Wtorek, 19 stycznia 2021 r.   Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Spółdzielnia
2020-02-27, 17:17 Polska Agencja Prasowa

Pożar kamienicy w Inowrocławiu. Jest już kluczowa opinia biegłych

Zniszczona po pożarze kamienica w Inowrocławiu. Fot. Archiwum/PAP/Tytus Żmijewski
Zniszczona po pożarze kamienica w Inowrocławiu. Fot. Archiwum/PAP/Tytus Żmijewski
Śledztwo w sprawie śmierci przed czterema miesiąca kobiety i jej trzech córeczek w pożarze kamienicy w Inowrocławiu wkroczyło w końcową fazę. - Otrzymaliśmy kluczową w sprawie ekspertyzę biegłych z zakresu pożarnictwa - poinformowała prokurator Agnieszka Adamska-Okońska.
Prokuratura otrzymała opinię biegłych ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

- To kompleksowa opinia dotycząca przyczyn powstania pożaru, rozprzestrzeniania się pożaru i produktów spalania. Opinia potwierdziła, to co podejrzewaliśmy, że przyczyną powstania pożaru było zaprószenie, czyli nieumyślne działanie podejrzanego. Mężczyzną, który był nietrzeźwy, zostawił na kuchence gotujący posiłek i zasnął. Powstał pożar, który rozprzestrzenił się w jego mieszkaniu, ale do sąsiedniego mieszkania, zajmowanego przez kobietę z dziećmi przedostał się czad - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Okońska-Adamska.

Biegli wykluczyli, żeby przyczyną pożaru kamienicy było podpalenie.

Do tragedii doszło 28 października 2019 r. W pożarze poddasza kamienicy zginęła kobieta i jej córki w wieku trzech miesięcy, czterech i pięciu lat. Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany mieszkający po sąsiedzku Eugeniusz S., w którego mieszkaniu wybuchł ogień. Był on pijany, miał prawie 3 prom. alkoholu w organizmie. Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut nieumyślnego spowodowania pożaru, którego skutkiem była śmierć czterech osób, a sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Podejrzany cały czas przebywa w areszcie.

Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu zarówno matki, jak i dzieci, było zatrucie tlenkiem węgla.

Podejrzanemu grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia.(PAP)
Inowrocław

Wiadomości lokalne

2021-01-18, godz. 21:41 Pikieta pod toruńskim sądem. W obronie sędziów odsuniętych od orzekania Przed siedzibą Sądu Okręgowego w Toruniu, działacze Komitetu Obrony Demokracji zorganizowali pikietę pod hasłem „Stop represji wobec przedstawicieli wymiaru s ... » więcej 2021-01-18, godz. 20:52 Czy 1 lutego bydgoskie osiedla pogrążą się w ciemności? Jest światełko w tunelu! Bydgoskie spółdzielnie mieszkaniowe szukają sposobu na rozwiązanie konfliktu z firmą Enea. Wyjścia są dwa: albo podpiszą umowę z Eneą - choć nie na tych warun ... » więcej 2021-01-18, godz. 19:47 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przejęło Zespół Szkół nr 4 w Nadrożu Zespół Szkół nr 4 w Nadrożu w powiecie rypińskim został oficjalnie przekazany Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które od 1 stycznia jest organem prowadząc ... » więcej 2021-01-18, godz. 19:00 Powiat rypiński: komunikacyjnie wykluczeni będą wreszcie zadowoleni 18 nowych linii autobusowych będzie kursować w powiecie rypińskim. Ponad 700 tysięcy złotych na te połączenia pochodzi ze środków „Funduszu rozwoju przewozów ... » więcej 2021-01-18, godz. 16:30 W 11 szkołach specjalnych w regionie, przez pandemię nie zaczęły się lekcje - W pięciu placówkach specjalnych podjęto decyzję o przejściu na naukę zdalną. W pozostałych sześciu, do końca stycznia nauka będzie prowadzona w systemie hyb ... » więcej 2021-01-18, godz. 15:49 Z Chełmży znów pociągiem do Bydgoszczy. Rozkład jazdy budzi emocje Punktualnie o 6:32 pierwszy po miesięcznej przerwie pociąg z Chełmży do Bydgoszczy odjechał z chełmżyńskiego dworca. » więcej 2021-01-18, godz. 14:28 Druga dawka dla zaszczepionych w Toruniu. Do Grudziądza szczepionki nie dotarły Personel medyczny, który otrzymał pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 pod koniec grudnia, teraz przyjmuje drugą. » więcej 2021-01-18, godz. 13:24 Marszałek Piotr Całbecki z koronawirusem. Przebywa w izolacji Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego zakażony koronawirusem - dowiedzieli się dziennikarze Polskiego Radia PiK. » więcej 2021-01-18, godz. 12:32 Minus 12 w klasie! Jedna ze szkół w Grudziądzu nadal zamknięta! 20 stopniowy mróz sparaliżował pracę w Szkole Podstawowej nr 18 przy ul. Dąbrówki 7 w Grudziądzu. » więcej 2021-01-18, godz. 11:24 Groźna noc na autostradzie A1. Zderzenie trzech ciężarówek Kierujący ciężarowym renault najechał na tył ciężarowego mana z przyczepą. Siła uderzenia była tak duża, że z renault wyrwało kabinę, która spadła na jezdnię. ... » więcej
1234567