Niedziela, 17 stycznia 2021 r.   Imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Spółdzielnia
2020-08-30, 18:05 Tomasz Gronet/Redakcja

Ostatnia szansa, by Wiktorek mógł żyć. Pieniądze zbierali na festynie

Festyn dla Wiktorka w Gniewkowie/fot. Tomasz Gronet
Festyn dla Wiktorka w Gniewkowie/fot. Tomasz Gronet
Festyn dla Wiktorka w Gniewkowie/fot. Tomasz Gronet
Festyn dla Wiktorka w Gniewkowie/fot. Tomasz Gronet
Festyn dla Wiktorka w Gniewkowie/fot. Tomasz Gronet
Festyn dla Wiktorka w Gniewkowie/fot. Tomasz Gronet
Ciasta od gospodyń wiejskich, wojskowa grochówka, loterie fantowe i licytacje oraz występy artystyczne - z takich atrakcji skorzystać można było w Gniewkowie na festynie charytatywnym, którego celem była zbiórka pieniędzy na terapię genową 19-miesięcznego Wiktorka.
Wiktorek miał tylko 4 miesiące, gdy zdiagnozowano u niego białaczkę. - Od tego czasu nasze życie stało się horrorem – opowiadają rodzice. - Synek jest koszmarnie ciężkim przypadkiem. Jego choroba to skutek mutacji – ma gen, odpowiedzialny za wystąpienie białaczki niemowlęcej… Nasze dziecko umiera, a my nic nie możemy zrobić, mimo że oddalibyśmy własne życie, żeby jego mogło trwać.

Lekarze rozkładają ręce. - Nowoczesna medycyna może zaproponować synkowi już tylko jedno rozwiązanie – terapię Car T-Cell, najbardziej zaawansowaną technologię w leczeniu hematoonkologicznym. Lek dla synka zostanie przygotowany na bazie jego własnych limfocytów. Lekarze pobiorą je Wiktorkowi, a następnie wyślą do współpracującej z nimi kliniki w USA, gdzie zostaną zmodyfikowane genetycznie – tak, by rozpoznały komórki nowotworowe i je niszczyły. Następnie zostaną z powrotem wszczepione synkowi – w Polsce, w szpitalu we Wrocławiu. Cała procedura trwa kilka tygodni, im szybciej się rozpocznie, tym lepiej. Niestety, jest to innowacyjne leczenie, nierefundowane – koszt życia naszego dziecka to ponad milion złotych! - relacjonują rodzice.

Już wiadomo, że leczenie się odbędzie, bo potrzebne 1,4 mln złotych już zebrano.

Więcej informacji na stronie Fundacji siepomaga.pl

Relacja Tomasza Groneta

Wiadomości lokalne

2021-01-16, godz. 21:30 Sześć ofert na opracowanie studium obwodnicy Lipna Sześć biur projektowych złożyło oferty na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) dla obwodnicy ... » więcej 2021-01-16, godz. 18:05 Nowy sprzęt trafił do grudziądzkich strażaków z OSP Nowoczesny sprzęt otrzymali strażacy ochotnicy z Grudziądza. Samorząd kupił ratownikom m.in. kamery termowizyjne, nosze czy pojemniki z gazem. » więcej 2021-01-16, godz. 15:26 Wypadek w Szpetalu Górnym koło Włocławka. 2 osoby ranne Dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 67 w Szpetalu Górnym koło Włocławka. Dwie osoby zostały ranne - poinformował dyżurny oddziału GDDKiA ... » więcej 2021-01-16, godz. 09:30 Kryminały, sensacja i literatura obyczajowa. Co się czyta w Lubiczu? Początek roku to również czas podsumowań, raportów, liczenia zysków i strat. Tych ostatnich, niestety, za rok 2020 będzie więcej. Dobrze natomiast ma się czyt ... » więcej 2021-01-16, godz. 07:45 Mały domek już jest, ale będzie większy, prawdziwy, dla bezdomnych Już nie ze stolików ustawionych przy schodach do kościoła, ale z drewnianego domku, wydaje się posiłki ubogim, a chodzi o posiłki z kuchni bydgoskiej Bazyliki ... » więcej 2021-01-15, godz. 21:20 Kujawsko-Pomorskie: ponad 22 tysiące osób zaszczepionych przeciw koronawirusowi 22 101 osób zaszczepiono dotąd w woj. kujawsko-pomorskim przeciw COVID-19. W szpitalu koordynującym walkę z epidemią koronawirusa w regionie - lecznicy w Grud ... » więcej 2021-01-15, godz. 20:35 Mróz to zagrożenie dla osób bezdomnych. Apel służb, informator o noclegowniach Utrzymujące się trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia osób bezdomnych. Z myślą o bezpieczeństwie osób, ... » więcej 2021-01-15, godz. 19:25 W każdej kujawsko-pomorskiej gminie infolinia na temat szczepień W każdej gminie województwa kujawsko-pomorskiego zostały uruchomione infolinie, pod którymi można uzyskać informacje związane z procedurą szczepień przeciw CO ... » więcej 2021-01-15, godz. 18:35 Lewica chce odwołania marszałka województwa. Wniosek raczej bez szans Bydgoscy działacze Lewicy Razem zaapelowali do radnych województwa kujawsko-pomorskiego o odwołanie marszałka Piotra Całbeckiego. Ich zdaniem marszałek likwid ... » więcej 2021-01-15, godz. 15:36 Jest wyrok sądu. Radość w Gorzycach! Szkoła zostaje! Wypowiedzenie umowy użyczenia budynku Niepublicznej Szkole Podstawowej w Gorzycach przez burmistrza Żnina przed końcem umowy, było niezgodne z prawem - orzekł ... » więcej
1234567