Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r.   Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Spółdzielnia
2020-08-18, 13:21 Katarzyna Prętkowska

21 dni, 940 kilometrów w kajaku, żeby Kinga mogła wyzdrowieć! [wideo]

To dla kingi przez całą Polską płynie Jacek Balcerak./fot. Facebook/Postawmy Kingę na nogi
To dla kingi przez całą Polską płynie Jacek Balcerak./fot. Facebook/Postawmy Kingę na nogi
To dla kingi przez całą Polską płynie Jacek Balcerak./fot. Facebook/Postawmy Kingę na nogi
To dla kingi przez całą Polską płynie Jacek Balcerak./fot. Facebook/Postawmy Kingę na nogi
Jacek Balcerak płynie kajakiem przez Polskę - od gór aż do morza - by zebrać pieniądze dla Kingi, która cierpi na artrogrypozę, czyli wrodzoną sztywność stawów. We wtorek, 18 sierpnia, wyczynowiec, ale i amator zarazem, dopłynął do regionu kujawsko-pomorskiego.
Pomaga chorej 13 - latce a przy okazji sobie - odpocząć od codzienności.

- Od czasu do czasu potrzebuje się wyrwać z tego swojego świata - mówi Jacek Balcerak. - Pierwszy etap to Wisła od zerowego punktu do Warszawy. Tamta rzeka jest pozbawiona cywilizacji. Ja tam nie widziałem miast, tylko drzewa, wały i...kompletną ciszę.

Kingę poznałem w Internecie. Okazało się, że jest szansa, żeby odmienić jej los. Potrzeba 350 tysięcy złotych, żeby ją uleczyć. Pojawił się pomysł, żeby być może w jakiś sposób pomóc tej dziewczynie, i to wszystko zaczęło grać ze sobą. Pomyślałam, że jeśli ja, człowiek - amator, wsiądę na kajak i przepłynę Wisłę, która ma 940 kilometrów, to będzie to coś, co ludzi zainteresuje, a jeśli ludzie zainteresują się moim spływem, to zainteresują się też Kingą.

Relacje ze spływu Wisłą oraz informacje o tym, jak pomóc dziewczynie można naleźć na facebookowym profilu Postawmy Kingę na nogi.
21 dni, 940 kilometrów w kajaku, żeby Kinga mogła wyzdrowieć! (Popołudnie z nami)
Jacek Balcerak na wodzie wypoczywa i działa - zbiera pieniądze dla chorej Kingi

Wiadomości lokalne

2021-01-18, godz. 13:24 Marszałek Piotr Całbecki z koronawirusem. Przebywa w izolacji Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego zakażony koronawirusem - dowiedzieli się dziennikarze Polskiego Radia PiK. » więcej 2021-01-18, godz. 12:32 Minus 12 w klasie! Jedna ze szkół w Grudziądzu nadal zamknięta! 20 stopniowy mróz sparaliżował pracę w Szkole Podstawowej nr 18 przy ul. Dąbrówki 7 w Grudziądzu. » więcej 2021-01-18, godz. 11:24 Groźna noc na autostradzie A1. Zderzenie trzech ciężarówek Kierujący ciężarowym renault najechał na tył ciężarowego mana z przyczepą. Siła uderzenia była tak duża, że z renault wyrwało kabinę, która spadła na jezdnię. ... » więcej 2021-01-18, godz. 08:56 Przywrócenie połączeń kolejowych. Pasażerowie czekali z utęsknieniem Po kilku miesiącach przerwy mieszkańcy regionu znowu mogą dojechać z Laskowic Pomorskich do Czerska koleją. » więcej 2021-01-18, godz. 07:51 Nowa ścieżka rowerowa połączy Bydgoskie Przedmieście z Przysiekiem Rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej od pętli tramwajowej do placu Skalskiego w Toruniu. Ponad kilometrowy odcinek - przebiegający wzdłuż Szosy Bydgoskiej ... » więcej 2021-01-17, godz. 19:07 Duża hala z boiskiem, cztery strefy. Budują Akademickie Centrum Sportu Do budowy Akademickiego Centrum Sportu w Fordonie przygotowuje się Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Nowy obiekt powstanie u zbiegu ulic K ... » więcej 2021-01-17, godz. 15:26 Bazylika, trzy bloki na Wyżynach i inne budynki bez wody. Przez mróz pękały rury Mróz dał się w niedzielę we znaki mieszkańcom Bydgoszczy, pozbawiając niektórych wody. Z trzema dużymi awariami walczyły od rana Miejskie Wodociągi i Kanaliza ... » więcej 2021-01-17, godz. 13:44 Kurator Marek Gralik: szkoły przygotowane na powrót najmłodszych uczniów Uczniowie klas I-III szkół podstawowych w poniedziałek (18 stycznia) wracają do nauki stacjonarnej w szkołach. Powrót będzie odbywał się w reżimie sanitarnym. » więcej 2021-01-17, godz. 12:14 Nurkował pod lodem i nie wypłynął. Morsowanie zakończyło się śmiercią Tragicznie zakończyła się w niedzielę próba przepłynięcia członka grupy morsów pod lodem na jeziorze w Urszulewie koło Rypina. Mężczyzna nie żyje. » więcej 2021-01-17, godz. 12:02 Takiego mrozu dawno nie było! Drogi w naszym regionie przejezdne [wideo] - Drogie krajowe, ekspresowe i autostrady w województwie kujawsko-pomorskim są przejezdne, a ich nawierzchnia jest czarna i mokra - inforrmuje dyżurny z bydgo ... » więcej
1234567