Czwartek, 04 marca 2021 r.   Imieniny: Lucji, Kazimierza, Eugeniusza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Spółdzielnia
2020-10-05, 08:03 Polska Agencja Prasowa

Wybudują ronda i ścieżki dla rowerów. Modernizacja drogi Brzoza-Łabiszyn

Podpisanie umowy na remont odcinka DW 254./fot. Andrzej Goinski/UMWKP Toruń
Podpisanie umowy na remont odcinka DW 254./fot. Andrzej Goinski/UMWKP Toruń
Gruntowną modernizację przejdzie odcinek drogi wojewódzkiej Bydgoszcz - Mogilno, pomiędzy Bydgoszczą i Łabiszynem o długości ponad 13 km. Wyłoniony został już wykonawca.
Za realizację inwestycji odpowiedzialna będzie firma Transpol z Łojewa koło Inowrocławia w województwie kujawsko-pomorskim. - Przed nami pierwszy etap modernizacji ważnej drogi wojewódzkiej łączącej powiaty bydgoski, żniński i mogileński. To kolejna duża inwestycja w regionie. Droga przebudowana zostanie w oparciu o najlepsze standardy – znikną koleiny, przebudujemy niebezpieczne skrzyżowania, a na kluczowych odcinkach powstaną drogi rowerowe – podkreślił wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniew Sosnowski.

Modernizację drogi wojewódzkiej nr 254 rozpocznie przebudowa odcinka o długości 13,2 kilometra od przejazdu kolejowego w Brzozie koło Bydgoszczy do Łabiszyna koło Żnina. W ramach inwestycji wybudowane zostaną ronda – jedno w Brzozie na skrzyżowaniu z ulicą Powstańców Wielkopolskich, drugie w Łabiszynie na połączeniu z drogą wojewódzką nr 246 w kierunku Szubina. Wzmocniona zostanie konstrukcja jezdni do parametrów 11,5 tony na oś, dzięki czemu na drodze nie będą powstawały koleiny, które są dużym zagrożeniem dla kierowców. W pasie drogowym powstaną zatoki autobusowe.

Zupełnie przebudowany zostanie fragment trasy przebiegający przez Brzozę i Kobylarnię w powiecie bydgoskim, gdzie powstanie ścieżka dla rowerzystów i pieszych.

Inwestycja zostanie zrealizowana w formule zaprojektuj i wybuduj. Kosztować będzie 45,7 mln zł, z czego 85 proc. stanowić będą środki unijne z regionalnego programu operacyjnego, a pozostała kwota to wkład własny województwa kujawsko-pomorskiego. Zakończenie modernizacji drogi nr 254 na odcinku Bydgoszcz - Łabiszyn przewidziane jest na 2023 r.

Trwają również przygotowania do przebudowy kolejnych fragmentów drogi wojewódzkiej nr 254. Planowane jest ogłoszenie przetargu na prace projektowo-budowlane na 9-kilometrowym odcinku z Łabiszyna do Barcina w powiecie żnińskim. Ostatnim etapem inwestycji będzie przebudowa 20-kilometrowej trasy z Barcina przez Mogilno do Wylatowa.

Wiadomości lokalne

2021-03-04, godz. 07:50 Coraz więcej śmieci w gminach powiatu sępoleńskiego. Kto je ma przetwarzać? Sępólno, Więcbork, Kamień i Sośno - chcą mieć własny RIPOK, czyli Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Najbliższa, w Bladowie koło Tucholi ... » więcej 2021-03-03, godz. 21:00 Prof. Jan Kopcewicz, były rektor UMK, nie współpracował z SB - uznał sąd To już koniec sprawy prof. Kopcewicza. Sąd Najwyższy oddalił kasację prokuratora w sprawie wcześniejszych rozstrzygnięć w tej sprawie. » więcej 2021-03-03, godz. 19:47 Policjant z Bydgoszczy już 18 razy oddał osocze! I wciąż ma dużo przeciwciał Funkcjonariusz z Błonia to najprawdopodobniej rekordzista w oddawaniu osocza chorym na koronawirusa. Z jego daru przygotowano już 54 dawki leczniczego prepara ... » więcej 2021-03-03, godz. 17:15 Zabytkowy pałacyk nad Gopłem gotowy. Wkrótce przeprowadzka Nadgoplański Park Tysiąclecia jeszcze w tym miesiącu przeprowadzi się do nowej siedziby. Właśnie zakończyła się adaptacja i rozbudowa przeznaczonego na nią za ... » więcej 2021-03-03, godz. 16:16 Statystyczny torunianin ma ponad 5 tys. zł miejskiego długu Toruń jest jednym z najbardziej zadłużonych miast w Polsce. Jak wynika z danych Urzędu Miasta, w ciągu 20 lat dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca wzrósł ... » więcej 2021-03-03, godz. 15:20 Biegaczka z Włocławka utknęła w bagnie w środku lasu. Wyciągała ją policja Było to na trzęsawisku w okolicy jeziora Łuba (gmina Włocławek). Zziębnięta 25 - latka spędziła kilka godzin stojąc na kępie trawy i trzymając się gałęzi. Doo ... » więcej 2021-03-03, godz. 14:20 Skradzione w Niemczech samochody odnalezione pod Włocławkiem Współdziałanie policjantów z Łodzi i Włocławka umożliwiło odnalezienie w powiecie włocławskim kilku pojazdów z przebitymi numerami identyfikacyjnymi. » więcej 2021-03-03, godz. 12:39 Maciek wrócił do domu i klekocze! Pierwszy bocian w Bydgoszczy W gnieździe na bydgoskim osiedlu Łęgnowo Wieś pojawił się pierwszy bocian. Mieszkańcy Łęgnowa nazywają go „Maciek” i traktują jako oczekiwanego zwiastuna wios ... » więcej 2021-03-03, godz. 12:36 Jak znaleźć pieniądze na rozbrojenie ekologicznej bomby po byłym Zachemie? Pozyskanie unijnych pieniędzy w ramach Krajowego Planu Odbudowy byłoby wielką szansą dla zdegradowanych terenów pozachemowskich w Bydgoszczy - uważa poseł Pio ... » więcej 2021-03-03, godz. 11:46 Bydgoskie spółdzielnie podpisują umowy na oświetlenie osiedlowych ulic Kolejne bydgoskie spółdzielnie mieszkaniowe podpisują umowy z Eneą na oświetlenie osiedli. Wyłączane od 1 lutego uliczne latarnie z powrotem działają. Spółka ... » więcej
1234567