mówi kandydat na wójta Eugeniusz Kłopotek.

- Kluczowa sprawa dla gminy to jest ugoda sądowa z firmą Prasbet. Miał powstać Warlubski Park Przemysłowo - Technologiczny. Nie powstał, toczy się spór w sądzie o odszkodowanie 5 milionów zł dla tej firmy, od gminy. Będę chciał doprowadzić do ugody sądowej. Kolejne tematy: drogi - przebudowa 15 odcinków dróg gminnych o łącznej długości około 11 km, doprowadzenie wodę na ulicę Za koleją, niedaleko, tam wciąż nie mają wody; rozbudowa sieci kanalizacyjnej od Bzowa w dół; konieczność rozbudowy przedszkola, budowy żłobka, budowa boisk wielofunkcyjnych (...) Niniejszą deklaracje wyborczą zobowiązuje się realizować, jeśli mieszkańcy mnie wybiorą.

Eugeniuszowi Kłopotkowi towarzyszył na wyborczym spotkaniu mu między innymi wice marszałek Sejmu Piotr Zgorzelski.

- Na swoim wyborczym haśle zamieścił ważne słowa, że będzie eliminował zło, a kontynuował dobro. Kandydat na wójta o pięknej karcie służby państwowej składa deklarację, że chce tę swoją służbę ukoronować pracą dla wspólnoty gminnej (...).

Eugeniusz Kłopotek w ramach pracy dla gminy chce także doposażać Ochotniczą Straż Pożarną, a na bazie kół gospodyń wiejskich promować gęsinę i jagnięcinę.

Więcej w materiale Marcina Dolińskiego.

Przypomnijmy, że stanowisko wójta gminy Warlubie zwolniło się po tym, jak poprzedni wójt został skazany prawomocnym wyrokiem za wyłudzenie pieniędzy z gminnej kasy.
Materiał Marcina Dolińskiego (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-04-12, godz. 21:00 Mogą wygrać indeksy na studia. Uczennice z Nakła w finale Olimpiady ZUS Martyna Bojewska, Julia Iwanek i Sandra Marciniak z Zespołu Szkół im. Staszica w Nakle nad Notecią będą reprezentować województwo w ogólnopolskim finale Olimp ... » więcej 2021-04-12, godz. 19:27 Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego nie tylko dla studentów. Już działa na UMK Wykłady, wywiady, spotkania i konsultacje są w programie Tygodnia Ośrodka i Rozwoju Osobistego UMK, który wystartował w poniedziałek. Wszystkie wydarzenia odb ... » więcej 2021-04-12, godz. 18:56 15-letnia Zuzanna zniknęła. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach Komenda w Nakle nad Notecią prowadzi poszukiwania za 15-letnią Zuzanną Smolińską. Osoby, które mają wiedzę na temat miejsca pobytu nieletniej proszone są o ko ... » więcej 2021-04-12, godz. 18:08 Lewica apeluje, aby Krajowy Plan Odbudowy był traktowany jako ustawa - Nie będzie zgody Lewicy, by Krajowy Plan Odbudowy był elementem wsparcia kampanii wyborczej PiS - mówili w Bydgoszczy posłowie Nowej Lewicy z naszego region ... » więcej 2021-04-12, godz. 17:14 Zdewastował tablicę z nazwą „Skwer im. Lecha i Marii Kaczyńskich” we Włocławku Właściciel jednej z włocławskich restauracji zniszczył tablicę z nazwą „Skwer im. Lecha i Marii Kaczyńskich”.  Do incydentu doszło w sobotę na Zielonym Rynku ... » więcej 2021-04-12, godz. 15:14 Policja interweniuje w centrum zabaw dla dzieci. Otwartym pomimo obostrzeń Jest reakcja służb po doniesieniach Polskiego Radia PiK o działającym w Toruniu - mimo obostrzeń -centrum rozrywki dla dzieci. Kinder Park przy ul Polnej skon ... » więcej 2021-04-12, godz. 14:22 Bezpłatne badania kobiet, które miały „cesarkę”. Można się zgłaszać Kobiety po cesarskim cięciu będą obiektem badań lekarzy i naukowców. Szpital im. Biziela w Bydgoszczy poszukuje kobiet, które mają za sobą co najmniej jeden p ... » więcej 2021-04-12, godz. 13:34 Przyjęcia do szpitala tymczasowego nadal wstrzymane przez bakterię New Delhi [wideo] Powodem są trzy zakażenia bakterią New Delhi wśród pacjentów placówki. Jedna osoba zmarła, druga została ewakuowana, a trzecia wymaga podłączenia do respirato ... » więcej 2021-04-12, godz. 12:32 Informacje dot. katastrofy pod Smoleńskiem? Dużo zależy od sytuacji międzynarodowej Prof. Zbigniew Girzyński — historyk i poseł na Sejm, który był gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, mówił, że na nowe informacje w sprawie katastrofy smo ... » więcej 2021-04-12, godz. 07:49 Policjant z Błonia od roku oddaje osocze. Ozdrowieńcy mogą iść w jego ślady Niektórzy szybko je tracą. Inni - jak policjant z bydgoskiego Błonia - mają przeciwciał ciągle bardzo dużo. Funkcjonariusz już ponad rok oddaje osocze dla cho ... » więcej
1234567