Piątek, 05 marca 2021 r.   Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila
Zderzenie osobówki z ciężarówką na DW nr 270 w Dobierzynie (powiat włocławski). Jedna osoba nie żyje, droga zablokowana
Zderzenie osobówki z ciężarówką na DW nr 270 w Dobierzynie (powiat włocławski). Jedna osoba nie żyje, droga zablokowana
Zderzenie osobówki z ciężarówką na DW nr 270 w Dobierzynie (powiat włocławski). Jedna osoba nie żyje, droga zablokowana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Plichta
2020-10-09, 17:00 Tatiana Adonis

Kierowcy pojadą tylko prawym pasem. Będą korki na Wiaduktach Warszawskich

Wiadukty Warszawskie w Bydgoszczy/fot. pit1233
Wiadukty Warszawskie w Bydgoszczy/fot. pit1233
Wiadukty Warszawskie w ciągu ulicy Fordońskiej w Bydgoszczy są w fatalnym stanie technicznym. Drogowcy w trybie pilnym wprowadzają ograniczenia w ruchu na przeprawie. 
Od soboty (10 października) trzeba liczyć się ze zwężeniami i ograniczeniem prędkości. - Wszystko w trosce o bezpieczeństwo kierowców i pieszych - wyjaśnia Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Aby ograniczyć obciążenia, samochody będą poruszały się wyłącznie prawymi pasami jezdni w obu kierunkach. Utrudnienia mogą potrwać kilka miesięcy.

Drogowcy zapowiadają zlecenie ekspertyzy - od niej będą zależały dalsze losy wiaduktów. Dokument oceni, czy obiekt lepiej będzie wyremontować, czy konieczna będzie jego przebudowa. Tomasz Okoński dodaje, że w związku z utrudnieniami na wiaduktach mogą tworzyć się korki, szczególnie w szczytach komunikacyjnych, więc warto wcześniej zaplanować podróż drogami alternatywnymi lub skorzystać z komunikacji tramwajowej. Drogowcy informują też, że - jeśli będzie to konieczne - będą wprowadzane kolejne zmiany w celu upłynnienia ruchu na tej trasie. 

Wiadukty Warszawskie w Bydgoszczy oddano do użytku w 1973 r. - zarówno czasy, jak i technologie ich wykonania były dalekie od obecnych oczekiwań. Są to dwa obiekty o długości 430 i 436 m, liczące po 23 przęsła każda, zlokalizowane w ciągu ul. Fordońskiej. Kilkanaście lat temu konstrukcja przeszła remont, ponieważ już wtedy nosiła znamiona zbyt intensywnego użytkowania i postępującej degradacji. Tamte prace przywróciły funkcjonalność zniszczonej konstrukcji, jednak elementy, których wówczas nie odrestaurowano, przez następne lata ulegały degradacji. Obecnie nawierzchnie jezdni, jak i spód konstrukcji wizualnie są w dobrym stanie, jednak po odkuciu zewnętrznych warstw betonu na podporach, uwidaczniają się mocno skorodowane i uszkodzone zębem czasu elementy.

Wiadomości lokalne

2021-03-05, godz. 19:44 Przebudowa i rozbudowa w tempie ekspresowym. Nowoczesne przedszkole w Lnianie Przebudowa i rozbudowa starego budynku trwała rok. W piątek nowoczesne przedszkole w Lnianie w powiecie świeckim zostało uroczyście otwarte. » więcej 2021-03-05, godz. 18:56 Nigdy więcej sam! Ks. Mirosław Maliński głosi rekolekcje w Bydgoszczy [wideo, program] Popularny duszpasterz akademicki z Wrocławia - ks. Mirosław Maliński „Malina” - będzie głosił rekolekcje w Bydgoszczy. Przeznaczone będą m.in. dla środowisk: ... » więcej 2021-03-05, godz. 16:19 Toruńska restauracja nie zamierza obsługiwać policjantów i ich rodzin „W tym lokalu nie obsługujemy funkcjonariuszy policji i ich rodzin' - plakat z takim napisem pojawił się na witrynie jednego z toruńskich lokali. Zdania przec ... » więcej 2021-03-05, godz. 15:31 Sprawa hodowli psów w Dobrczu wciąż na wokandzie. Sąd odrzucił apelację Wracamy do sprawy właścicieli hodowli zwierząt z podbydgoskiego Dobrcza, którym odebrano skrajnie zaniedbane psy. Na rozprawie 5 marca, sąd postanowił nie roz ... » więcej 2021-03-05, godz. 12:40 Martynka po prostu rzuciła się na ratunek. Cała klasa ją za to podziwia Ma zaledwie 8 lat, ale już wykazała się wielką dojrzałością. Mowa o małej bohaterce ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Toruniu. Dzięki błyskawicznej reakcji Martyn ... » więcej 2021-03-05, godz. 10:00 Poważny wypadek pod Toruniem: auto spadło ze skarpy, zakleszczony kierowca [zdjęcia] W piątek (05.03.) rano, na krajowej dziesiątce w miejscowości Glinki zderzyły się dwa auta osobowe i ciężarówka. Ciężarówka zawisła na nasypie, osobówka zjech ... » więcej 2021-03-05, godz. 09:46 Włodzimierz Czarzasty: Trzeba rozwiązać problem mieszkalnictwa w Polsce - Program odbudowy nie pozostawia swobody w wydatkowaniu pieniędzy, one muszą być przeznaczone na przedsięwzięcia zdefiniowane przez Unię Europejską - mówił g ... » więcej 2021-03-05, godz. 07:50 Polacy, Niemcy, Żydzi i Rosjanie razem na toruńskiej ziemi. Wspomnimy ich Podtoruńska gmina Lubicz była dawniej istnym tyglem kulturowym. Bogatą historię łączącą różne narody i tradycje pokaże Centrum Tradycji Dawnego Pogranicza w L ... » więcej 2021-03-04, godz. 20:13 Taśmy Collegium Medicum UMK: uczelnia zawiesiła profesora Prof. Michał Szpinda, którego słychać w słynnym nagraniu ujawnionym przez studentów CM UMK, został zawieszony w pełnieniu funkcji Koordynatora przedmiotu anat ... » więcej 2021-03-04, godz. 19:16 Szczyt ignorancji czy zuchwałość? Zażył narkotyki i pojechał na policję Mieszkaniec powiatu bydgoskiego stawił się na policyjne przesłuchanie będąc pod wpływem amfetaminy, a przyjechał na komendę samochodem, mimo, że miał zakaz ki ... » więcej
1234567