Sobota, 23 stycznia 2021 r.   Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Spółdzielnia
2020-10-09, 17:00 Tatiana Adonis

Kierowcy pojadą tylko prawym pasem. Będą korki na Wiaduktach Warszawskich

Wiadukty Warszawskie w Bydgoszczy/fot. pit1233
Wiadukty Warszawskie w Bydgoszczy/fot. pit1233
Wiadukty Warszawskie w ciągu ulicy Fordońskiej w Bydgoszczy są w fatalnym stanie technicznym. Drogowcy w trybie pilnym wprowadzają ograniczenia w ruchu na przeprawie. 
Od soboty (10 października) trzeba liczyć się ze zwężeniami i ograniczeniem prędkości. - Wszystko w trosce o bezpieczeństwo kierowców i pieszych - wyjaśnia Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Aby ograniczyć obciążenia, samochody będą poruszały się wyłącznie prawymi pasami jezdni w obu kierunkach. Utrudnienia mogą potrwać kilka miesięcy.

Drogowcy zapowiadają zlecenie ekspertyzy - od niej będą zależały dalsze losy wiaduktów. Dokument oceni, czy obiekt lepiej będzie wyremontować, czy konieczna będzie jego przebudowa. Tomasz Okoński dodaje, że w związku z utrudnieniami na wiaduktach mogą tworzyć się korki, szczególnie w szczytach komunikacyjnych, więc warto wcześniej zaplanować podróż drogami alternatywnymi lub skorzystać z komunikacji tramwajowej. Drogowcy informują też, że - jeśli będzie to konieczne - będą wprowadzane kolejne zmiany w celu upłynnienia ruchu na tej trasie. 

Wiadukty Warszawskie w Bydgoszczy oddano do użytku w 1973 r. - zarówno czasy, jak i technologie ich wykonania były dalekie od obecnych oczekiwań. Są to dwa obiekty o długości 430 i 436 m, liczące po 23 przęsła każda, zlokalizowane w ciągu ul. Fordońskiej. Kilkanaście lat temu konstrukcja przeszła remont, ponieważ już wtedy nosiła znamiona zbyt intensywnego użytkowania i postępującej degradacji. Tamte prace przywróciły funkcjonalność zniszczonej konstrukcji, jednak elementy, których wówczas nie odrestaurowano, przez następne lata ulegały degradacji. Obecnie nawierzchnie jezdni, jak i spód konstrukcji wizualnie są w dobrym stanie, jednak po odkuciu zewnętrznych warstw betonu na podporach, uwidaczniają się mocno skorodowane i uszkodzone zębem czasu elementy.

Wiadomości lokalne

2021-01-23, godz. 10:00 „Schronisko jest dla bezdomnych, którzy nie wymagają opieki" - usłyszał nasz Słuchacz Bywają sytuacje, że chcemy komuś pomóc, ale nie do końca wiemy jak to zrobić. Jeden z naszych Słuchaczy chciał pomóc bezdomnemu, zabrał go z ulicy i zawiózł d ... » więcej 2021-01-22, godz. 23:02 Pożar w hotelu uzdrowiskowym w Ciechocinku [WIDEO] W piątek, 22 stycznia po południu, siedem jednostek straży pożarnej walczyło z ogniem w budynku przy ul. Wojska Polskiego. Spłonął jeden z hotelowych pokoi. N ... » więcej 2021-01-22, godz. 19:47 Ciepłe słowa zza krat, dla seniorów z DPS „Jesień Życia" [zdjęcia, wideo] Własnoręcznie zrobione kartki z życzeniami i drobne upominki trafiły do podopiecznych domu pomocy społecznej „Jesień Życia' w Bydgoszczy. Prezenty przyjechały ... » więcej 2021-01-22, godz. 18:00 Na drodze trzeba mieć nerwy ze stali. Bo z blachą różnie bywa... [wideo, zdjęcia] Do niegroźnej kolizji doszło po południu w Bydgoszczy na rondzie Wielkopolskim. Policja ustali, który z kierowców zignorował czerwone światło. To kolejna stłu ... » więcej 2021-01-22, godz. 17:21 Organizacja 29. urodzin Radia Maryja w Toruniu - bez zastrzeżeń. Nie będzie śledztwa Przypomnijmy, że w grudniowych obchodach uczestniczyli m.in rzecznik praw dziecka, byli i obecni ministrowie, Mariusz Błaszczak oraz Zbigniew Ziobro. Posłanka ... » więcej 2021-01-22, godz. 17:00 Szczepienia. Starsi seniorzy pod drzwiami przychodni, młodsi przy telefonie Tłumy starszych osób przed punktami szczepień - takie obrazki z kraju można było oglądać od rana w telewizji. To 70-latkowie, którzy od dziś mogą rejestrować ... » więcej 2021-01-22, godz. 16:30 UTP rośnie w siłę! Uczelnia będzie rozbudowywać kampus w Fordonie [wideo, zdjęcia] Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy rozwija kampus w Fordonie. Przy ul. Kaliskiego powstanie nowy budynek dydaktyczny. Akt erekcyjny właśnie ... » więcej 2021-01-22, godz. 14:29 Z opony wychodziły „druty”. Wiózł towar do Turcji rozpadającym się tirem Przejechał ponad 2 tysiące kilometrów na łysych oponach, z pękniętą tarczą hamulcową i pękniętą szybą. Kierowca tira pokonał tak trasę z Turcji do Polski. Wpa ... » więcej 2021-01-22, godz. 12:44 Pomogą dojechać na szczepienie. Oferta dla seniorów i niepełnosprawnych Bydgoszczanie, którzy chcą zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudności z dotarciem do punktu szczepień, mogą skorzystać z bezpłatnego transportu zorga ... » więcej 2021-01-22, godz. 10:04 Trzymiesięczne niemowlę z połamanymi nogami i żebrami. Zarzuty dla rodziców 28-letni ojciec trzymiesięcznego chłopca usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa dziecka ze szczególnym okrucieństwem. Matka odpowie za znęcanie się nad synkiem ... » więcej
1234567