Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r.   Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Spółdzielnia
2020-11-20, 08:20 Tatiana Adonis/Redakcja

Dostali grant. Zadbają o szkolenia, edukację i... czyste powietrze

Bydgoski Alarm Smogowy będzie zachęcał bydgoszczan do głosowania na projekty ekologiczne w ramach budżetu obywatelskiego. Fot. ilustracyjna/Pixabay.com
Bydgoski Alarm Smogowy będzie zachęcał bydgoszczan do głosowania na projekty ekologiczne w ramach budżetu obywatelskiego. Fot. ilustracyjna/Pixabay.com
Bydgoski Alarm Smogowy będzie zachęcał bydgoszczan do głosowania na projekty ekologiczne w ramach budżetu obywatelskiego. Działacze organizacji chcą też pomagać mieszkańcom w wypełnianiu wniosków o dotacje na wymianę pieca, a także informować o uchwale antysmogowej dla województwa kujawsko-pomorskiego.
Bydgoski Alarm Smogowy będzie zachęcał bydgoszczan do głosowania na projekty ekologiczne w ramach budżetu obywatelskiego. Działacze organizacji chcą też pomagać mieszkańcom w wypełnianiu wniosków o dotacje na wymianę pieca, a także informować o uchwale antysmogowej dla województwa kujawsko-pomorskiego.

Działania te będą możliwe dzięki grantowi, jaki udało się uzyskać w ramach programu „Nasze Powietrze” organizowanego przez Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy.

Dzięki uzyskanemu grantowi członkowie Bydgoskiego Alarmu Smogowego będą prowadzili kampanię informacyjno-szkoleniową na temat zanieczyszczenie powietrza i rozwiązań służących jego poprawie.

- Przede wszystkim będziemy zachęcać do głosowania w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na projekt instalacji kilkudziesięciu czujników jakości powietrza we wszystkich dzielnicach Bydgoszczy - powiedziała Kamila Gawrońska-Dickson z BAS.

Obecnie czujniki rozmieszczone są w zaledwie siedmiu dzielnicach w mieście, większość mieszkańców w Bydgoszczy nie ma dostępu do informacji o jakości powietrza w swojej okolicy - argumentuje działaczka.

- W ramach projektu będziemy również informować za pomocą narzędzi online oraz banerów o zapisach uchwały antysmogowej. Mamy również zamiar zrekrutować oraz wyszkolić sieć osiedlowych liderów antysmogowych, którym przekażemy naszą wiedzę na temat zanieczyszczenia powietrza w Bydgoszczy oraz umiejętność wypełniania wniosków o dofinansowanie do wymiany ogrzewania - dodała Kamila Gawrońska-Dickson.

Z tą wiedzą i umiejętnościami działacze BSA wraz z liderami osiedlowymi na wiosnę zorganizują 5 sesji dotyczących wypełniania wniosków o dofinansowanie na wymianę pieca dla mieszkańców najbardziej zanieczyszczonych osiedli Bydgoszczy.

Poza działaniami związanymi z grantem, w styczniu w Bydgoszczy pojawią się sztuczne płuca, które pokażą poziom zanieczyszczenia powietrza w mieście. Instalacja przyjedzie w ramach kampanii „Zobacz czym oddychasz” Polskiego Alarmu Smogowego.
Dostali grant. Zadbają o szkolenia, edukację i... czyste powietrze (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2021-01-17, godz. 19:07 Duża hala z boiskiem, cztery strefy. Budują Akademickie Centrum Sportu Do budowy Akademickiego Centrum Sportu w Fordonie przygotowuje się Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Nowy obiekt powstanie u zbiegu ulic K ... » więcej 2021-01-17, godz. 15:26 Bazylika, trzy bloki na Wyżynach i inne budynki bez wody. Przez mróz pękały rury Mróz dał się w niedzielę we znaki mieszkańcom Bydgoszczy, pozbawiając niektórych wody. Z trzema dużymi awariami walczyły od rana Miejskie Wodociągi i Kanaliza ... » więcej 2021-01-17, godz. 13:44 Kurator Marek Gralik: szkoły przygotowane na powrót najmłodszych uczniów Uczniowie klas I-III szkół podstawowych w poniedziałek (18 stycznia) wracają do nauki stacjonarnej w szkołach. Powrót będzie odbywał się w reżimie sanitarnym. » więcej 2021-01-17, godz. 12:14 Nurkował pod lodem i nie wypłynął. Morsowanie zakończyło się śmiercią Tragicznie zakończyła się w niedzielę próba przepłynięcia członka grupy morsów pod lodem na jeziorze w Urszulewie koło Rypina. Mężczyzna nie żyje. » więcej 2021-01-17, godz. 12:02 Takiego mrozu dawno nie było! Drogi w naszym regionie przejezdne [wideo] - Drogie krajowe, ekspresowe i autostrady w województwie kujawsko-pomorskim są przejezdne, a ich nawierzchnia jest czarna i mokra - inforrmuje dyżurny z bydgo ... » więcej 2021-01-17, godz. 09:45 Zbite szyby i lampy, wyrwane kraty. Kto dewastuje kapliczki Kalwarii Pakoskiej? Po wielu latach spokoju, w ciągu ostatnich 6 miesięcy kapliczki Kalwarii Pakoskiej padły ofiarą 5 aktów wandalizmu. » więcej 2021-01-17, godz. 08:30 Dotacje dla właścicieli zabytkowych kamienic w Bydgoszczy Właściciele zabytkowych budynków w Bydgoszczy mogą liczyć na wsparcie z Urzędu Miasta. Chodzi o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty b ... » więcej 2021-01-16, godz. 21:30 Sześć ofert na opracowanie studium obwodnicy Lipna Sześć biur projektowych złożyło oferty na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) dla obwodnicy ... » więcej 2021-01-16, godz. 18:05 Nowy sprzęt trafił do grudziądzkich strażaków z OSP Nowoczesny sprzęt otrzymali strażacy ochotnicy z Grudziądza. Samorząd kupił ratownikom m.in. kamery termowizyjne, nosze czy pojemniki z gazem. » więcej 2021-01-16, godz. 15:26 Wypadek w Szpetalu Górnym koło Włocławka. 2 osoby ranne Dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 67 w Szpetalu Górnym koło Włocławka. Dwie osoby zostały ranne - poinformował dyżurny oddziału GDDKiA ... » więcej
1234567