Czwartek, 21 stycznia 2021 r.   Imieniny: Agnieszki, Jarosława / Dzień Babci
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Spółdzielnia
2020-10-05, 08:03 Polska Agencja Prasowa

Wybudują ronda i ścieżki dla rowerów. Modernizacja drogi Brzoza-Łabiszyn

Podpisanie umowy na remont odcinka DW 254./fot. Andrzej Goinski/UMWKP Toruń
Podpisanie umowy na remont odcinka DW 254./fot. Andrzej Goinski/UMWKP Toruń
Gruntowną modernizację przejdzie odcinek drogi wojewódzkiej Bydgoszcz - Mogilno, pomiędzy Bydgoszczą i Łabiszynem o długości ponad 13 km. Wyłoniony został już wykonawca.
Za realizację inwestycji odpowiedzialna będzie firma Transpol z Łojewa koło Inowrocławia w województwie kujawsko-pomorskim. - Przed nami pierwszy etap modernizacji ważnej drogi wojewódzkiej łączącej powiaty bydgoski, żniński i mogileński. To kolejna duża inwestycja w regionie. Droga przebudowana zostanie w oparciu o najlepsze standardy – znikną koleiny, przebudujemy niebezpieczne skrzyżowania, a na kluczowych odcinkach powstaną drogi rowerowe – podkreślił wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniew Sosnowski.

Modernizację drogi wojewódzkiej nr 254 rozpocznie przebudowa odcinka o długości 13,2 kilometra od przejazdu kolejowego w Brzozie koło Bydgoszczy do Łabiszyna koło Żnina. W ramach inwestycji wybudowane zostaną ronda – jedno w Brzozie na skrzyżowaniu z ulicą Powstańców Wielkopolskich, drugie w Łabiszynie na połączeniu z drogą wojewódzką nr 246 w kierunku Szubina. Wzmocniona zostanie konstrukcja jezdni do parametrów 11,5 tony na oś, dzięki czemu na drodze nie będą powstawały koleiny, które są dużym zagrożeniem dla kierowców. W pasie drogowym powstaną zatoki autobusowe.

Zupełnie przebudowany zostanie fragment trasy przebiegający przez Brzozę i Kobylarnię w powiecie bydgoskim, gdzie powstanie ścieżka dla rowerzystów i pieszych.

Inwestycja zostanie zrealizowana w formule zaprojektuj i wybuduj. Kosztować będzie 45,7 mln zł, z czego 85 proc. stanowić będą środki unijne z regionalnego programu operacyjnego, a pozostała kwota to wkład własny województwa kujawsko-pomorskiego. Zakończenie modernizacji drogi nr 254 na odcinku Bydgoszcz - Łabiszyn przewidziane jest na 2023 r.

Trwają również przygotowania do przebudowy kolejnych fragmentów drogi wojewódzkiej nr 254. Planowane jest ogłoszenie przetargu na prace projektowo-budowlane na 9-kilometrowym odcinku z Łabiszyna do Barcina w powiecie żnińskim. Ostatnim etapem inwestycji będzie przebudowa 20-kilometrowej trasy z Barcina przez Mogilno do Wylatowa.

Wiadomości lokalne

2021-01-21, godz. 17:29 Michał Zaręba z nagrodą „Kryształowy Detektor 2020”. Za realizację misji Rada Programowa Polskiego Radia PiK uhonorowała naszego redakcyjnego kolegę za „realizację misji radia publicznego oraz podejmowanie ważnych problemów społecz ... » więcej 2021-01-21, godz. 16:34 Smutny żywot „Mateusza”. Stowarzyszenie musi opuścić swoją siedzibę w Toruniu Zamiast placówki pomagającej wyjść na prostą więźniom, kompleks turystyczny umożliwiający twórcze poznawanie kosmosu. » więcej 2021-01-21, godz. 13:20 Kolejowy dworzec z inkubatorem przedsiębiorczości. Tak będzie w Tucholi Tucholski dworzec kolejowy nabiera blasku. Rozpoczął się drugi etap rewitalizacji tej zabytkowej budowli. Za rok na poddaszu budynku powstanie inkubator przed ... » więcej 2021-01-21, godz. 12:15 Droga do wojska w hiszpańskim rytmie. Orkiestra wojskowa bez sztampy W Bydgoszczy trwa niecodzienny projekt. Orkiestra Wojskowa łączy siły z Akademią Muzyczną. Żołnierze i studenci nagrywają wspólny utwór... Wszystko po to, aby ... » więcej 2021-01-21, godz. 11:25 Babcie i dziadkowie w statystyce. Przy okazji ich święta Rola babci i dziadka wciąż się zmienia. Przez pandemię, wielu z nich nie może od miesięcy spotykać się ze swoimi wnukami, dla własnego dobra, by nie zarazić s ... » więcej 2021-01-21, godz. 10:53 Ponad 7 tys. nowych zakażeń w ciągu doby. Co dziesiąte w Kujawsko-Pomorskiem Wykryto 7152 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, najwięcej, bo 874 z nich na Mazowszu; zmarło 419 osób - podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. » więcej 2021-01-21, godz. 10:45 Martwe łabędzie z ptasią grypą. Pierwszy przypadek w tym roku Trzy łabędzie, które znaleziono martwe na terenie powiatu toruńskiego, były zarażone wirusem ptasiej grypy. To pierwszy w tym roku w województwie kujawsko-pom ... » więcej 2021-01-21, godz. 10:06 Co z mobilnymi punktami szczepień? Sprawa będzie wyjaśniana Niektóre placówki służby zdrowia, mimo deklaracji, nie zorganizowały mobilnych punktów szczepień. Alarmowali o tym zaniepokojeni słuchacze Polskiego Radia PiK ... » więcej 2021-01-21, godz. 08:39 Plastron Kamila Stocha na aukcji podczas finału WOŚP w gminie Jeżewo - To nasza perełka wśród gadżetów orkiestrowych - mówią w sztabie WOŚP w gminie Jeżewo. Mowa o sportowym plastronie Kamila Stocha z poprzedniej edycji Turniej ... » więcej 2021-01-21, godz. 06:47 Pomogą się ubrać, zaprowadzą do lekarza czy apteki. Taksówki społeczne w Toruniu Kierowcy taksówek społecznych nie tylko podwiozą we wskazane miejsce, ale - jeśli trzeba - pomogą zejść po schodach, wsiąść do samochodu czy odprowadzą pod dr ... » więcej
1234567