Czwartek, 28 stycznia 2021 r.   Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2020-11-03, 10:07 Michał Zaręba/Marcin Doliński/Elżbieta Rupniewska

Gdzie w regionie zrobić test? Kto i gdzie może oddać osocze? [aktualna lista punktów, telefony]

Wnętrze nowego punktu pobrań w Toruniu. Fot. Michał Zaręba
Wnętrze nowego punktu pobrań w Toruniu. Fot. Michał Zaręba
Kolejne dwa punkty wymazowe do przeprowadzenia testu na obecność koronawirusa uruchomione zostały w Toruniu - przy ul. Bema, w pobliżu Areny Toruń oraz na Targowisku Okólna. Badania będą refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
W Toruniu działały dotąd cztery punkty: przy Motoarenie, Alab Laboratoria przy ul. Grudziądzkiej 51 oraz w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej i Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej. Teraz jest ich 6.

We wtorek (3 listopada) zaczął działalność też punkt wymazowy w Przychodni „Rodzina” przy ulicy 59. Pułku Piechoty 6 w Inowrocławiu. Będzie czynny w każdy dzień tygodnia od 8 do 10. Rejestracji można dokonać wyłącznie telefonicznie pod numerem 575 703 670 od 10 do 14. Punkt pobrań będzie działać w trybie „drive and go to”, będą mogły zgłaszać się do niego osoby skierowane na badanie przez sanepid, lekarza POZ poprzez aplikację gabinet.gov.pl. Badanie jest bezpłatne i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Taki punkt funkcjonuje w Inowrocławiu również na terenie Szpitala Wielospecjalistycznego im. dr. Ludwika Błażka.

Unisław w powiecie chełmińskim to kolejne miejsce, gdzie można zrobić badanie na obecność koronawirusa. Wymazy pobierane są w specjalnym namiocie przed urzędem gminy przez pracowników ośrodka zdrowia.

Na terenie województwa działa obecnie 38 punktów wymazowych.

Ważna informacja dla potencjalnych dawców osocza:

- Obecnie by zostać dawcą osocza nie trzeba robić żadnego testu po przebyciu COVID 19 - przypomina Paweł Wojdylak, dyrektor Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

WYMAZY - LISTA PUNKTÓW W REGIONIE

KORONAWIRUS - TELEFONY, ADRESY

INFORMACJE DLA DAWCÓW OSOCZA


Nowe punkty pobierania wymazów na koronawirusa w Toruniu (Popołudnie z nami)
Nowy punkt pobierania wymazów - Unisław
Kiedy można oddać osocze? Wyjaśnia Paweł Wojtylak, dyrektor Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy

Wiadomości lokalne

2021-01-28, godz. 08:37 Sfałszowała historię leczenia przestępcy? Zarzuty dla psychiatry z Bydgoszczy Biegła psychiatra z Bydgoszczy usłyszała w Prokuraturze Krajowej 25 zarzutów dotyczących m.in. poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej. Według prokur ... » więcej 2021-01-28, godz. 07:03 Co będzie w wyremontowanym spichlerzu w Grudziądzu? My to wiemy! XIV-wieczny grudziądzki spichlerz numer 57 przejdzie gruntowny remont. Prace rozpoczną się jeszcze wiosną. » więcej 2021-01-27, godz. 21:45 Szykuje się turystyczny przebój w Bydgoszczy. Stare auta i nie tylko! Na terenie Exploseum powstanie Bydgoskie Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki. List intencyjny w tej sprawie podpisali w środę (27.01) przedstawiciele Mu ... » więcej 2021-01-27, godz. 20:12 „To jest torturowanie kobiet”. Protest w Toruniu dot. opublikowania wyroku TK [wideo] „To jest wojna”, „rewolucja jest kobietą” - krzyczeli uczestnicy manifestacji na toruńskiej Starówce. » więcej 2021-01-27, godz. 19:24 Uczą młodych szanowania wody, a młodzi później uczą starszych Eko-lekcje, pokazy, konkurs, sprzątanie rzek i jezior. Wody Polskie rozpoczynają akcję „Szkoła przyjazna wodzie - Aktywni Błękitni”. » więcej 2021-01-27, godz. 18:47 Prof. Wojciech Polak: „Teraz nie wiem czy mogę się zaszczepić, choć dostałem propozycję od pracodawcy” Profesor UMK Wojciech Polak staje w obronie posła Zbigniewa Girzyńskiego, który będąc niemedycznym pracownikiem UMK zaszczepił się przeciw COVID-19. » więcej 2021-01-27, godz. 17:11 Pożar autobusu w Bydgoszczy. W samym centrum miasta! [zdjęcia] Na ul. Jagiellońskiej w Bydgoszczy między godziną 13.00 a 14.00 doszło do pożaru autobusu komunikacji podmiejskiej. » więcej 2021-01-27, godz. 16:18 Pierwszy taki sklep w województwie. Kupisz tam za połowę ceny Sklep powstanie we Włocławku, a prowadzić go będzie Fundacja Wolne Miejsca w hali targowej przy ul. Związków Zawodowych. » więcej 2021-01-27, godz. 15:11 Zamieszanie ze szczepionkami we Włocławku: apel o kontrolę ministerstwa i NFZ Posłanka PiS Joanna Borowiak zwróciła się do Ministerstwa Zdrowia oraz NFZ o kontrolę w wojewódzkim szpitalu we Włocławku ws. szczepień przeciwko COVID-19. Ni ... » więcej 2021-01-27, godz. 14:22 Poseł Latos: Rząd ma zakontraktowanych więcej szczepionek, niż mamy obywateli - Nie ma potrzeby zakupu szczepionek poza systemem unijnym, bo te które są zamówione, wystarczą do zaszczepienia wszystkich Polaków, ale gdyby to mogło przysp ... » więcej
1234567